Keresés

Aktív témák

  • Joco

    aktív tag

    Olyan emberi ez a topic. Már-már az unalomig ;] :DDD

    Szabályok:
    - az általad preferált pártot a személyes megváltóid alkotják. Létezésük egyetlen célja, hogy a Te érdekeid szemelött tartva elhozzák Neked a kánaánt, hogy ez az elöző ciklusokban nem sikerült, pusztán azért van, mert a másik(narancs/vörös) párt megakadályozta. Hát persze, hisz ők a gonosz földi megtestesülései! Tűzzel vasvillával irtandóak, a cél szentesíti az eszközt!
    - fontos megemlíteni, hogy a vadkapitalizmus nem müködhetne nélkülünk, tehát:
    az egyetlen ami számít, az én vagyok. Engem a pénz boldogít! A többiek tárgyak vagy a fantáziám szüleményei! Éppen ezért érzéseik sincsenek, tulajdonomnak tekinthetem őket, szabadon tehetek velük bármit! Én azonban egyetlen megismételhetetlen vagyok, sőt!!! vannak jogaim.
    - a több az kettő. Tehát a többpártrendszer az kétpártrendszer.(ennek az a matematikai háttere, hogy míg a térkép 2 dimenziós és ebben a térben pontosan 2 párt kell ahhoz, hogy egymással teljesen szembe tudjanak helyezkedni! Vagy nem tudom :P )


    Ami azért eléggé szúrja a szemem. Leszögezem előre, hogy nem voltam ott, nem is ítélkezni szeretnék, csak egy gondolat a rendőrökről. Ők is emberek. Semmi több. Annyi a különbség, hogy ők a másik oldalon álltak.
    Tudom, itt ha magába néz valaki, Jézus mosolyog vissza rá, aki vígan vitte a keresztet. De azért kíváncsi lennék, hogy ki az, aki ott, abban a helyzetben meg tudná állni, hogy üssön. Mert azért az vegyük észre, hogy ez nem úgy volt, hogy a rendőr odaütött. Volt egy kis előzmény. Valahol bennem is megfordulna, hogy azért, mert páran nagyon ráérnek és éppen az jutott eszükbe, hogy fradi meccs helyett inkább az utat felbontva máshol ütik el az éjszakát, ne nekem fájjon már- mert engem küldtek, miattuk, akik jönni akartak- főleg 3-4. alkalommal.
    Másik oldalról szintén emberek. Lehetőség megvolt rá, aki rendőrnek megy abban általában van is egy kis vágy a hatalomra, fitogtatja is. De ez szintén megvan mind a két oldalon, akár a háború, akár a tömeg, akár a parancs szavak mögé bújva kiengedi magából az ember az állatot. Gyarló népség, ez van. A vicces az, hogy elítéli egyik a másikát miatta, pedig egyik sem jobb :DDD

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Allien #2982 üzenetére

    Igen, az itt a fő baj, hogy ráadásul magyarok is. A lényeg, hogy lehessen panaszkodni. Ahhoz meg mi kell? Elnyomás, ha nincs, keresnek vagy csinálnak maguknak. Zsák a foltját.

    Ha tényleg azt szeretnék, amiről hablatyolnak nem itt tartanánk. Rendbe lehetett volna szedni a gazdaságot, de az nem tetszett. Helyette jött a bohóckodás, mert cirkusz kell ide, semmi más. 15 év alatt szinte semmi nem történt, ami pozitív, csak lopjuk egymás idejét. Azt, aki a politikai vezetésben van, mind nyugodtan haza lehetne küldeni, mert lehetősége mindenkinek volt már, eredménye egyiknek sem. DE ez az én véleményem. Ellenben a többségnek tetszik. Torgyán is elszórakoztatta őket, most is jól eldobálóznak. Ha nincs foci legyen helyette más. Monnyon le, mer hazudott? :DDD Ez annyira szánalmas. Most jöttetek rá? 10 éve mindenki a képükbe hazudik és most megsértődtek :D Azt, hogy maguktól nem mondanak le már megszokták, annyira, hogy már elnézést sem kérnek, de ehhez ugye kellett a nép jóváhagyása az elmúlt dekádban.
    Ha meg tényleg nem tetszik valami, akkor van ennek normális útja. Ott a képviselő, aki azért van, hogy az érdekeinket képviselje. Ha nem teszi, vissza lehet hívni. Nem bonyolúlt dolgok ezek, de 80%-nak fogalma sincs ezekről, mert igazság szerint nem is érdekli, inkább vezet tankot. ;] :D

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz scang #2998 üzenetére

    Basszus, ez lemaradt :(((

    Szóval a két párt rendszerhez még kell ez a rendkivül éleslátás is, hogy a kisebbik rosszat választom!!! Mert ugye vagy az egyik vagy a másik! Lehet én vagyok a hülye, de ha elém raknak 2 olyan ételt, ami nem tetszik, akkor tudjátok melyiket választom? Egyiket sem, hanem kérek másikat. Erre jön majd, hogy akkor éhen maradok. :P Csak azt felejtitek el, ha mindenkinek jó, amit főznek a konyhán, akkor sosem lesz új szakács :P

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz rollins #3008 üzenetére

    My bad. A visszahívást megszüntették és akkor szűnik meg a mandátum, ha lemond, meghal, hasonlók(pl. eltiltják a közügyektől).
    Egy szóval nem mondtam, hogy van ;] Ha érdekel megnézem, pl. most, hogy kérdeztél.

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Racecam #3005 üzenetére

    Aktualizáltam magam közben, de köszönöm a helyesbítést :R

    Tildy: legközelebb inkább a lényeget, mert így összeollózva elveszik a mondanivaló és ráadásul hibás is. Pl. a 21es paragrafusnak nincs A pontja, ami a mandátum megszűnésével foglalkozik, az a 20/A :U


    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz rollins #3024 üzenetére

    Ha most azt mondom, hogy az ki, akkor gondolom rossz hazafi leszek. Ilyen Megaizés vagy valami FPS hős? Viccet félretéve, ha mentelmi joga van, feltételezem valami képviselőféle, akkor meg vonatkozik rá ez->'' Az országgyűlési képviselők tevékenységüket a köz érdekében végzik.'' A rendőrök is a közt képviselik, ergo valahol ellentmondás van, úgy érzem. Mert bár a story-t nem ismerem, gondolom nem arról van szó, hogy igazoltatták valahol vagy lakásra mentek hozzá és bucira verték, hanem a jóember/jóasszony(jól kosarazik és leigazoltuk? vagy honnan ez a szép magyar név? ;] :DDD ) odakeveredett az oszlató rendőrök közelébe, ismét feltételezem nem azért eltévedt és útbaigazítást akart kérni.

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz tildy #3026 üzenetére

    97'es a dátum. Ellenben [link], de ez már csak szőrszálhasogatás, úgyhogy abba is fejeztem.

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz deniro2 #3025 üzenetére

    Senkit nem érdekel, mit gondolnak a többiek. Te leadod a Te szavazatod. Azért Te vagy a felelős, azért az egyért, mindenki a sajátjáért. Ezért demokrácia. Ez kb. az a szint, mikor van egy szavazás, hogy mennyire tetszik pl. egy kép és 10es skálán csak 1-es és 10-es van, mert képtelenek az emberek feldolgozni, hogy nem egyedül döntenek+kicsit bitagyúan gondolkoznak(tetszik/nem).
    Igen odamész szavazol és lehet, hogy nem jut be a pártod. Attól az még nem kidobott szavazat, mert pl. nem 0.001%-ot kapnak, hanem 0.1-et és mondjuk hallanak róluk az emberek és legközelebb pl. bejutnak a parlamentbe. Ez így kéne, hogy működjön.
    Ha mindig rántotthús van és rántott gomba, de én szeretem a pörköltet, akkor szólok, hogy azt kérnék. Max. azt mondják nincs. De tudják, hogy volt 1, aki azt szeretett volna, ráadásul, lehet, ha én szólok, másnak is eszébe jut, etc.

    Ez nálunk az elöző rendszer miatt is nehezen megy, a pártok pedig ezt felismerve hátráltatják is. Megy a nagy uszítás, hogy húha mi lesz, ha a másik nyer! Mi lesz? Volt már mindegyik. Ha már az elején másra szavaztál volna, 3 ciklus alatt, lehet eljutnak valahova, így meg...

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz rollins #3032 üzenetére

    Ez megint a cirkusz része. Képviselő, teljes mértékben tisztában van vele, mik a lehetőségei, ha feljelentést akar tenni, megteszi. Ez pusztán uszításra jó, semmi másra. Nekem ne mártírkodjon. Ha bántották jogtalanul tegyen meg a szükséges lépéseket, ne nyilatkozgasson. Ha meg a nyilvánosság kell neki, menjen el a villába, vagy nem tudom mi most a menő ;] :DDD

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Allien #3036 üzenetére

    Felmerült bennem, hogy vajon egy Kossuth-ra, hogy néztek a korabeliek. Ekkorát fordult a világ vagy csak az idő szépít és tényleg kell, hogy megértsük a nagyjainkat? Bár miután egy 8 általános+hegesztő tanfolyamos polgármesterünk volt, akinek ráadásul a végzettsége volt az egyik legnagyobb érdeme, erősen felmerül bennem hogy [link]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz deniro2 #3040 üzenetére

    Nem volt elöttem ismeretlen. Ettől függetlenül tartom, hogy itt nem kell ilyenen gondolkoznod, mert egy választáson Te leadod a voksod, arra, akire szeretnéd. Nem kell rangsor stb. Egyre szavazz, arra akire akarsz is. Ezt a böszmeséget megint sikerült belebeszélni az emberekbe, ha nem szavazol a nyertesre szavazol. A frászt. Ha nem szavazok, mert pl. nem indult olyan párt, akit szerettem volna. Akkor nem szavaztam. Ha sokan nem értenek egyet, akkor új választás lesz. Ha a többségnek mégis megfelelt az egyik párt, akkor az nyer. Ennyi. A többi az porhintés, mese és félremagyarázás. Próbálnak az érzelmekre hatni. Sajna be is jön, mert elég birka nép vagyunk...

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz lazydog #3043 üzenetére

    És??? Kis Gyöngyvér meg majdnem leejtette a mobilját :Y Az ilyen sok szemétből pusztán azért lesz hír, mert beszélünk róla, amig pedig beszélünk, addig le is közlik. Szánalom...

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Allien #3045 üzenetére

    Múltkor picit azért elbökték :DDD Elnézték szerintem az évet vagy nem tudom, most a sárgáknak kéne kormányon lenni és akkor nem lenne a balhé. Most kellett valami a 4 év kevés kezdetű szöveg helyett és ezt dobta a gép ;] :DDD

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz deniro2 #3051 üzenetére

    Enyje-bejnye! :DDD Tudatos döntés volt, hogy nem mentél vagy pusztán a lustaság vezérelt?

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Allien #3053 üzenetére

    Diktatúrában azért van ''rend'', mert ott központosított a hatalom, ergo van 1 valaki, aki eldönti mi a helyes és azt mindenki elfogadja. Míg itt a demokráciában, az egyiknek tetszik a gumilövedék, a másiknak nem és csak a sírás megy. Olyat úgysem tudsz, hogy mindenkinek jó legyen.

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz ToRR3nt3 #3067 üzenetére

    Mert kővel meg molotov koktéllal dobálozni ildomos, nem? :DDD Az is külön kiemelt szabály, hogy ha a jóügyért harcolsz, feltétlenül húzzál fekete símaszkot :C :D

    Legalább jól indul ez a reggel, köszi :R

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Aktív témák