Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    Kösz, hogy fölhívtad rá a figyelmemet. Lehet, én is gyűjtök majd pár embert (ilyenekre egyébként inkább NLCaféban érdemes társakat toborozni... :D), de most hirtelen más önellátósdi gépek jobban kellenek, pl. házi malom és vajköpülő.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz benedekco #15 üzenetére

    Hát igazság szerint ha nem rendeltétek volna még meg, akkor komolyan megfontoltam volna, hogy előre hozom a prioritási sorban és beszállok én is, de kicsit lekéstem. :) Na mindegy, NLCafén szerintem seperc alatt lehet erre hölgyeket találni. :D Mindenesetre felkerült a gazdasági kívánságlistámra.

    Nálam a pelyhesítés másodlagos, talán egyszer veszünk egy kézit is, de egy sütésre való lisztet (5 kiló) a fene sem fog kézzel megőrölni. Ezért a Widu 2-t néztük ki, ami 80 ezer.

    A vajköpülőhöz kell tejszín és vajkultúra is, hogy tudj vele mit kezdeni. :) Nekünk vannak kecskéink, úgyhogy én a fűből gyártanám közvetetten. Előbb azonban restaurálni kell valahogy a tejszeparátort is.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz benedekco #17 üzenetére

    A mi kecsketejünk íze nem marad el a tehéntejtől. Legalábbis általában nem, pl. a joghurtunk íze szinte megegyezik a Danone natur ízével, ami pedig tehén. :) A lényeg, hogy mit eszik a kecske, nagyon sokat számít. Az akáctól és ostorfától lesz a legjobb, az átlag réti széna még hagy némi mellékízt...

    Ha lehet remélni, akkor a tönköly ára nem megy drasztikusan föl, hiszen azzal nem mahináltak a kereskedők, teljesen más piac, mint a sima búza. Mi a közelben a Galgafarmban (Galgahévíz) 250 Ft/kilóért tudunk, meg valahol Érden 200 Ft/kilóért, ebből a Galgafarm garantáltan jó minőségű, a másikat még nem próbáltuk. Ha bevásárolnánk pár száz kilót, azzal a következő kaszálásig bőven kihúznánk, érdekelne is, hogyan változik az ár... De hogy hol lehetne olcsón csicseriborsót vagy sárgaborsót venni, azt én sem tudom. Ha rájössz, posztold ide is, mert érdekelne. :D

    Pécsváradra azért szeretnék menni, mert az országban arrafelé a legkevesebb a jégeső a jégeső-elhárító rendszer miatt, az ottani déli domboldalakon pedig fagytűrőbb déligyümölcsöket és földimogyorót is lehet gond nélkül termeszteni, valamint a barackféléket sem károsítja annyira a fagy. Egyszerűen ideális. A környékben csak az nehéz, hogyan kerüljük el a nemkívánatos kisebbségek szomszédságát, de Pécsvárad jellemzően német város.

Új hozzászólás Aktív témák