Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz Dorian #59107 üzenetére

    Hát azt nem lesz egyszerű firmware-el orvosolni, hogy túl vékonyították a készüléket és emiatt azok az elektronikák túlmelegítik a panelt. Ezért vannak ott a foltok.

    Átmeneti megoldás egyenlőre az, hogy lekapod a hátulját, feszmérővel megnézed mennyi a VSUS, ha ST, GT tulaj vagy akkor egy potis- ha VT akkor kettő potis - és az amcsi tapasztalatok alapján VT-ken szinkronba kell hozni a két feszt, ST-n, GT-n meg kicsit emelni. Azt, hogy meddig kell emelni az mutatja meg, hogy mikor jönnek elő kék maradvány felvillanások egy pl fehért tartalom után ott ahol már feketének kéne lennie. Az amerikai tv tulajok 208 - 210 volt körül találták meg azt amikor eltűntek a sárga foltok viszont még nincs kék utóvillódzás.

    Az más kérdés - és elég sajnálatos, hogy egyenlőre a foltosan felvilágosodott feketére nincs orvosság ily módon, bár állítólag a VSUS emelés ezen is hoz valamennyit.

    Akinek nincs kedve szerelni azok a szervíz menüben is megtalálják a VSUS-t, de azt nem tudom, hogy ez az EU modelleken állítható-e LOW-ról HIGH-ra...

    Neked amúgy hány óra van a TV-ben? Nekem kb 1100 volt amikor eladtam.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák