Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz adika4444 #19044 üzenetére

    A leggyengébb láncszem mindig a Felhasználó lesz.

    "HA nagyűrlapozok akkor viszont marad az a törlési megoldás egy adott hsz-re hogy delete.php?comment=x" -de miért mindig GET-ben gondolkodsz egy nagy POST helyett?
    Egyébként a törlést lehetne Ajax-xal megoldani a legjobban. És pont ezért lenne jó a keretrendszer, mert ott látná ilyen bevált és "Standard" megoldásokat.

    Az Ajax-hoz átkéne venni egy tutorialt.

    Én most a többiekre bízlak, ne haragudj, ha nyers vagyok/voltam, de nekem most nincs időm olyan részletes választ adni minden kérdésedre. (Munka, Egyetem - levelező tagozaton, mert miért ne belevágtam az MSc-be is).

    Egy keretrendszer, mint a Yii vagy Laravel-nek vannak beépített vagy 3rd party Grid nézetei, azok lazán eltudják ezt intézni, hogy törlés funkciót generál le, meg minden nyalánkság, én elsőkörben a Yii-t javaslom, mert az jobban használja a tömböket, nem annyira OOP-s mint a Laravel. Ez most így nem igaz, de akik dolgozott vele az érti, hogy a Yii-sek tömbmániásak.

    Szerintem neked az Egy nagy POST jó lesz. Egy nagy <form>, a törlés meg egyszerű csak egy <input> checkbox. Szerver oldalon leellenőrözd, hogy ez be van-e csekkolva. Ha igen, akkor lefutattod a törlés parancsot.
    Ha nincs becsekkolva, egész egyszerűen a többi választ végig járod, és update-eled az adatbázis rekordot.
    Nagy vonalakban így mondanám, hogy ha csak egyszerű PHP skillel oldanám meg.

Új hozzászólás Aktív témák