Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz cszn #75766 üzenetére

    Figyelj - full egyszerű a dolog- ha GT60- ad vagy VT60-ad van akkor meg lehet csinálni. Töltsd le az okostelódra a panasonic appját - kettő van belőle - legalábbis az android play market alatt - a kettes kell.

    Ott van egy kalibrációs menü. Ez custom-ba vágja a TV-det és olyan fosadék lesz elsőre a kép, hogy sinus arythmiád lesz 2 percig - ROFL

    Na, oké, miután hatott a betalock :DD szépen kezdj el kutakodni és elsőre szerintem lődd be ezeket a keret értékeket - hátha:

    panel drive: közepes
    kontraszt: 82
    fényerő: 14
    gamma: 2.4
    színtelítettség: 45
    élesség: 30
    minden képjavító off
    1080p pure direct: on
    fehéregyensúly: meleg

    oké, most jön a hardcore:

    lehet megkövezni, anyázni - kiröhögni - de én nem azért vettem ultra tutti vörös foszforral szerelt VT60-at, hogy aztán meg rec.709-et bámuljak - amihez meg nem is kell, mert egy tök szegényes majd 20 éves akkor készülékek tudását figyelembe vevő korlátolt színtér...

    Na, szóval én a kiterjesztett színtérrel használom, de hogy mégse legyen túl színes amit látok, egy két dolgot be kell vetni.

    Sajnos az RGB trackinghez meg a gammához hasonlatosan nincs olyan, hogy szaturáció görbe, ezt nem lehet 10 pontosan beállítani IRE 10-100-ig - bárcsak lehetne. Itt csak a végállást lehet beállítani, a köztes dolgokat a TV szoftvere számolja. Viszont amennyivel kitolja a színeket a belföldi színtér, annyival vissza lehet venni a színtelítettséget, hogy a köztes általános színek mégis jók legyenek- persze csak közelítően - de azért higgyétek el elég rendben van.

    Ha valaki szeretne szép színeket, de nem akar globálisan rajzfilmes túlszaturáltságot akkor szerintem érdemes "belföldi"-re tenni a színteret, majd levenni a színtelítettséget 43-ra, majd a primér és a szekunder színeket egy kicsit elbarmolni, hogy igazán jól nézzen ki.
    Ez azt jelenti, hogy a sárgát egy kicsit narancsosabbra kell venni (nagyon zöldes), a natúr primér pirosból el kell venni kéket, a szekunder ciánt a zöld irányába kell mozgatni, a szekunder lilából meg szerintem egy leheletnyi kéket ki kell venni. A primér zöld és kék rendben volt nálam.

    Ezek után a pirosat kettővel világosabbra (a szintér ábrás panelen) majd a piros színtelítettségét kettővel levenni, hogy nyugodjon meg a hangulatunk - hahaha

    Az RGB trackinget érdemes a már taglalt módszerrel beállítani: fényképezőgép: IRE 50-es szürke legyen 6500 K- majd ehhez kell huzigálni a többi IRE értéket.

    Nekem nagyon durván el kellett venni egy két helyen - érdekes dolgok jönnek ki, mire minden IRE értéken természetes - színmentes lesz a szürke mérőábra.

    Összességében a kalibrált profilhoz képest van egy olyan custom módom, ami szinte majdnem tökéletesen ugyan azt a képi világot hozza általánosságban, viszont a nem természetes erős színek meg sokkal tökösebben jelennek meg. Mire gondolok? Pl egy arc, egy természetes visszafogott színvilágú táj tökre ugyan olyan mint a kalibrált módban - váltogattam órákig hogy tutti legyen. Viszont a nagyon erős végletes színek meg sokkal tökösebben jelennek meg - pl Pi Élete amikor a kisfiú a takaró alatt nézegeti a mesekönyvét, és jön az a komputer animált bolygókkal, napokkal tarkított űrbéli jelenet, vagy Samsara láva folyama stb stb.

    Hajrá!

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák