Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #36234 üzenetére

    Huhh, örülök, hogy nem én vagyok egyedül ezzel itt! Már be sem mertem írni, mert még a végén rám sütik, hogy trollkodok, de őszintén: életemben nem láttam ennyire ocsmány 60-as évek design-t egy modern TV esetében. A ZT ehhez képest egy műremek - mondjuk abszolút értékben is nagyon-nagyon szép azzal a két elegáns V-t formáló támasztékkal, mely előtt "lebeg" a képernyő. Le a kalappal Panasonic.

    Abban természetesen igazatok van Jánossal, hogy a gyerek magyarázó sorai tele vannak ordenáré szakmai hibákkal, de talán a műszerét tudta kezelni és így hinni lehet a méréseinek. Mindegy, egy hónapon belül megkezdődik úgy is a Panasonic modellek össztüze és akkor jönnek majd a ténylegesen megbízható mérése/tesztek.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36234 üzenetére

    Az apró hülyeségekkel kapcsolatba az a legnagyobb baj, hogy Kevin Miller egy veterán TV-s szakember, akinek annyi, többek közt ISF-es THX-es titulusa van, hogy "meg sem próbálják felsorolni", mikor felkonferálják. :)

    Bár oda is írta, hogy ez csak egy gyors pislantás, és ahhoz képest nagyon korrekt volt, hogy megnézte és leírta az alacsony és magas APL mellett vett kontraszt mérések eredményeit is. Ahogy az is korrekt dolog, hogy még ha kicsit fura is a körítő mese, kereken leírta, hogy szerinte kakis az (US) VT50 23.976fps kezelése.
    Bár azt nem nem értem korábban erre miért nem derült fény, mikor a VE show-n kint volt a falon, és ott ment HDMI elosztóról a VT50 mellett másik 4-5 (vegyesen LCD és PDP) kijelzőn is ugyan az, köztük Hollywood-i filmes jelenetek, és a közönség is szavazhatott több kategóriában.

    Bekapcsolva hagyták a "24p Smooth Film"-et Low-on, vagy minden TV-re fixen 60Hz-ben küldték a mozifilmek képét is? Miért...?
    Ennek annyi értelme lehetett volna, ha állt volna ott köztük olyan TV, ami nem is fogad 23.976Hz-et. De mind az adott márka csúcsmodellje volt, így fogadni biztos fogadták volna, ha a panelfrissítés valamiért nem is vált ennek egész számú többszörösére. Ezt viszont csúnya dolog eltusolni.
    És az IFC-t sem szép dolog bekapcsolni úgy, hogy a Samsung 2012-es modelljén nincs is olyan, a 23.976Hz-el viszont nagyon szépen boldogul, és videofileknek szerintem nem is kérdés, hogy jobb a 4:4 FRC, mint az interpoláció.
    Utóbbinál még képbe jön az is, hogy bekapcsolt IFC-vel javul a mozgóképfelbontás a Panasonic plazmákon, és bizony úgy, hogy IFC nélkül a Samsung nyer, IFC-vel a Pana. Nade...

    Már Zhon-ban sem lehet bízni. Lehet, hogy nem véletlenül van kitiltva a HDJ fórumról. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák