Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Balinov #11106 üzenetére

    De mennyi furcsaság van itt, hajjaj. Engem anno kirúgtak, semmi extra. Közölte a főnök, hogy lapát. Köztisztviselő voltam, törvény szabta fizetéssel, törvény szabta végkielégítéssel. Jött a kormány két évvel később, közölték, 98 % különadó megy az erkölcstelen végkielégítésekre. Nos, az enyém is beleesett az összeghatárba, miként sok pedagógus, orvos, vagy éppen mozdonyvezető végkielégítése, erre ment a 98 %. Befizetni nekem nem kellett, mert a visszamenőlegesekre az Alkotmánybíróság kimondta, hogy nem fér bele. De azóta is megy: ha valaki pedagógus, lehúz 30 évet, majd kirúgják, a törvény alapján neki járó végkielégítés felének 98 %-át viszi az állam, merthogy az "erkölcstelen". Erre most hallom, hogy jövőre módosul a törvény, a 98 % lemegy 75-re, de már most agyalnak, hogy elég 50 is. Csak nem azért, mert választások lesznek, és sok leköszönő polgármester/képviselő lenne érintett?

    Voltak ugye a dohányboltok, azt kvázi államosították. A szerencsejáték előbb be lett tiltva, mert fújjdekáros, de most mégis lehet, annak aki ún. "megbízható vállalkozó". Nem tudom, hallottátok-e, de jövőre lesznek állami mérnökirodák, és ha egy építkezésben egy fillér állami vagy EU pénz van (azaz jelenleg az építkezések 98 %-a), akkor csak az állami mérnökiroda tervezhet. Nyilván megéri majd állami mérnökiroda tulajdonosának, főnökének lenni, párszáz mérnök meg megy közmunkásnak az ex-trafikosok, ex-kocsmárosok, ex-játékgépüzemeltetők mellé. Várom, mikor lesznek Nemzeti Ügyvédi Irodák, amikor majd az állam választja ki, hogy melyik ügyvédnek lehet saját irodája. Na akkor megyek ki én is Írországba, a feleségem szakmája szerencsére kapitalizmus-kompatibilis, megkeres annyit, hogy én viszonylag gyorsan halálra igyam magam. Aztán amikor jönnek a Nemzeti Esküvőfotósok, akkor jön Ropi is. Nemzeti Hippik nem hiszem, hogy lesznek, Spanyoll marad.

    Közben stadionok épülnek, Magyarország jobban teljesít. A győri kórházból meg már Szlovákiába mennek ki dolgozni az orvosok. Nem nyugatra, Szlovákiába.

    És ez megy itt 23 éve, bazmeg. 23 kikúrt éve. Folyamatosan. 23 éve.

    Spanyoll: kissé összetettebb, de ateista vagyok, abszolút. Sőt, semmi ezós hülyeségben nem hiszek. Ősrobbanás, evolúció, szerves kémia, biológia, halál, férgek, körforgás.

    Larry: pedig Szombathelyen is csecse kis stadion épül, mehetsz fotózni :DDD .

    Amúgy depressziós nem attól leszek, hogy mi folyik itt, hanem attól, hogy mi folyik itt 23 éve.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák