Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Major Lion

    senior tag

    válasz opr #59706 üzenetére

    Nekem 4K filmekkel alig boldogul, mondjuk szerintem egyébként se a legjobb kliens, amit a Tv gyári lejátszója simán visz a Plex akadozik, be sem olvassa :(

    On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

  • Gaben92

    őstag

    válasz opr #59706 üzenetére

    Major Lion:

    Ez most eléggé OFF lesz szóval ha van észrevétel/kérdés akkor privátban. Amiatt hagyom itt mert esetleg hasznos lehet azoknak akik PS5-ön akarnak Plex-et használni.

    A Plex ugye szerver-kliens párost használ és sok dolgotól függ, hogy mi dolgozik. Amíg Direct Play-ben megy a dolog addig a szerver csak áttolja a képet/hangot és a kliens (jelen esetben PS) dolgozza fel őket. Emiatt lehet olyan, hogy ami PS4-en akadt az PS5-ön megy rendben. Direct Stream esetén a szerver is terhelve van de csak picikét mert ott ki kell bontania a konténert és külön-külön áttolni a dolgokat. Kliens oldalon kb ugyanaz a dolog.

    A probléma akkor van ha mondjuk feliratos filmet néznél mert akkor a Plex elkezdi szerver oldalon égetni a feliratot és ahhoz durva hardver kell. Ugyanígy ha mondjuk nincs DTS vagy TRUEHD support a kliens oldalon akkor szerver oldalon konvertál a Plex AC3-ba ami megint csak nagyon durván terheli a szervert. Ha van egy bika gép a szerver oldalon akkor ezzel sincs baj, de egy NAS például simán beledöglik.

    Az, hogy opr-nél jól műküdik csak annyit jelent, hogy nem néz olyan tartalmat ami szerver oldali transzkódolást kíván VAGY erős a szervere.

    Ezekre megoldás az amit én használok (Infuse 6 Pro + Apple TV 4k) mert ott minden támogatva van az Infuse-on, illetve még arra is képes, hogy lokálisan tegye rá a HDR képre a feliratot. Emiatt szerver oldalon minden Direct Play-ben megy, a szerver nincs terhelve, az Apple TV hardvere intéz mindent.

    Szóval simán lehet jó PS5-ön a Plex ha a szerver oldalon meg van támogatva egy bika hardverrel VAGY nem nézel 4k filmeket felirattal (vagy egyáltalán. Nem tudom mire van PS-ben dekóder), mert ezekben az esetekben a szerver limitál, nem pedig a PS.

    Major Lion: A TV gyári lejátszójával azért mehet minden ami Plex klienssel nem mert sok TV (például az összes Sony) letiltja a hardver dekóder hozzáférést a külső programoknak és csak a gyári tudja használni őket. Ilyenkor a beépített pöcc-röff visz mindent, Plex esetén viszont mivel a kliens le van tiltva mindenről a szervernek át kell kódolnia mindent valami értelmezhető formátumra, a szerver ebbe belehal és te annyit veszel észre, hogy akadozik a legjátszás.

    A legjobb példa amúgy az amikor valaki csak szinkronos filmeket néz felirat nélkül. Ott az esetek 99%-ban Direct Play megy minden egó mindegy milyen gyenge a szerver. Emiatt mondja sok ember, hogy "nála minden rendben és teljesen jól működik". Nem működik az jól, csak nem veszik észre, hogy mikor rossz mert nem futnak bele a problémába a filmezési szokások miatt. :)

    [ Szerkesztve ]

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák