Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #4962 üzenetére

    "Azért van ott az ob_start() mert már megszoktam a használatát, akár milyen kicsi is a program használom."
    Csak akkor használd, ha nagyon muszáj, mert egyébként nagyon rossz programozási gyakorlathoz vezethet, és más számára is kevésbé áttekinthető a program.
    Ezenkívül tök felesleges ott alkalmazni, ahol egyáltalán nincs rá szükség (pl. nem akarsz az output után még átirányítani header()-rel), na meg ellenkezik az MVC-szemlélettel.
    (Egy szóval: gányolás! :D)

    "Miért baj echo-zni a statikus dolgokat?"
    Felesleges lassítani a megjelenítést, ha gyorsabb is lehet. És megint csak az átláthatóság...

    "így olvastam a leírásokat a neten"
    A net tele van szeméttel... :)

    --
    Geshi-vel kapcsolatban: már eleve az example.php sem megy? Nem néztem bele a kódjába, de elvileg nem kéne, hogy baja legyen magasabb számú PHP-verziókkal, de esetleg adhatnál neki egy próbát, hogy kipróbáld korábbival, mint az 5.3.0. Bár szerintem valahol máshol lesz a hiba.
    A MySQL-rész NÉLKÜL is kipróbáltad már a kódodat? Ha anélkül sem megy, akkor nem az adatbázissal hozható kapcsolatba, legalább akkor ezt ki lehet zárni.

    Szerk.: ja, amúgy a kódodban az hibás, hogy a megjelenítés során is escape-elve jelennek meg az idézőjelek, aposztrófok és egyéb speciális karakterek (pl. echo \"valami\";). Ettől függetlenül működik, csak rosszul jelenik meg a kód.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák