Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Sk8erPeter #3317 üzenetére

    Ez a része működik, átlátható, de F5-ös frissítésnél a legtöbb böngésző (Opera 9.64 pl. NEM) megkérdezi, ismét el szeretnénk-e küldeni a POST adatokat. És az elég gáz, ha még egyszer feltölti az adatbázist ugyanazokkal az adatokkal. Ezért is ajánlotta lezso6 a SESSION-ös trükköt. De az gond, hogy nem unsettelem sehol ezt a SESSION-be eltárolt értéket, pedig azt kéne, csak nem tudom, hol.

    Nem biztos, hogy teljesen átlátom a dolgot, de ha jól értem, itt egy egyszerű képfeltöltésről van szó, járulékos adatokkal, és az bonyolítja meg a helyzetet, hogy előnézeti képet is akarsz a felhasználónak produkálni. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy feltöltésnél létrehozok egy átmeneti adatbázis rekordot, amit véglegesítek, ha minden jó, és a felhasználó is leokézza. Ha Mégsem-et nyom,akkor törlök mindent. Másik megoldás, hogy jóváhagyásig sessionben tárolod az adatokat. Ennek tkp. nincs sok köze ahhoz, hogy hogyan strukturálod a kódodat, ez technikai kérdés. POST után ha az adatokat feldogozod, csinálni kell egy átirányítást.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák