Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A`rpi

    addikt

    válasz PandaMonium #47116 üzenetére

    Annak hardverigényes emulálni ps3 motort, aki nem ismeri teljesen.(Aki készítette annak talán nem akkora kihívás, amúgy tervezésnél pont hogy szempont is volt a skálázhatóság, aztán hogy mit mondanak, az más kérdés...

    Olvastam egy cikket is, úgy emlékszem itt, arról szólt, hogy a Naughty Dog, nem követ el akkor hibát, hogy teljesen új motort csinál, inkább a meglévőt fejleszti, most csak ezt találtam. Ez vajon hogyan lehetséges ha teljesen más az alapok?

    Ha teljesen más motor dolgozna cross platformok alatt hatalmas különbségek lennének, különbség pedig csak grafikában van, Last of Us, Battlefiled 4, Cod Ghost, sorolhatnám még. Meglehet mindet nézni csak a grafika fejlődött...

    Szerintem szerencsétlen kiadók pont hogy akkor fosnák össze magukat, ha az előző meglévő motorjuk nem lenne tovább skálázható, márpedig ha felfele skálázható, akkor mégsem lehet akkor probléma, régi környezet emulálása szerintem.

    Példának ott van PS3 esetében érdekes módon store-ból ha letöltöd régi PS2 játékot emuláció nélkül működik az olyan gépekben is ahol állítólag semmilyen ps2 hardver nincsen(mert ugye az első generációs FAT gépekben állítólag dobogott egy PS2 szív is).

    Ennyi erővel akkor minden ps2 játék működhetne natívan maximum javítócsomag kellene hozzá. (persze úgy érdekesebb ha valami PS2 címmel szeretnék játszani akkor vegyem meg újra. ) Hála istennek ps2 játék után nem sóvárgok, na jó, eggyel szeretnék játszani, Burnout 3: Takedown akkoriban mikor ez menő volt nem volt konzolom.

    Ettől függetlenül PS3 játékokat lassan kijátszom amiket szeretnék, utána nem fog érdekelni, csak kicsit bosszant a dolog hogy megmagyarázza mindenki hogy nem lehet, nem a francot. Az más kérdés hogy most az "emulálás" felhőben fog zajlani, de szívesen megnézném én azt a szervert is amin fog menni a szolgáltatás, nem hinném hogy bármi különleges lesz benne, nyers erőből pepidig ha nem akad annyi a ps4 ben hogy emuláljon egy korábbi sokkal primitívebb közel 10 éves technológiát, akkor nagy baj van...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák