Keresés

Aktív témák

  • james

    aktív tag

    válasz BLiNk3r #342 üzenetére

    ''Egyenes következmény, politikai felháborodásból adódóan. Ha nem szivárog ki az ominózus beszéd, ha nem tudódik ki, hogy mi is folyt az elmúlt időszakban, akkor nem randarílozna senki.'' Kerényi már tavaly forradalmat vizionált, azóta Viktor is érezte a puskaport... akkor még sehol sem volt öszöd.

    ''És igen, elviekben vannak alkotmányos módszerek egy kormány lemondatására, de ezek gyakorlatban nem működnek.'' Az alkotmányos lehetőség pl. aktív parlamenti munka, értsd kvalitásos felszólalások, amik megingatják a kormány egyes képviselőit. Ezen túl reális program, amivel nemcsak őket, hanem a külföldi lapokat és befektetőket is meggyőzhetnék. Ha emellett még sikerül a bal oldali szavazókat is elbizonytalanítani akkor Ferit ugyanúgy lebuktatná a pártja mint annó Megyót, vagy bejönne pl. a bizalmatlansági indítvány. A helyzet az, hogy a Viktor team gyakorlatilag erre képtelen, (mint ahogy az ábra mutatja). Ezért mivel a szabályok szerint nem bír nyerni, csalással a legális formákat megkerülve próbálkozik. Az alkotmányt különben a demokrácia védelmében hozták létre a többi törvénnyel egyetemben, ennek megkerülése semmiképp sem nevezhető demokratikusnak, még a Fidesztől sem.

  • james

    aktív tag

    válasz samurai11 #384 üzenetére

    Mint mondtam Viktor képtelen rá, elismerem van önkritikája emiatt nem is erőlteti, de ettől még ez lenne a módja. Az egy mitosz, hogy Viktor mekkora retorikus szónok, mert nem az, max populista ami egy szinttel lejjebb van. Azért, mert ő képtelen, meg nem az alkotmányt kell hibáztatni, ...darwin után, menjen Megyó után. ;]

  • james

    aktív tag

    válasz BLiNk3r #390 üzenetére

    ''Lehet hogy ez így volt valamikor, de mára már elég jelentős változásokat eszközöltek benne'' Nemrég olvastam és nem így tűnt. Nagyjából a rendszerváltáskori verzióról van szó, max egy két ide nem vonatkozó kiegészítéssel. Egyébként az alkotmányunk nagyon laza és kifejezetten sok jogot ad a népnek, de azért vannak benne ésszerű védelmek is, már ami a hatalomgyakorlást illeti.

    A kormány legitim. Értem mik az aggályaid (tényleg mert a topikban erről már ezerszer szó volt), de ettől még az. Legalább az alkotmány szerint, és emellett az Unió szerint is, ami lehet még fontosabb. Olyan egyébként nincs, hogy jogtalanúl váltják le megyót, mert erre ott van az alkotmánybíróság, meg az ellenzék, meg a vizsgálóbizottságok. A bizalmi szavazás is az alkotmány szerinti volt, mert másmilyen nem lehetett. A politika persze nem meseország, inkább kemény érdekek és lobbizások mentén mozog. Az MSZP-nek Viktor hiába mondja, hogy mondjatok le és húzzatok el az alvégen, ezt nyilván nem fogják neki megszavazni, akkor se ha százszór mondja. Kvalitásos politikus olyan alternatívát kinálna, amivel az MSZP és ők is jól járnának, nem okvetlenül azonnal, lehet kompromisszumot is kötni, sőt valójában csak ezt lehet. De mint mondtam Viktor erre alkalmatlan, gondolj inkább egy Kossuth, vagy Széchenyi esetleg Kenndy talán Gorbacsov szintű politikusra...Gorbi az őskomcsikat is önmaguk ellen tudta fordítani, mégpedig úgy hogy még örültek is neki...meg mi is. ;)

  • james

    aktív tag

    válasz fokukac #578 üzenetére

    Jó cikk. Kb. ez az erős állam lényege.

  • james

    aktív tag

    válasz Senior tag #1766 üzenetére

    Ez a terelés vagy nem terelés a kulcskérdés. Szerintem elég egyszerűen eldönthető. Volt-e rendőrkordon, sorfal a Bajcsi Andrássy sarkon, ami nem engedte volna őket az Oktogon felé, vagy a híd felé. Vagy esetleg volt-e sorfal magán a Bajcsin, ami elzárta volna a Nyugati tér irányt. Ha voltak ilyen sorfalak és kordonok, akkor arról fotó is van, ez egyértelműen bizonyítaná a rendőrség rosszindulatát, esetleg Gyurcsány felelősségét is.

    Másfelől azokkal értek egyet akik szerint felelőtlenség volt az Astoriára hívni az embereket, Kossuth tér Korvin köz közé középre... :Y Szal tényleg ott van a vár, a Fidesznek oda különben is bérlete van, meg szebb is, tágasabb is, jó a kilátás, nem füstös a levegő...persze lehet kellettek Viktornak a drámai képek, meg a sérült emberek a Brüsszeli mószerhoz...tegnap az derült ki, hogy nem is szólt az embereknek, hogy helyzet van... NEM SZOLT! pedig a rendőrség bevallása szerint ők figyelmeztették....

    Jelenleg tehát két összeesküvés elmélet ütközik, a Viktor féle parasztáldozat (ez rólatok szól) vagy a Gyurcsány féle huszárjáték (ez is)...ha bármelyik bebizonyosodik, akkor az illetőnek buknia kell. A kordonos fotók itt sorsdöntőek lehenek, nézzetek utána.

    Esetleg lehet hogy sima vismajor volt, ez is előfordúlhat, de ez Viktort pl. nem menti fel, legalábbis a felelőtlenség alól...

    [Szerkesztve]

  • james

    aktív tag

    válasz Senior tag #1800 üzenetére

    Az a kérdés, hogy ez azelött volt, hogy elkezdték a Bajcsi felé szorítani a tüntetőket, szóval két front volt, vagy utána amikor már a Bajcsin folyt a harc? Nyilván az első eset az érdekes, mert a második az normális. Talán holnap majd utána nézek, nem mellékes.

  • james

    aktív tag

    válasz BosXx #2737 üzenetére

    ''jöhetnek az érvek és a válaszok, miért is volt lovasattak???''

    Azt mondják, ezzel próbálták meg utólsó eszközként meggátolni, hogy a ''siriusi'' had az Astoriához érjen. Az attack egészen a moziig tartott, miközben a tőle balra álló ''siriusi'' magot a zsinagóga felé paszírozták... Arra persze nem számítottak, hogy a Fidesz rendezvényről minden felszólítás és figyelmeztetés ellenére erre hajtják majd ki a babakocsis anyukákat meg a járókeretes nénikéket. Persze nem voltam ott, én csak a TV előtt ájuldoztam, és már egy órával korábban attól féltem, mi lesz ha arra felé megy a front, közben páncélkocsit és tankot is loptak, amivel épp csak nem lapítottak ki pár embert, ágyút állítottak, felgyújtották a deáktéri alúljárót, szétkapták a gödör márványborítását, meg Demszky feliratot, kilőttek rájuk vagy 20-40 könygázgránátot meg rahedli gumilövedéket, nyilván sebesültek is voltak, pár embernek kifolyt a szeme, a mentőautó nostop járhatott ...de természetesen erről a pár száz méterre levő Fidesz nagy gyülésen szó sem esett, ott csak a demokrácia szent megmentése volt fennforgásilag...madarak csiviteltek, taps, öröm és könny. ;)

    Viva demokrácia, viva szólásszabadság! Viva Viktor! :R

  • james

    aktív tag

    válasz divot #2739 üzenetére

    ''és nem csak az öreg kollégáktól kell hallgatniuk az öltözőben, hogy milyen fasza is tud lenni egy egészséges kardlapozás, ''

    Szerintem az kéne, hogy a fidesz rendezzen ilyen akciókat minden évben, esetleg évente többször is. Pár év alatt tuti belejönnek a gyakorlatba, és akkor te is büszke lehetsz majd rájuk... :U

    ''Brutálisak voltak, ostobák, agresszívak, tuskók, vérgőzös primitív barmok.'' Gondolom ennek semmi köze, a multkori száz feletti rendőr sérülthöz, meg a jobb oldalról jövő ''direkt hagyták'' magukat kritikához... :U Egyébként mit vártál, bölcsészekeket, meg babysittereket. A rendőrség nem orvosi szike, hanem egy láncfűrész legalábbis tömegoszlatáskor, más nem is tud lenni. Amikor egy orvosi precizitású elfogást látsz (pl. kábszer ügyben) azt gyakran hónapokig tartó előkészítés előzi meg, esetenként a célszemély pszichológiai analizise, több szakértői tanácsadó bevonása, terepismereti felkészülés stb. Itt meg van átlagrendőr, meg van neki 5 másodperce 10 emberre. Tartsa fejben, az ellenzék aggodalmait, az ombutsman aggályait, a gyül törvényt, az emberi jogokat, a genfi konvenciókat, ... meg a feléje repülő molotovot, márványlapot. Ehh. :(

  • james

    aktív tag

    válasz divot #2778 üzenetére

    ''Aztán mára ők lettek a demokrácia legfőbb letéteményesei.'' Tényleg rossz lehet ezt megérteni, de így van. Nem kádárista rendőrállamban élünk, hanem demokráciában. A rendőrség feladata a jogállamiság és a demokrácia védelme, valamint az egyéni szabadságjogok potenciális biztosítása. Kritikával lehet illetni őket, de politikailag érinthetetlenek, illetve ez oda vezet, ahová vezetett. Egyébként ugyanez az igazságszolgáltatás vagy a hadsereg esete is. Persze meg lehet ezeket is osztani, meg politikialag cimkézni de az a demokrácia súlyos válságához vezetne...

