Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz t_a_m_a_s #10290 üzenetére

    Zöldség :D
    Egyébként gasztroenterológusnál voltál, az javasolta a lisztmentes étrendet, vagy valaki ajánlotta, hogy az majd jó lesz neked?

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Real_Necro

    veterán

    válasz t_a_m_a_s #10290 üzenetére

    Kutyus, j.bravo? Szerintem ők a szakik.

    Én csak a paleocsintát ismerem. :D

    Ellenben Örs Vezér tértől nem messze a Cédrus piacon pár hete nyílt egy paleo-s bolt.

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz t_a_m_a_s #10290 üzenetére

    Én reggelin kívül (két kifli), nem eszem több péksütit, vagy kenyeret. Neked is ezt ajánlom, sok zöldség és hús. Ja meg persze testmozgás és voila! Nekem működik. 3,5 hónap alatt majd 20 kg. De egyrészt volt is miből fogyni, másrészt heti 4 1,5 órás kardio és eddzés társul.

    Szerintem a "csak diéta" semmire sem elég.

    Sokszor az ember olyanokat végig sem gondol, hogy a diétás kajának nem kötelező szarnak is lennie....

    Pl. Itt a lecsó. Én imádom, és bizony ha spórolsz a szalonna/kolbasz mennyiséggel, akkor teljesen vállalható vacsorára (szigorúan kenyér nélkül).

    Valamelyik nap paradicsomos káposztát csináltam fasírttal (igaz darált pulykából, zsemlemorzsa és kenyér nélkül). Isteni lett, azt ettem 3 napig.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • j.bravo

    addikt

    válasz t_a_m_a_s #10290 üzenetére

    Zablisztet ehetsz?
    Abból egész jó kenyeret tud sütni Viki (nekem és az ő nagyfiának, mert ő zabot se ehet)

    Rizsliszttel nem próbálkoztunk még.
    Paleo kenyérből ellenben elég sok recept van... a legtöbbjében elég sok a tojás és piskóta állaga lesz. Emiatt relatíve gyorsan le lehet szokni a kenyérről. Van tojásmentes is, illetve amiben kevés tojás van, és most találtunk egy tényleg finomat.
    MIndegyikre elmondható azonban hogy relatíve kis mennyiség készül egyszerre és nem is kell több, mert a mandula, szezámmag, lenmag, kókusz, stb lisztekben azért nem kevés kalória van (búzalissztel összevetve mondjuk nem tudom) és elég "tömősek" is, nem kívánsz belőlük sokat enni. Szóval az elején kell inkább, amíg megbarátkozol a zöldségek nagyobb mennyiségű fogyasztásával. Utána maximum a jó kis piaci füstölt kenőmájas alá (paprikára is lehet kenni de ez a tojásmentes kenyér a legjobb nekünk eddig), meg ha valamihez valamiért nagyon kell. Amúgy ragyogóan el lehet szokni a változatos formában elkészített zöldségekre.

    Ha a kajád gerince volt eddig a kenyér, akkor (ha eheted) a zab a legkézenfekvőbb az elején.

    Írd majd meg, mit ehetsz és mit nem.

    Mercutio: én nem divatból csinálom (hacsak az nem számít annak hogy azért kezdtem hogy a csajomat támogassam hogy együtt csinálom vele; aztán "úgy maradtam"), szerintem Kutyus se olyan aki divatból tolná. Szidni ellenben divat lett, rengeteg olyan fikázó cikk van amit elolvasva egyértelmű hogy a cikkírónak fogggalma sincs mi is ez, egész mást gondol róla, tehát egy, az ő (és más tájékozatlanok) elméjében létező étrendet fikáz.
    Egyébként én nem is szeretném hogy a jelenleginél sokkal nagy divat legyen, mert ahogy egyre többen látnak piaci lehetőséget, egyre több lesz az olyan termék amire ráragasztják a paleo címkét, holott valójában a termék nem az. Oké, én hülye, idegesítő címkeolvasó vagyok, de a legtöbben nem. Ha pedig ezek a cuccok elterjednek, kiszorítják a rendeseket, akkor az várható mint a "normál" kajákkal: kifejezetten nehéz találni olyat, amiben ne lenne valami oda ne illő... mi a tökért kell cukor a kolbászba pl? Vagy a baconbe? Vagy nátrium-glutamát? Egy sima szupermarketben a kolbászok túlnyomó többségének az összetevői között ott lesz a cukor...
    Minél nagyobb divat lesz a paleo, annál jobban meg kell majd néznem ott is, mit is (v)eszem. Oké, az igazi az, ha az ember csak nyersanyagokat vesz és maga főz mindent, de egyrészt sajnos néha nem tudja ezt megtenni, másrészt sajnos a kereskedelemben kapható nyersanyagok se mindig nyersek már... bakker.
    Na jó, kidühöngtem magam :D

    A lényeg hogy mindenki olyan paradigmában/rendszerben, olyan szerzőknek/orvosoknak/szakértőknek/politikusoknak/tanítóknak hisz és olyan elvek szerint él, amilyenben/amilyenek szerint ő akar :R

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák