Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #5418 üzenetére

    Basszus, jobb lett volna, ha előbb jobban körbenézek. :W
    Most találtam meg a Jeditable oldalán, hogy el lehet küldeni extra paramétereket is a köv. módon:
    $(".editable").editable("http://www.example.com/save.php";, {
    submitdata : {foo: "bar"};
    });

    Így pedig a $_POST tömbbe új elemeket pakolhatok, vagyis a gond megoldva: ilyen módon elküldöm az eredeti nevet, id-t, és akármit, amit csak szeretnék...
    Ráadásul biztonságosabb megoldás.
    Szóval a gond megoldódott. :)

    Az admin oldalt nem véletlenül validálom: az eddigi részek mind validak, így ez már egyrészt szinte presztízskérdés :D, na de ami sokkal fontosabb, hogy a validálással rengeteg hibát is fel lehet fedezni, pl. sokszor előfordult, hogy a PHP által generált kódba sikerült belekutyulni olyan módon a HTML-kódot, hogy maga az oldal elcsúszott - a validálással viszont többnyire igen gyorsan rájöttem, hogy hol is lehet a hiba; ezenfelül nem véletlenül találták ki a valid kódot, mert így csökkentem annak az esélyét, hogy különböző böngészőkben különböző módon jelenjenek meg a dolgok, persze nyilván már amennyire szabványkövetők (ha nem is szabvány, csak ajánlás) a böngészők... (lásd IE, stb.)
    De mondok még egy érvet: kis gyakorlattal és odafigyeléssel nagyon egyszerű valid kódot írni... :K Hidd el, nem haszontalan. :N

    ------------

    A Te kérdésedre:

    nálad az "ajaxload' osztállyal ellátott HTML-elemeknek van href-attribútumuk?
    mutass rá példát, pl. így van, ahogy itt?
    <a href="akarmi.html" class="ajaxload">...</a>

    A load() függvénynél felesleges a második paraméter, ha azt nem használod semmire.
    Mutass konkrét példát, és akkor sztem tudok segíteni.

    Sk8erPeter

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz Speeedfire #5418 üzenetére

    A kódod egy sort kivéve jónak tűnik, ez pedig a return false;. Használd helyette az e.preventDefault();-ot, ahol e a click függvény paramétere. Itt szépen leírják, miért.

    Röviden: a return false; ekvivalens azzal, hogy e.preventDefault(); e.stopPropagation();, azaz megakadályozza a többi eseménykezelő futását, amiknek amúgy le kéne (mert mondjuk ugyanarra az elemre vannak kötve, vagy valamelyik szülőjére).

Új hozzászólás Aktív témák