Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Én abban a szerencsés/nem szerencsés helyzetben vagyok, hogy kereskedelemben dolgozom, tehát Nálam lényegesen kevesebb az esély arra, hogy megszűnik a munkahelyem vagy kényszer szabira küldenek. Megvan rá az esély, de nem akkora, mint máshol. Ettől függetlenül persze érzékelem, hogy mi folyik és én is próbálok gyűjtögetni, kevesebbet költeni, mert nem lehet tudni mi lesz holnap. A Last of Us 2 esetében nem is feltétlenül azért akadtam fenn, mert már másodjára halasztják el (persze már nagyon vártam a májust), csak gondolkodóba estem, hogy így egyáltalán érdemes-e még megvenni erre a generációra, vagy inkább megveszem a következő gépre, mert akkor már az a "kis" idő nem oszt, nem szoroz. Addig ahogy elterveztem, szépen felélem a backlog-omat és az új konzolon úgymond tiszta lappal indulok.

    Sic Parvis Magna

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Én soha sem háborodtam fel ilyen halasztásokon...mert ugyanezt csinálom/juk mi is/ a munkával :D
    A gyerekek majd rájönnek,hogy (az ilyen projekteknél) a való életben a deadline betartása a csoda

    Life, Uh, Finds A Way

  • Sordoran

    addikt

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Érinteni fog minden iparágat a mostani járványt követő gazdasági válság ez tény, bár a játékfejlesztést kevésbé kellene érintenie. A filmek/sorozatok gyártásához utazni kell, sok ember tömörül össze, a sporteseményeknél pedig emellett nagy nézőközönség is van, így itt ténylegesen a járvány terjedését akadályozzák a leállással. A játékfejlesztés ellenben csak a home office kényszer miatt lassul le, ez pedig már stúdió függő milyen mértékben veti vissza azt. Inkább stratégiai szempontból vannak ezek a halasztások, ez lehet ugye a pedzegetett marketing miatt is, vagy a vásárló közönség szűkölése miatti kereslet csökkenést akarják elkerülni.
    Nekem marad day1 vétel a TLoU2, még ha a ps5-el együtt is jelenik meg szinte, mivel sikerült a collector's editiont előrendelni, az pedig ps4-hez van. Ráadásul lehet a ps4/ps5 váltásnál nem lesz külön játék, hanem egy szimpla upgrade patch és élvezhetjük a jobb minőséget. Talán szükséges is lesz a PS5 beindításához az ilyen ingyenes patcheknek, hogy a ps4 tulajok váltsanak az új konzolra. Gyanítom amúgy azért nem adtak új időpontot, mert a ps5 megjelenése befolyásolja, ha azt el kell halasztaniuk, lehet csak novemberben jön a tlou2. Ennyi a nyomás rajtuk, hogy ez és a ghost of tsushima még az új konzol előtt megjelenjen.
    Ez a két játék és a cyberpunk 2077 van nálam célkeresztben idén (FF7 remake szintén de az már biztos jön), viszont ha mindegyik csúszik én is elleszek a jelenlegi gyűjteményem végigjátszásával. Kellemetlen, de nem vág földhöz a csúszás.
    Költekezést én se ajánlom, ha már kis tömeghez szólhatok, mindenki tartalékoljon, de ne a hirdetett fizetés 10%-ával mert az semmire se elég. Amennyit tudtok tegyetek félre, még ha nincs is válság, bármikor történhet valami! Az akinek nincs tartalékban legalább 3 havi fizetése, nagyon gondolja meg mire költi a pénzét. (főleg akik hitellel és különböző törlesztőrészletekkel rendelkeznek, illetve saját családjukat látják el)

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Batyops

    aktív tag

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Ezzel én is így vagyok. Idén terveztem több nagyobb volumenű munkálatot a ház körül , de ezeket is inkább jövőre halasztom mert ki tudja mi lesz ,mekkora válság lesz mennyire érint ez majd minket. Pozitívan állok a dolgokhoz már amennyire egy ilyen helyzetben lehet. Aztán majd meglátjuk mi lesz a vége. Én is nagyon vártam a TLOU2 megjelenését és csalódott is vagyok kissé de jelen helyzetben ez érthető. Szóval ezért aztán most tényleg nem lehet haragudni a fejlesztőkre mert ez megy most mindenhol.

  • Jigoku

    tag

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Mo-n szerintem brutál világ lesz (és az ország jelentős része így is a létminimumon vagy az alatt él...) ha ez így folytatódik, már a nálunk jóval gazdagabb országokat is veri a víz rendesen. Minden leállt, nem értem, mi meglepő azon, ha ez a játékipart is utoléri. Szerintem ezt a jelenlegi helyzetet küzdjük le valahogy, aztán mindenki azt vesz meg azzal játszik, amivel akar... Én se vettem semmit az új akción, nem is fogok, mert amúgyis nem kis backlogom van, inkább játszok azzal, a pénz meg jó lesz majd fontosabb dolgokra, ha tovább fokozódik/romlik a helyzet.
    Remélem persze a legjobbakat, de a realista énem megpróbál azért mentálisan készülni a legrosszabb eshetőségekre.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: JigoKuu-chan // Carl [PS2], Tony [NDS], Viktor [PSVita], Raiden [PS4], Sasha [PSP], Rashoumon [N2DS], Susano'o [Switch], Czar [PS5] // https://jigokumuke.weebly.com

  • sxxorp

    őstag

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. A helyzet azt üzeni: állj meg, vonulj vissza. Ez azoknak nem megy, akik nem képesek váltani, adaptálódni az új körülményekhez, és a beragadt lemezt pörgetik. Ha nem hangolódsz rá arra ami van, annak szenvedés a vége.
    A helyzetem is könnyebb, akkora backlogom van, mint a ház. Eddig semmilyen hátrányt nem éreztem, hogy 'kissé' el vagyok maradva még az engem érdeklő játékok tekintetében is. Ami furcsa, hogy kevesebbet játszom, mint a vírus előtt, annak ellenére, hogy jelentősen visszafogott home office van, pl. olyan tanfolyamot kezdtem el, amire eddig nem volt idő, de biztos a játék is előkerül még.
    Jó, az Entwined-et ennyiért nem tudtam otthagyni :)
    Bevételt még várok az első negyedév alapján, de utána biztos szünet. Bár munkám személyes kontakton alapul, nem fértünk fel a kormány ad hoc adókönnyítést kapó szektorainak listájára, ezért annak ellenére visszafogom magam, hogy hitelemet tavaly előtörlesztettem, és többmilliós megtakarításom van. Ezen tényezők miatt annyit késik egy-egy jelenleg sokadlagos prioritást élvező játék / konzol, amennyit akar.

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Nálam is ez lesz, pedig nyugaton dolgozom, de mi sem megyünk, pedig áruszállítást végzek. Májusig 90% (bér) van, utána meglátjuk. Lehet, hogy osztrák-szlovén-horvát hármast kell járni oda-vissza majd, heti egyszer, de ez még nem biztos. Néha egy-egy Udine.

    Hétfőig úgyis karanténban vagyok, mert két hete köhögtem és volt enyhe lázam is, gyenge voltam. Ma már jól vagyok, de akár Covid-19 is lehetett, úgyhogy semerre nem voltam. Mást nem tudok amúgy csinálni csak játszani, meg filmezni, ebben a helyzetben. RE3 Remake és TloU2-t már tavaly év végén én előrendeltem, ezeknél a címeknél tudom mire számíthatok így ez nem volt számomra kérdés... nekem is az a véleményem, mint neked. Megállt minden, csak ami fél év múlva esedékes, arról még nem mondanak semmit, mert minek. Nem tudja senki mi lesz egy hónap múlva, kivárnak, de szerintem semmi nem lesz kiadva.

    USA 14 nap alatt "termelt" 6 millió munkanélkülit, ők most mennek csak bele. Lesznek itt gondok a fő piacon bőven.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • tboy93

    nagyúr

    válasz .LnB #239943 üzenetére

    Annyit mondanek, hogy irigylek mindenkit akinek ennyi szabadideje van :DDD Nalam eleve nem szakadt meg a munka egy percre sem a home office miatt, de most hogy hazahoztuk a 2. gyerkocot szerintem igen sokaig nem lesz olyan problemam, hogy mivel jatszak :P

Új hozzászólás Aktív témák