    Az egy dolog hogy esetenként egyénileg vagy vezetésileg bunkók, ügyetlenek stb. de jobb nem nagyon lesz nála. ...Illetve ha tetszik ott van a Robocop, ő állitólag tuti.

    ''Ugyanaz a baromarcú, akin két napja még röhögni kellett,...belevert néhány gyaníthatóan jobboldali szimatizáns járókelő arcába, és mindjárt szimpatikus ember lett.'' Ez éppen a fenti összefüggésnek a felismerése, sokan már megértették, vagy kezdik érteni. Hiába fejlődik a demokráciánk. ;)

  • james

    aktív tag

    válasz divot #3087 üzenetére

    ''Tehát jól öltözött, negyvenes fickó áll a járdán, és nézi, hogy elrobog mellette a lovasattak. Bámészkodik. Erre néhány pillanat múlva megérkeznek a járdán a pajzsos gyalogos rendőrök'' Én mondjuk láttam a felvétel elejét is, kb. élőben.

    Valójában az incidens elött pár perccel még a front vonal húzodott ott és ez a felvétel közvetlenül a kiszorítás elötti másodpercekről szól. Tehát egy nem kifejezetten békés tömeg, akik korábban a rendőröket támadták, most pedig rohannak feléjük a rendőrök. Erre mindenki még a legbártabbak is szétspriccelnek. A rendőrök amúgy konzekvensen mindenkit elkaptak aki nem futott el előlük, mert azt támadásnak vették, illetve ellenszegülésnek. A fickó vallomása elég érdekes, szegény nagyon naív, vagy nagyon hülye. Szóval jönnek vele szembe a menekülő ultrák, hátul lovasok és vízágyú. Gondolom mondják is neki fussál...de ő megy előre rendületlenül és bámészkodik... :F

  • james

    aktív tag

    válasz divot #3113 üzenetére

    ''Nekem a ti rendőrállamotok nem tetszik.'' Nem szégyen ez, te amolyan kibuchívő hippi lélek lehetsz. Én is ismerek ilyet, a csávó kb. 170 milliós örökölt vagyonnal rendelkezik, de egy 20 éves lakóautóval járja a világot, amikor éppen nem egy német kibucban lakik... neked is ezt ajánlom. (a család nem gond, neki is van két gyerek+feleség) :U

  • james

    aktív tag

    válasz kymco #3487 üzenetére

    A rendrök nem tudhatták, hogy csak bámészkodott. A videón az látszik, hogy a fickó megijed és az utólsó pillanatban kiszalad oldalra, ahonnan valaki visszalöki. A többi rendőr csak azt látja, hogy egyik társuk feléjük taszít egy renitenst. Az ő szempontjukból ez egy elkapott ultra, aki közéjük vágódik. (tulajdonképpen empatia nélkül nehéz megérteni).

    Ideológiáról itt szó sincs, csak hülye emberekről. Nem gondolod, hogy egy szituációban bárki is ideológiák mentén agyal.

  • james

    aktív tag

    válasz scang #3505 üzenetére

    ''erre nincs magyarázat kedves fórumtárs, ott verik össze a kamerák előtt...''
    Adott esetben bűnözőnek nézték, hisz bünőzők között volt. Másfelől tényleg nem vitatható a rendőri túlkapás sem. Mondjuk szigorúan véve azért nem volt annyira durva. Durva az lett volna, ha 8-an elkapják és mindenki vagy tízszer agyon rugdossa, alias Olaszliszka. Itt csak az arrajáró rendőrök rugtak vagy ütöttek egyet-egyet bele, de azt se tiszta erőből. Ok. ez is sok lehet, ha te vagy én vagyok ott, de azért az aljas szándéktól meg az agyonveréstől ez nagyon messze van.

  • james

    aktív tag

    válasz vati #3519 üzenetére

    Jó, ez egy összeesküvés elmélet, ilyet én is tudok mondani. Te ugyanis eltervezett politikai manővert látsz az egész mögött, aminek a bal oldal a kiagyalója és a rendőrség az eszköze. Ugyanez azonban elmondható lenne a jobb oldlara is. A különbség csupán annyi, hogy a kulcspoziciók ill a kulcslépések a jobb oldal irányításában álltak. 1. A Kossuth téren jobb oldal hetek óta tartó akciója. 2. Az Astori kiválasztása 3. A békés tömeg ráengedése a Deák tér felől közelitő attackra. A békés tömeg itt nem eszköz, hanem áldozat. (gyalogáldozatt sakk szlengben)

    Ettől eltekintve, vismayornak mondanám. Közepes és szerencsére tömegoszlatásban tapasztalatlan rendőrség, teljesen felelőtlen Fidesz vezérkar, hihetetlen naiv Fidesz rajongók.

  • james

    aktív tag

    válasz Allien #3533 üzenetére

    ''és megvárja, amíg mártírt csinálnak belőle'' Valójában az utólsó pillanatban elkezd futni, csak rossz irányba. Esetleg kamu is lehetne, a HirTv ugye ''épp'' ott volt, de egyébként inkább hitelesnek látszik.

  • james

    aktív tag

    válasz kymco #3530 üzenetére

    ''arra nincs magyarázat, hogy a kamera hatására abbahagyják... Ők is érzik, hogy ők a hunyók....'' Média-demokrácia mellékhatás. A rendőrség beparázik egy kamerától, ez különben veszélyes terület. Egy olyan rendőrség ami, állandón fél nehogy túllépjen valami idealizált erkölcsi normát aligha lehet hatékony, különösen egy minden konvenciót felrugó bünöző réteggel szemben...Ezt nehéz kifejteni, meg nem is ide tartozik, de valamit mutat.
    (a mi esetünkben különben tényleg hunyók voltak, nem vitatom)

  • james

    aktív tag

    válasz BosXx #3556 üzenetére

    ''nbh állásfoglalás'' link? Kiváncs vagyok.

    Szerinted egyébként diktatúra van?

  • james

    aktív tag

    válasz vati #3603 üzenetére

    ''A rendőrségi állomány nagy többsége mszp-szimpatizáns'' Erre én nem vennék mérget, tele vannak huszonéves fiatalokkal.

    ''Nem engedték rá.'' Többen is elismerték, hogy nem volt felszólítás, a Deáktér veszélyességéről, nem volt lezárva pl. rendezőkkel az az oldal. BosX írta korábban, hogy arrafelé nem látott rendezőket. Nem tudom arról szóltak-e, hogy a metróba sem lehet lemenni.

    Az elmaradt rendőrkordon az Astoria felől jó érv. Nem tudom rá a választ. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy nem mertek bevállalni egy szendvics szituációt. Az ultrák és a több tízezernyi viktorfan között. (No menekülési útvonal, ha baj van.) Meg talán nem akarták provokálni Viktorékat sem. Ha pl. elmarad a front közeledése, akkor senki se mossa le róluk, hogy azért állt mögöttük ''fél Budapest rendőre'', hogy erődemonstrációval ilyesszenek rájuk, mármint a békés rendezvényükre... Azt hiszem ez komplex szakmai kérdés, remélhetőleg kivizsgálják.

  • james

    aktív tag

    válasz vati #3620 üzenetére

    ''Ha hatékony akarsz lenni, egyszerűbb pl. betiltani gyülekezést....'' Jó helyen kutakodsz. Ezért írtam, hogy nehéz kérdés. Kétségtelen, hogy a diktatúra az egyik véglet, amit el akarunk kerülni. A másik egy minden féle médiától, pertől rettegő, magyarázkodó cselekvésképtelen rendőrség lenne, ide nem lenne jó eljutni. Hasonló szitu pl. az M0 is, a ló túlsó oldala.

  • james

    aktív tag

    válasz BosXx #3669 üzenetére

    ''jobb öngyilkossági módszert is el tudok képzelni mint leggugolni 30 vágtázó ló elé.'' :DDD Egyetértek.

  • james

    aktív tag

    [link] Ez tényleg kemény. :( (nehéz is elhinni, de majd kiderül)

  • james

    aktív tag

    válasz rdi #3706 üzenetére

    Bizonyitania elég lehetetlen. De pl. ha hazudik akkor rajta lehet pár videón, a lövéseket ugye csak a fronton lehet kapni. Ha viszont igaz, akkor ott több rendőrnek is kellett állnia, ezek közül bárki kipakolhat. Esetleg volt szemtanú is... A rendőrség érdeke, különben inkább az egyéni felelősségrevonás lehet, nem pedig a kollektív bűnösség bevállalása. Igy a belső vizsgálatok várhatóan normálisan fognak lefolyni, szóval talán nem eltussolás lesz, hanem büntik...

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #3709 üzenetére

    ''Akik meg véletlenül arra jártak, azokat meg jól helybenhagyták.'' Ennek valószínüleg pszichológiai okai lehettek. (pl. úr veri a szolgáját szolga meg a szamarát) Nagyon nehéz ilyen stresszben emberi módon viselkedni és láthatólag elég sokaknak ez nem is sikerült.

    Az egész forradalom dolog különben nyilván nem játék, még akkor sem ha sokan játékból csinálják... Az a politikus aki pedig szájára veszi ezt a szót, vagy utal rá, esetleg buzdít felelős.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #3788 üzenetére

    ''Sajnos a rendőrök élvezték a balhét, ezért szállt el az agyuk.'' Nagyon általánosítasz. 5 esetről beszélsz talán lesz az husz is...de amúgy több ezer tüntető és több ezer endőr volt egymással szemben... mondjuk 4000 ből 1% az 40. 100 rendőrből eszerint egy lenne tahó erre jösssz a rendőrállammal, meg hogy kollektíve élvezték... :(

    ''És ennél nagyobb hiba nem létezik.'' Természetesen. :U A forradalom játék. Ilyenkor épp a barátságos népgyüli a jó program... ha már a hiba is szóbakerült.

  • james

    aktív tag

    válasz rdi #3878 üzenetére

    Ez nem rosz ötlet. Az kéne hozzá, hogy OV doom szagot érezzen. ;]
    De lehetne ez valami giga jobb és baloldali meccs is. 2 milio vs 2 millio...csak kézi fegyverekkel, eltartana vagy egy hétig is... a hullákat meg nem eltüntetnék hanem kis hegyekbe rakná a program, a hegyek méretébel lehetne aztán látni ki hogy áll... :B

  • james

    aktív tag

    válasz etnies #3895 üzenetére

    Nem hinném, hogy a traktor különösebben ártana az utaknak, ez kifogásnak tűnik.
    Ezzel együtt, a gyülekezési jog, nem vonatkozik a traktorokra. Ezekkel demonstrálni valahol a joggal való visszaélés, a dugókról nem is beszélve. Budapesten már egy traktor is hatalmas torlódást képes okozni, főleg csúcsidőben. Erre nincs mentség. Gyülekezzenek, demonstráljanak, de ne csesztessék a többi dolgozó embert...szerintem.

  • james

    aktív tag

    válasz etnies #3896 üzenetére

    ''Vizsgálni kell a túlkapásokat és egyéb apróságokat, de azt is vizsgálni kellene, miért nem ''áldoztak'' egy századot a Fidesz-rendezvény védésére.
    Ha sikerült volna, kifogták volna a szelet a ''rendőrállamosok'' vitorlájából.''
    Ezt nyilván vizsgálni kell. Másrészt ha ott állt volna az a század rendőr, akkor azonnal az lett volna a kommunikáció, hogy a rendőrök itt provokálnak meg megfélemlítenek minket, a mi kis naggyülésünkön... Ha nem ér oda a front, akkor ugye ok nélküli hisztéria keltés lett volna, ha odaér akkor valószínüleg megint a brutális rendőrség. esetleg a béna rendőrség jött volna elő, attól függően hogyan tart ki a kordon. A tapasztalatok szerint az 1 század kevés lett volna. Mások szerint eleve a rendőrkordonok vonzották a támadásokat, egy ilyen esetben az Astoria körüli megerősítés pl. egy ''szabadítsuk ki testvéreinket'' felkiáltás mentén katasztrófálissá is fajulhatott volna. Ott ugyanis nem lehet erősítést küldeni mögéjük ill, menekülni sem tudnának. ''szendvics'' De én is kiváncsi vagyok.

  • james

    aktív tag

    válasz etnies #3917 üzenetére

    Tulajdonképpen tényleg elképzelhető, hogy lett volna megoldás, pl. a Zsinagóga mellől lehetett volna indítani... vagy már eleve lezárni a Deákra vezető utat és elterelni a népet a híd felé...

    Kiváncsi leszek majd mit mondanak, azt hiszem ez az egyik legfontosabb szakmai kérdés ami feltehető...

  • james

    aktív tag

    válasz etnies #3939 üzenetére

    ''értem, miért kellett ezen két napig lihegni, nincs akkora politikai vonulata. Viszont elkezdték a démonizálást és a szar szétkenését is. Ez nagyon nem tetszik.''

    Sajnos a politikai vonulat egyre erősebb. A jobb oldal a történteket nyilt politikai támadásra használja, ráadásul most már külföldön is nyomja. Az MSZP meg próbál védekezni, ez esetenként elkenésnek látszhat, talán az is. Egyébként annyira nem könnyű az ellentmondásokat feloldani, mint amennyire elsőre tűnik. A jobb oldali érv megint valami idealisztikus demokrácia kontra rendőrállam retorikára épül. Riportokat csinálnak a sérültekkel, mutogatják a rendőrveréses videókat stb. Ezzel a szakmai kérdéseket szépen egyéni sorsokká személyes ügyekké konvertálják. Ezekre statisztikai meg szakmai érvekkel láthatólag nem nagyon lehet válaszolni, márpedig a rendőrség és a kormány dolga inkább valami ilyesmi. Kb. olyan ez, mintha állandóan hajléktalanokkal akarnák igazolni, hogy rosszabbul élünk mint négy éve. Igaz is meg nem is, remek műsorokat lehet belőlük készíteni, amitől mindenki elájul, de erre egy kormányzat sohasem fog tudni szakmai választ adni, mert nem lehet.

  • james

    aktív tag

    válasz etnies #3954 üzenetére

    ''emlékszem olyan esetre, hogy jól járunk volna akkor, amikor egy idegen hatalom avatkozott a magyar belügyekbe.'' Kihagytad a törököket, azokat is mi hívtuk be, hogy segítsenek... :DDD

  • james

    aktív tag

    válasz MichaelSD #4019 üzenetére

    Vettem, de ezzel még nem győztél meg. A hadsereg világos, pont azért amiért. A ''tömegoszlató'' rendőr szerintem nagyon hasonló alakulat. Pont a hagyományos ovatos, kiscsoportos, diszpécseres, vagy előkészített eljárásra nincs mód. Több száz rendőr, egy kupacban, személyes parancsokra sem idő sem lehetőség. Rádióforgalom, ugye megbeszélni az utasítást stb. lehetetlen...szerintem hadsereg. Annyi a különbség, hogy nem géppityut használnak, meg aknavetőt, és tankot. Helyette gumilövedék, gázvető és vizágyú...

    Egyébként sokat lehet belőle tanulni az biztos, már írtam még egy két ilyen és belejönnek a fiuk, bár szerintem nagyon nem éri meg.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #4293 üzenetére

    ''A kommunizmus a saját országaiban évtizedekre intézményesítette a korrupciót, az erkölcsi relativizmust, a szegénységet, a kiszolgáltatottságot, a hamis adatokat szolgáltató kormányokat, a felelősséget nem ismerő politikusokat és a politikai hazugságokat.'' Már elnézést ezeket meg honnan tudja, csak nem kutakodott más országok belügyeiben...vagy... :U csak nem ránk értette. Olyan aranyos.

    ''De a történelem arra tanít bennünket, hogy ha szolidárisak vagyunk egymással, egyik sem lehetetlen.'' (előzmény a komcsizmustól való megszabadulás kihívása) Ez a következő mondat fényében egészen különös értelmet kap, a következő mondat ugyanis ''Ezért kell az Európai Uniónak világossá tennie, hogy nem nyújt segédkezet semmilyen megfontolásból sem a hazug és csaló, a kommunizmus erkölcsi örökségét máig fel nem adó kormányzatoknak...''. A szolidalitás tudtommal épp a segítő kezet jelenti, tehát hogy is van ez... szóval nekem az jön le, hogy Viktor a szolidalitást a néppárton belül érti, különösen pl. saját személye kapcsán mégpedig a ''komcsizmus'' eszményeivel szembeni harcban ...

    ...és vajon miért nem segélykezet kért, ha baj van nem ez lenne az célravezetőbb...? :U
    Nekem ez is feltünt ''Nem tudom, mitől nehezebb megszabadulni: magától a rossz rendszertől, vagy annak terhes örökségétől.'' Szép magyar szó, különösen ha emberek vannak mögötte. Demokráciában a rossz rendszereket nem megszüntetni kell, hanem jobbat kínálni helyettük, a választás meg arra való, hogy ez érvényt is kapjon.

    Egyébként Slotáékról mondott valamit, vagy csak a komcsikat utálja?...tulképp milyen komcsikra is gondolt? ''hazug és csaló, a kommunizmus erkölcsi örökségét máig fel nem adó kormányzatoknak'' Mely országok lehetnek ezek...? :U

    Maga a ''segélykéz'' értelmezése is érdekes lehet. Elég nyilvánvalóan a néppárti szövetség (mely a legerősebb az EU-ban) politikia befolyására utalhat. Tehát tényleg nem a pénzek megvonásáról van szó, csak arról hogy a ''renitens'' kormányzatok ügyeit minden fórumon fékezzék, gátolják, obstruálják... Ennél rosszabb értelmezése lehet, egy nyílt elitélő és szankcionáló EU nyilatkozat vagy EU politika kikényszerítése, természetesen a néppártiak nyomására, ide kellhet pl. a szolidalitás.

    :(

  • james

    aktív tag

    válasz scang #4341 üzenetére

    Ez megvolt. Erre írtam, hogy ezt meg honnan tudja. Esetleg ezzel vádolja valamelyik másik országot, pl. a lengyeleket, cseheket...Ez a duma teljesen helyén van az Astorián, a HitTV-n vagy az MN-ben, de az EU-ban elég merész. Nem tudom hasonló egyáltalán elhangzott-e már ott. Nem árt emlékezni, hogy az EU egyszer már segítő kezet nyújtott ezeknek az országoknak, amikor elhatározta a bővítést, pedig akkor még sokkal közelebb voltunk a kádárizmushoz...Tehát az Unió éppen amellett foglalt állást, részben saját felelősségének elismerése mellett, hogy erkölcsi és anyagi támogatást nyújt a volt és megnyomorodott szocialista utódállamoknak...Viktor épp ezen elv felrúgását fejtegette. (A felvételen a mögötte üllő fickó minha zavarba is lenne, igazgatja a fülhalgatóját, hogy jól hall-e, meg a szemüvegét, mer nem akar hinni a szemének...persze ezt csak gondolom... :) )

  • james

    aktív tag

    válasz Killberk #4352 üzenetére

    ''Bár lassan már nem sok értelmét látom, hogy ezekre a dolgokra rávílágítsak,''
    Talán nem baj, hogy ezzel jössz. Másrészt nagyon nem lehet vele mit kezdeni. Jó lenne, ha nem lenne sumákolás, meg eltussolás...de aztán vagy lesz vagy nem lesz.

    Politikai szemszögből valahol védhető a rendőrség tekintélye, még eltussolás árán is. Pl. a stabilitásra hivatkozva. De ugyanigy lehet a demokráciára hivatkozva támadni és cincálni őket. Mondjuk nem hiszem, hogy ettől meg sokkal jobbak lesznek, vagy attól hogy bárkit kirúgnak valami drámaian megjavulna. Inkább azt hiszem a rendőrség szintje és morálja valamennyire idomul a politikai elit és kicsit a sajtó szintjéhez és moráljához.

    A rendőrség esetében a személyes felelőségre vonás is más értelmű, mint általában. A sértetnek pl. tök mindegy ki verte fejen, neki ha jogos a sérelme kártérítés jár, de a rendőrséggel és nem a vétkessel szemben. A vétkes megbüntetése a rendőrség belügye kellene legyen és pl. nem tartozik a sajtóra, mert ez nem celebhír. Ugyanígy gondolva nem a megtorlás a lényeg, kirugás stb. árán, hanem az általános szakmai színvonal javítása. Itt belső vezetői eszközökre gondolok, pl. lefokozás, felfüggesztés esetleg pszichológus...valami amitől nem a bosszú része jön elő, hanem a jobb rendőri munka lehetősége...gondolom.

  • james

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #4355 üzenetére

    ''miért nem fogalmazott egyértelműbben'' Az benne a poén, hogy magyarul mondta az angol bevezető után. Igy elég nehéz innen félreérteni.

    ''Ha meg tényleg nem ilyen szándékkal mondta, miért nem fogalmazott egyértelműbben?'' Igy van. Annyira azért nem bonyolult jó szándékú üzeneteket megfogalmazni, különösen ennyi év gyakorlattal a háta megett.

    ''Érdekes, hogy a nagy hazaszerető magyarok mégis őt támogatják (szeretünk Viktor, Viktor, Viktor!).'' Erről is beszélt tegnap Tölgyessy, elég kiábrándító volt amit mondott, persze oda kellett figyelni, mert az RTL-es riporter állandóan megszakította a hülye kérdéseivel...

  • james

    aktív tag

    válasz drhatker #4361 üzenetére

    ''Elelenkező esetben ha mondjuk bűncselekménynek ítéli meg, akkor mindjárt súlyosbítónak ott lesz a foglalkozás körében elkövetett blabla'' Mondjuk ez igaz. Ez pl. a szemenlőtt fickó estében biztos megálna. Aki ilyet művel azt amúgy sem lehet ''továbbképezni''.

  • james

    aktív tag

    válasz drhatker #4377 üzenetére

    Akkor az egy másik ügy, vagy azóta átalakult? Volt egy cikk ez [link], én erre gondolok. Ez már eléggé túl van a szakmai túlkapáson.

  • james

    aktív tag

    válasz Senior tag #4379 üzenetére

    ''a mondatok közti összefüggések értelmezésével már komoly gondjaid vannak.''
    Ez esetben kifejthetnéd a jobb oldali verziót is. Kiváncsi vagyok te hogyan értelmezed. Mellesleg elég fontos beszéd és talán nem baj ha foglalkozzunk vele.

  • james

    aktív tag

    Orbán riportjával kapcsolatban pár dolog. Az egyik az Astoria gyülésen, hogy volt-e felszólítása a híveknek, hogy a Deák veszélyes lehet. Erre egyszerűen nem tudott válaszolni, úgy csinált minha nem tudná, illetve a többiekre hárította, mert neki a beszéddel kellett törödnie... :F

    A második a Brüsszeli beszéd ominúzus része. Végül is addig magyarázta, mig az jött ki belőle, hogy csak azt akarta elérni ne legyenek elnézőek a különböző kormányzati trükközésekkel szemben. (hazugságok stb) Tegyük fel, hogy tényleg ezt mondta, bár nem így hangzott igazából. Ez jó nekünk? Mármint, hogy arra kéri őket keményebbek legyenek a kormányunkkal szemben, több ellenörzés, feszesebb határidők stb. Ugy mondta, minha ez lenne a minimum amit ő értünk megtehet. :R

    Az is érdekes pillanat volt, amikor megkapta a kérdést ki nyomta fel a kormányt, hogy vizsgálóbizottságot küldjenek ide, merthogy állitólag magyar volt. Erre is maszatolt, hogy talán valamelyik néppárti képviselő, de ő nem tudja...

    Aztán volt egy rész amikor Viktor azt magyarázta, hogy a reformok kb. három évig csak viszik a pénzt, utána kezdik el hozni. Ezen a vonalon menve az a kérdés felmerül, de sajnos nem kapta meg, hogy akkor az ő járulék és adó csökkentő reformja is ilyesféle-e? Azaz még három évig csak vinné a lét, a többi általános reformjukhoz hasonlóan. (érdekes hogy ez így pont a ciklus végéig tartana.) ...Addig viszont honnan lesz lé? ...Mi lesz a kiba nagy hiánnyal? Lehet én vagyok a hülye, hogy ezt nem értem.

  • james

    aktív tag

    válasz divot #4468 üzenetére

    ''Jó hogy mondod, ez a Kádár-rendszer negyedik tézise. El is felejtettem, köszi, hogy emlékeztetsz rá.''

    Olvasom amiket írsz... :( Szerintem el kéne már szakadnod a posztkádárista gondolkodástól. Valahogy az az érzésem, minden mai politikai történést ennek relációjában próbálsz értelmezni. Ez ebben a formában nem fog menni. Próbálj utána nézni, más országokban, ahol sohasem volt még szocializmus, hogyan szokott működni a demokrácia, mik az alapvető tünetek, veszélyek...meglepő hasonlóságot fogsz tapasztalni.

    Kezdetnek itt van Francis Bacon(1561-1626) Anglia egyik legnagyobb máig ható politikusa és filozófusa. ''A zendülés oka kétféle lehet: nagy szegénység és nagy elégületlenség... A zendülések indító okai: vallási újítás; adók; törvények és szokások megváltoztatása; előjogok megszüntetése; általános elnyomatás; méltatlan emberek, idegenek előbbrejutása drágaság; feloszlatott katonaság; kétségbeesásbe hajszolt pártok; és bármi más, ami megbántja a népet és egyesíti egy közös ügyben....Általában az összes államellenes pártok megosztása és megtörése, egymástól való eltávolítása vagy legalábbis kölcsönös bizalmatlanság szítása nem tartozik a legrosszabb orvosszerek közé; mert reménytelen az eset, ha azok, akik az állam továbbmüködését akarják, egyenetlenkednek és pártoskodnak, azok pedig, akik ellene vannak, öszetartanak és egységesek. '' Itt csak megjegyzem, hogy a kormány egységesedése teljesen törvényszerű és szigorúan összefügg az ellenzék egységes fellépésével. Továbbá az ellenzék diktatórikus támadásai szükségképpen vonják maguk után az ellenreakciókat. Amit tapasztalsz az nem diktatúra, csupán a demokrácia önvédelmi reflexe. Megjegyzem, ha a szélsőségesek továbbmennek és fegyveres akciókat szeveznek, mint a franciáknál, akkor itt is előkerülnek majd a kézi fegyverek, ha annyira elfajulnak az események (teoretikusan), mint Irakban, akkor lesznek tankok is az utcán...és Irakban demokrácia van. Emlékeztetőül a kijárási tilalom és a szükségállapot is a demokrácia része és a mi alkotmányunk is tartalmazza őket, nyilván nem véletlenül.

    Végül Bacon véleménye a populizmusról. Már volt régeben, de úgy látom a téma örök.
    ''...a legaljasabb minden hízelgés közt, ha a köznépnek hízeleg valaki.''
    Namost elég szerencsés helyzetben vagyunk mert jelenleg ez vízválasztó a két politikai erőt illetően. ;)


    [Szerkesztve]

Aktív témák