Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sebaj Fóbiás #10064 üzenetére

    Nem csak úgy céltalan beszólásból és heccből írtam. :DDD
    Ha komolyabb fejlesztési igényed lesz, akkor majd rájössz, hogy ez tényleg nagyon nem egy könnyen kezelhető és szép megoldás, mert nagyon sok macerával jár, nem lehet vele szépen felépíteni galériákat (vagy csak nagyon barmolósan), stb. Ráadásul adott esetben még egy adatbázis-kapcsolódással, adatlekéréssel járó kód is kevésbé erőforrás-igényes, mint komplett könyvtárak beolvastatása.
    Ha a képek sorrendjét szeretnéd megváltoztatni, akkor ahhoz be kell olvasnod az egész könyvtár tartalmát, majd egy összehasonlító függvényt ráereszteni, és bizonyos szempontok szerint átrendezni egy tömböt, vagy pedig magában a fájlnevekben leszel kénytelen explicite megadni a sorrendet, nem nevezheted át tetszőlegesen a fájlt, sőt, ha mondjuk a fájlnévben szerepelteted a kategóriát, akkor azt minden egyes fájlnál meg kell tenni, ami adott kategóriába tartozik, és ha a kategóriád át szeretnéd utólag nevezni, akkor ügyelni kell rá, hogy minden egyes fájlt helyesen átnevezz; aztán hosszabb neveknél már probléma lehet maga a fájlhossz; nem tudsz tetszőleges hosszú, esetleg HTML markuppal kiegészített leírást mellékelni a fájlhoz; sőt, ami még rosszabb, állandóan figyelned kell rá, hogy ne kerülhessen rosszindulatú, vagy a programod/felületed megborítását eredményező karaktersorozat a fájlnevekbe. Ezek csak azok a szempontok, amik elsőre eszembe jutottak, de szerintem ezt a listát a végtelenségig lehetne bővíteni.
    Hidd el, nem hülyeségből használ minden normális képmegjelenítő webalkalmazás adatbázist.

    No, de ha ragaszkodsz ehhez a megoldáshoz, akkor (máris találkoztál az első problémával :D) a másik topicban is említettem, hogy szerintem nem jó, hogy kutyulod a karakterkódolásokat: egyszer ISO-8859-1, majd ISO-8859-2, majd UTF-8, én őszintén szólva nem tudom követni.
    Válassz ki egy karakterkódolást, és ahhoz ragaszkodj konzekvensen, hogy ne legyen szükség konvertálgatásokra.
    De az a baj, hogy nem látjuk a teljes kódodat, így nehéz megmondani, konkrétan hol a para.
    Ha bemásolod, akkor tudunk érdemben is segíteni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák