Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz aleister #24152 üzenetére

    Országúton tök máshogy kell gondolkodni, mint városban, és szerintem nem veszélytelenebb, inkább máshogy veszélyes. Sőt, több balesetet, és csúnyábbakat láttam országúton, mint városban. Valakinek ez a máshogy gondolkodás jobban megy, valakinek nem, de ezen szerintem nem változtat az, hogy mennyit vezet városban. Persze vannak, akik alkalmatlanok a vezetésre, de azzal nem tudunk mit kezdeni. Ha stresszelünk rajta is ott lesznek, szóval az ilyeneken igyekszem nem sokat pörögni :)

    Engem amúgy az a 3 hónap tanított meg igazán vezetni, amikor egy nyarat kisteherautón dolgoztam heti 1000-2000km közti vezetéssel, hiába volt már 5 éve jogsim.
    És egészen addig én is lendületesen mentem, aztán amikor az ártatlannak tűnő, de zöttyös úton fel nem borult a kutyakajának szánt nyesedékes láda "torony", és véres trutymóban úszott az egész raktér. Akkor azért elgondolkodtam, hogy legközelebb Sümeg és Tapolca közt nem 100-al megyek, mert annyit még enged az út, hanem csak 70-el, mert akkor nem kell az út mellett kézzel összevakarni a szarokat, meg hazaérkezés után nem mindegy, hogy mészárlásnak néz ki a raktér takarítás, vagy csak átcsapatom slaggal 5 perc alatt.

    Just a simple Lineman...

  • fi:zi'k

    nagyúr

    válasz aleister #24152 üzenetére

    Még sosem voltam a trafi másik oldalán (meg remélhetőleg egyiken sem), de ezeket a felvételeket egyenként kielemzik, hogy akkor most az ABC-123 rendszámú 1985-ös kockalada épp 2 hízót vitt át a másik faluba, így őket nem büntetjük meg mert a szerencsétlen kocsi csak 60-nal bírt menni?! :U
    Lehet én képzelek keveset a hazai rend őreiről, de ez nem tűnik életszerűnek.

    Vagy mi van, ha az utánfutó vmi véletlen folytán lemarad a képekről? A nyálkás-csúszós utat hogyan állapítja meg kép alapján? Kiszámolja, hogy a fény beesési szöge alapján milyen tükröződésnek kell lennie az úton? :F

    (#24154) Mercutio_
    Kéretik ésszel válaszolni. :R

    Mint mondtam korábban, engem is qrvára szokott idegesíteni, de ettől még nem megyek bele olyan előzésekbe/manőverekbe, ami veszélyeztetne bárkit. Ez pontosan annak a sofőrnek is a felelőssége, aki a mazsola mögött hőbörög.
    Szóval ez a kötelező mindenkinek a megengedett legnagyobb tempó, meg hogy büntessük őket, egyrészt nettó baromság, másrészt ésszerűen kivitelezhetetlen.

    Majd egyszer a messzi jövőben, amikor autonóm autók lesznek csak az utakon, talán működni fog. De akkor meg már nem lesz mit büntetni.

    96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Új hozzászólás Aktív témák