Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz sztanozs #20549 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, sikerült "átállnom" utf8mb4-re.

    Mivel még csak teszt adatbázis, ezért csináltam backup-ot minden táblából, módosítottam minden PHP kódot, amivel létrehozom a táblákat, és rendben létrejött minden a megfelelő formában, tartalommal feltöltve. Persze még tesztelnem kell alaposan mindent, de remélem, rendben lesz.

    A keresésnél úgy döntöttem, nem kell az _as, mert ha valaki pl. angol billentyűzetkiosztással keres (vagy akárcsak mobilon is), nem fogja az ékezetes betűket beírogatni (mobilról én sem tenném).

    ---------------------------

    Egy másik kérdés PHP-hoz kapcsolódóan:

    Valószínűleg sokszor ki lett már tárgyalva, és a saját kutatásom (aka. Google-keresés) szerint nincs különösebb jelentősége, de:
    Kell foglalkozni az egyszeres (fél-) idézőjel ' és a dupla idézőjel " közti különbséggel?

    Az összes PHP kódomat a "normállal" írtam " - kivéve persze ahol pont mondjuk sztringbe akartam dupla idézőjelet írni.

    Azt tudom, hogy a dupla idézőjelesbe írt változók kiértékelődnek:
    $s = "dollars";
    echo 'This costs a lot of $s.'; // This costs a lot of $s.
    echo "This costs a lot of $s."; // This costs a lot of dollars.

    És biztos van még ilyen különbség. De a kódjaimat már megírtam, szóval már minden működik, úgyhogy ezzel a részével már nem kell foglalkoznom.

    Szóval engem inkább az érdekelne, vagy van-e (nagy) jelentősége teljesítményben, ha a duplát " használom az egyes (fél) ' helyett?
    Régebben biztosan számított, de a mai (és tegnapi) gépek és rendszerek teljesítményénél talán ez már egyáltalán nem fontos.
    De azért inkább rákérdezek.

    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák