Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Mercutio_ #10300 üzenetére

    Kristálygomba rulez. Először fingat, de utána jóóóó. :))

    @ Larry: de. De a fehéret nem a paleo miatt mellőzöm, hanem mert úgy eltelít, hogy mozogni nem bírok utána. Egy-két vékény szelet rozskenyérrel én is begyűröm. Ezért nem vagyunk vak paleo-k, igazság szerint azt esszük, amit belül érzünk, hogy de jólesne most.

    [ Szerkesztve ]

  • j.bravo

    addikt

    válasz Mercutio_ #10300 üzenetére

    Bocs, kissé csapongó hsz lesz :)
    Amúgy asszem kissé magamra vettem, azért írtam ennyit :D ezer bocs mindenkitől, Mercutio, folytassuk privátban ha gondolod!

    Na a csodadolgokban én se hiszek, legyen az mindenre jó káposztaleves, mindenre jó aloe vera, kockahasgép vagy olyan cucc ami lerázza rólad a zsírpárnákat, vagy elektronyosan bizgeti az izmaidat és így egy óra helyett elég tíz percet edzeni (oké, van fizioterápia, de ne vegyük egy kalap alá ezzel), vagy ilyen-olyan-amolyan sztár nevével fémjelzett diéta.
    Tök gáz amúgy, hogy ezt a valamit a fogyókúraipar megtalálta, nem tett jót neki.
    Meg tök szerencsétlen volt a névválasztás, illetve támadási felületet nyújt ('háde az őskorban nem volt ez meg amaz, most meg nincs mammuthús) a félreértelmezések miatt (nem ősemberdiéta, annál összetettebb a dolog). Sokkal szerencsésebb lett volna "clean eating"-nek hívni, vagy valami ilyesminek.

    Az orvostársadalom vélt vagy valós vaskalaposságáról: meg tudom őket érteni. Mivel műszaki suliba jártam, meg érdekelt a fizika, azt a meglévő rendszerben tanultam, teljesen nonszensznek tartom az Egely és hasonlók által mondottakat. A Teslával kapcsolatos nehezen hihető dolgokat is azért nem zárom csak ki teljesen mert ő azért tett le az asztalra olyan dolgokat is, nem is egyet, amit már láttunk és ma is látunk működni.
    Hasonlóan, ha orvosi egyetemre jártam volna, és valamit tanultam volna évekig, jó profoktól, akkor abban hinnék, és az idegen, a tanultakkal szemben humbugnak meg varázslásnak tűnő dolgokat annyira hinném el mint a tévén keresztül emelt díjas SMSre/telefonhívásra történő pénzenergia-küldést.
    Az egy szem, magát paleonak mondó orvos, akiről tudok, egyébként érdekes eset, ellentmond ő mindenkinek, nemcsak a mainstream orvoslásnak, hanem Szendinek/Loren Cordainnek/többieknek illetve az általános paleo nézeteknek is.

    De a tanulmányokra meg a kutatásokra is igaz az (sőt hatványozottan igaz), hogy nagyon nem mindegy, hogy ki, milyen céllal csinálja, és az is, hogy ki, hogyan, miért értékeli ki.

    Nem újdonság, hogy minden mellett lehet érvelni és bizonyítékokat gyűjteni pro és kontra - aztán végül
    a) az erősebb kutya b*szik (jelenleg ugye nem kell magyarázni, ki az erősebb kutya)
    b) mindenki eldöntheti hogy kinek vagy minek hisz.
    (vagy hogyan értelmezi a kísérleti eredményeket (már ha hozzájuk fér), vagy ő maga is elvégzi a kísérletet saját magán ha nagyszámú minta nem áll rendelkezésre, stb).

    A Szendi-féle kamuhivatkozást küldd már át nekem, ha asszony nem bánja és ki tudja keresni a kedvemért, érdekel.

    Összefoglalva: engem nem kell meggyőzni, mint kifejtettem, mindenki mindent tehet saját belátása szerint :)
    Amúgy én is lazán tolom a dolgot: igyekszem kerülni a cukrot meg a glutént, meg ami műanyag, de eszem zabot (liszt, pehely) meg rizst (Szendi szerint mindkettő erős határeset), meg sajtot, bár kevesebbet mint azelőtt. Elég gyors az anyagcserém, annyira még nem tudtam rákattanni a zsírokra hogy elegendő energiát tudjak bevinni sport mellett is.

    Említettem már, hogy (bár a fikázást nem szeretem, negatív véleményünknek vagy egyet nem értésünknek is lehet hangot adni fikázás vagy leszólás nélkül) mindenki úgy eszik-él-gondolkodik-csinál bármit, ahogy akar? :)

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák