Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz balisz #71114 üzenetére

    Abszolút így van ahogy írtad. Mondjuk én tényleg megőrülök tőle, ha egy nem mozgó arc éle beposzterizál - szerintem ez kb a 8bites komputergrafika korát idézi - akkor inkább már egy nüansszal több dither - amit egyébként meg nem is látni 65 col esetén 2.5 méterről - illetve természetes rendes filmes hatása van - teljesen belefér nálam a képalkotásba. Amin még sokat fogok tesztelni az az, hogy lehet-e rendesen árnyalt képet kihozni a fehér drive-ból levett kontraszttal, esetleg némi gamma rángatással itt-ott. Ha igen - az hagyon érdekes és új távlatokat nyitna, mert bár még ditheresebb mint a közép drive, de nem fals kontúrozik - ami nálam világbajnok lenne. Inkább dither, mint bármilyen poszterizáció, zöld utánhúzás, meg fals kontúr. Nem tudom mit vált a drive amikor fehérre rakom, de egyértelműen komplett máshogy alkotja a képet - csak gyanítani tudom, hogy a már korábban boncolgatott focus field használat illetve sub-field használat aránya térhet el - emiatt máshogy jönnek ki az adott frame-rate-re számított képalkotó technikák belövési ideje/aránya.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák