Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz buherton #165530 üzenetére

    Tavaly amit vettem is már 3B2QJXD7 volt rajta, de persze frissítettem 4B2QJXD7-re, és úgy szereltem be a konzolba. Én is Alzán vásároltam, szóval nem gondolnám, hogy ott régebbit kapnál.

    <-ƘƘ->

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz buherton #165530 üzenetére

    Sziasztok!

    Tegnap itt olvastam a Samsung 990 Pro firmware frissítésével kapcsolatos dolgokat, és nekem is már régóta tervben volt, hogy meg kellene néznem, és le kellene frissítenem ha van rá, mert én is egy Samsung 990 Pro with Heatsink M.2-es SSD-t vettem a PS5 tárhelyének kibővítéséhez, 2023.05.30-i gyártási dátumú, így sejtettem, hogy biztosan van rá frissítés.

    Viszont hiába van egy külső USB 3.0-ás M.2-es tokom, abba hiába raktam bele a Samsung Magician szoftver úgy nem ismeri fel sajnos, és úgy nem engedi frissíteni sem, ráadásul eddig abban a tudatban voltam, hogy ezeknek a Samsung M.2-es SSD-knek csak Windows alól a Magician programmal lehet frissíteni a firmware-jüket.

    Tegnap felmentem a linkelt Samsung oldalra, és bizony ez szerencsére nem így van, és rosszul tudtam, simán csak le kell tölteni a kis firmware ISO filet, és egy FAT32-es rendszerű bootolható pendrive-ot létrehozni a Samsung által írt "Unetbootin" kis programmal, vagy ott a "Rufus" nevű program, ami szinte ugyan ezt tudja, a létrehozáskor kiválasztani a firmware ISO fájlt és szépen elkészíteni a program.

    Ezután már csak annyi kell, hogy egy PC vagy Notebook amiben van egy szabad M.2-es SSD foglalat, nekem nem volt, így én pl kiszedtem a PC-mből amin az oprendszer volt, és addig ideiglenesen beraktam a helyére a 990 Pro-t, pendrive-ot bedug, boot-olásnál kiválaszt a flash meghajtó, és a kis program szépen megkeresi az észlelhető Samsung SSD-ket, kilistázza őket az éppen aktuális firmware verziójukkal, és pár másodperc alatt le tudod frissíteni a firmware-jüket, ha van belőle újabb.

    Az enyémen amúgy 3B2QJXD7-es verzió volt, és 4B2QJXD7-re frissítette most így fel, és tényleg akinek van hozzá egy kis hozzáértése, pillanatok alatt így meg lehet csinálni, és nem kell hozzá a windows-os Samsung Magician szoftver sem. Frissítés után pedig mehet vissza az SSD a PS5-be. :)

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Új hozzászólás Aktív témák