Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Gicz #44241 üzenetére

    "mennyi volt a 65ST50-ed János által a mai napon mért feketeszintje? hány óra után kalibráltattad?"

    Eszemben sem volt egyébként, de ha már megkérdezted, akkor elmondom! :D

    533 óra volt a készülékben, és 0.006 a feketeszintje, ami a sok világos teszt-tartalom hatására max 0,007-re kúszott fel, János elmondása szerint a gázzal teli kapillárisok folyamatos, világos teszt-képtartalommal terhelése miatt. Normál nézett anyag esetén ott van az 0,006 környékén.

    Mi ebből a tanulság? A nagyobb képernyő-méret, képminőség javulással is jár, legalábbis ebben a fontos, kontrasztot meghatározó tényezőben.
    Ezt tudtam hogy így van a Samsung esetén, ahol szintén jobb értékeket mértek tavaly a 60" körüli méretben, mint a kisebbekben. (De ennek lehet hogy annyi idén, a pentile mátrix 60" fölötti bevezetése után.)

    BBéci és János 42"-os ST60-at mértek, annak 0,009 volt a feketeszintje. Kíváncsi vagyok, 65"-os méretben jobb lesz-e az idei ST60 ebből a szempontból, mint a tavalyi ST50. Egyelőre nem találkoztam erre vonatkozó teszt-adattal, de nem tartom valószínűnek.

    (Jönnek mingyá' a "mi értelme van ennek, hiszen Aranka néninek a 7. emelet 5-ből, ez marhára nem számít" okoskodások, már alig várom! :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák