Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #12125 üzenetére

    "Attól népszerű, mert egy könnyen tanulható, nagyon megengedő szabályokkal ellátott szkriptnyelv."
    Lényegében én is ezt írtam, csak kicsit hosszabban kifejtve. De gondolom továbbolvastad. :)
    Igen, végül is ennek része lehet az is, hogy nem kap az arcába a gányoló fejlesztő mindenféle hibákat, ha olyasmiket követ el, amikről eddig szó volt (ez a hátránya is a nyelvnek, ahogy arról már korábban beszéltünk).

    "egy részük annak köszönhető, hogy Rasmus Lerdorf nem értett a programozási nyelvek fejlesztéséhez, a másik részük meg annak, hogy a mai napig nem ért"
    Korábban is írtad, hogy kvázi egy dilettáns majom, de miből gondolod ezt amúgy? (Csak kérdezem, nem tisztem megvédeni.)

    A phpsadness-t nem ismertem, de jónak tűnik. :D

    Sk8erPeter

  • modder

    aktív tag

    válasz cucka #12125 üzenetére

    Ne feledd, a szkriptnyelvek alapvetően rövid programok írására lettek kitalálva.

    Jajj, erről meg is feledkeztem, most újabb érvet adtál a kezembe :D Szóval igen, valóban remek eszköz egy nem gyakorlott ember kezében, hogy a logikára tudjon koncentrálni, és ne a nyelvi megszorításokra. Ezzel nem vitatkozom.

    A baj az, hogy a nyelv "kinőtte magát". Az emberek már nem kis dinamikus weboldalakra akarják használni, hanem bonyolult funkciókat megvalósító portálokat írnak benne. És akárki akármit mond, minél nagyobb vagy bonyolultabb egy rendszer, annál több szabály szükséges ahhoz, hogy jól működő, olvasható, módosítható kód szülessen benne.

    Ha már szóba került a Drupal. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok energiát fektetnek abba, hogy minél jobb legyen a rendszer, gyorsabb. De van egy csomó hülyeség, amit a PHP megenged (pl. minden lószart hatalmas multidimenziós tömbökben tárolunk végig a program futása során), amik. azt eredményezik, hogy egy drupal oldalletöltés több száz megabyte memóriát igényel.

    --Vannak más nyelvek, ahol gyönyörűen meg van oldva, hogy ha létrehozol egy változót, onnantól már nem változtathatsz a típusán, és ki sem kell írni a típusát sehol.
    --És melyik ez a nyelv? Vagy most az új C++ auto kulcsszavára gondolsz?

    A Haskell-t kezdtem el tanulgatni, és ott ez így működik. Szintén Haskell könyvben taglalják több paragrafuson keresztül, hogy mennyire jó, hogy ha megnézzük egy metódus szignatúráját, abból egyből látszik, hogy mit csinál egy függvény, és nem kell találgatnunk csak a függvény nevére alapozva.

Új hozzászólás Aktív témák