Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #399 üzenetére

    Persze, nyilván, de szerintem nem is pánikol senki, csupán a kilátásokat latolgatják az emberek. Sajnos a dolog elválaszthatatlan a politikától, a leminősítés teljesen kiszámítható volt, nem kellett nagy vátesznek lenni hozzá. Az áremelkedést meg már megszoktuk az elmúlt durván 20 évben - sosem marad el. Sajnos már megkaptam a szolgáltatóktól a levelet, amelyben közlik, hogy az áfa változás és a forintgyengülés miatt mennyivel emelkednek az előfizetési díjak 2012. januárjától, így annyival már biztosan kevesebb marad a kasszában, ez már ténykérdés, tehát nem találgatok. Az élelmiszerárak megintcsak nem lefelé fognak elmozdulni - már a gázolajár-növekedés hatása is szemmel látható volt egy hónapja (a csökkenés hatása viszont szokás szerint elmaradt), erre még jön most az áfa és a szokásos év eleji áremelés. Ez megint jópár ezres mínusz havi szinten. Szóval egyáltalán nem pánikolok, csak ezek a dolgok azért nem esnek jól. És most pont mellékes, hogy a plazmatévé ára hány százalékot mozdul és milyen irányba. Eddig nyilván azért nem került rá sor, amiről már korábban is értekeztünk itt - nevezetesen az ünnepek előtti kereslet fenntartása miatt - ami legjobb tudomásom szerint se több, se kevesebb nem volt, mint tavaly még így is, hogy nem emelkedtek az árak a forintgyengüléssel egyidőben. Ha ez bekövetkezett volna, akkor gyanítom a kereslet is csappant volna, ami nem állt volna a kereskedők érdekében, inkább nyeltek egyet az ünnepek előtt és vállalták ezt a buktát. Szerintem ez tart mondjuk januárig, amikor amúgy is csökken az érdeklődés és azon a pár vevőn kell behozni a veszteséget, így majd akkor emelnek - ahogy mindenki más is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák