Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz lemmy9 #6457 üzenetére

    Nem értek hozzá, hogy tudományosan megmagyarázzam, csak a tapasztalataimra hagyatkozom (és másokéra, akiknek a véleménye számomra számít). Ötletem szerint minél közelebb van a rövid jó kábel a készülékhez, annál többet számít. (Belül pedig csak centiméterek vannak, ill. normálisabb készüléknél ez sem gagyi) Talán a konnektortól a készülékig vezető kábeldzsungel közt vezetve az árnyékolás sem mindegy. A szinusz 50Hz-re rárakódnak mindenféle magasfrekis jelek (rádióadás, a rossz minőségű háztartási készülékekből a hálózatba visszatáplált zavar, talán még titkosszolgálati információk is) A jó tápkábel ilyen tekintetben szűrőként is viselkedik, mivel a magas frekvenciák a kábel felszínén folynak, erre megvannak a technológiák. A szinusz hullám sem tökéletes, tüskék vannak benne, ezt pl. beépített -buffernek használt- kondival ki lehet küszöbölni.

    Fontosnak tartom még egyszer kiemelni, hogy a tápkábelesdinek csak viszonylag magas minőségű készülék esetén van értelme. Régebbi hangrendszeremnél kipróbáltam 500 és 50.000 Ft közti kábeleket, nagyon minimális, akár placebónak is betudható vagy semmilyen különbségeket nem hallottam, a jelenleginél már egyértelmű. Tévém képében sem láttam változást.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák