Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #163 üzenetére

    "No, túl vagyunk egy újabb futamon. Tanulságok: [..]"

    Én is gratulálok a dobogósoknak! :C

    Valamint a fentiekhez is hozzászólva, én sem gondolom, hogy már egy elkezdett szezonban meg kellene változtatni a szabályrendszert.

    Viszont számomra a legnagyobb tanulság az, hogy az egyes csapatok és versenyzők "árazása" szerintem még finomhangolásra szorul.

    Az ötlet, hogy ne csak a "biztos" befutó Hamilton/Mercedes kombóra tippeljünk, nagyon jó. (A véletlen kérdések is remekül lettek összeállítva. :K )

    Sajnos azonban jelenleg nem életszerű bármi másra fogadni! És egy-két nagyon szerencsés kivételtől eltekintve nem is túl kifizetődő.

    Jól látszik, hogy a min. 20 pontot elért egyébként nem kevés tippelő között csak egyetlen fórumtag nem tett "tétet" Mercedes, vagy Hamilton elsőségre.

    Aki ezek valamelyikét betippeli, még úgyis sokkal nagyobb eséllyel szerez kétszer annyi pontot az összesítésben, mint aki a középmezőny, vagy "futottak még" kategória csapataira, versenyzőire költi el a rendelkezésre álló 20 milliót.

    Ráadásul elég furcsa úgy mást beírni az időmérő, ill. a futam győztesének, hogy idén a látott erőviszonyok alapján az is megeshet, hogy Lewis új rekordot felállítva az összes futamon az élről indul és nyer.

    Nem tudom... nekem tényleg nagyon groteszk érzés, hogy úgy írok be más csapatot/versenyzőt futamgyőztesnek, hogy valójában mindkét esetben kivétel nélkül a Hamilton/Mercedes párost írnám be.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Csapoati #211 üzenetére

    Ez bizony szép munka volt mindkettőtöktől! :C Én is gratulálok! ;)

    Nagyon kíváncsi vagyok erre a hétre, mert bár kizárt dolog, hogy év végén a Mercedes-Hamilton "kombón" kívül más legyen a világbajnok, ez a semmire nem való pálya a szűk utcáival okozhat meglepetést.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #231 üzenetére

    Alonso autójának meghibásodásával arra a kérdésre nekem kapásból a 0 pont jött össze. :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #237 üzenetére

    "Sajnos ez benne van. Nem vagy vele egyedül!"

    Igen, ezért írtam is fentebb, hogy a pálya okozhat meglepetéseket.

    Más kérdés, hogy olyan jellegű "meglepetésre" gondoltam, mint Verstappen és Grosjean kiesése.

    Nagyon sajnálom, hogy Fernando-nak nem termett babér! Egészen biztos vagyok benne, hogy ha az autójával nincsen probléma, akkor kivette volna a részét a McLaren-Honda idei első pontjainak megszerzésében.

    Mindettől függetlenül is "tippgyilkos" futam lett végül. A 4. kérdésre egyáltalán tippelt bárki nullát?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #248 üzenetére

    "A legtöbben kevesebb pontot szereznek most, mint szoktak, te meg még talán többet is"

    Ha annál kevesebbet szerzek, mint szoktam, akkor az már nulla lesz. :DDD

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Nekem pedig maximális pontszámom lett volna, ha minden tippem talál, és ha az összes eddigi fordulóban így lett volna, akkor most hibapont nélkül vezetném az összetett tabellát... :U

    Ugyan már! Mi értelme van az utólagos "mi lett volna ha" jellegű pontszámolgatásnak? (Pláne számonkérő módon.)

    Inkább valóban annak kellene örülnötök, hogy Qorthral vette a fáradságot, és egy elég izgalmas kis tippjátékot állított össze! :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Turbolada II #269 üzenetére

    "Tippelésnél a különböző mi lett volna ha kombinációkból jön meg a végső ihlet. Ez a játék 50%ban matek. (a többi meg statisztika)"

    Meggyőződésem hogy, önámítás hinni a "statisztika" és "matek" erejében, amikor jövőbeli eseményekkel kapcsolatos tippelésről beszélünk. :N

    A jó végeredményhez 99%-ban nem kell más, csak szerencse. Vannak persze ebben a sportban, és az idei szezonban is nagy valószínűséggel megjósolható végeredmények, de ez a tényen nem változtat.

    Most pl. a Mercedes-Hamilton kombóval az év végéig nagy valószínűséggel nem nagyon lehet "mellényúlni", de mondjuk Ferrari-kat jósolni a "fix" harmadik és negyedik helyekre, már kevésbé egyértelmű.
    Az azt követő tizenvalahány hely pedig már tiszta lutri. Minden egyes héten.

    Én is elkövettem most azt a hibát, hogy a szabadedzés legutolsó ismert eredményének tükrében adtam le a tippemet, és a "minden borult" jellegű hétvége miatt botrányosan kevés pontom lett. (Ha a korábbiakhoz hasonlóan most sem tippeltem volna egyetlen "Mercedes komponensre", akkor még annyi sem lenne.)

    Anno másik fórum focis topic-jában, vagy focis "tipp-mixx" játékban is mindig a "hasraütéses" eredményeim voltak a legjobbak. Előfordult, hogy a VB negyeddöntő és elődöntő összes eredményét eltaláltam, 1 meccs kivételével még a gólokat is.

    Amikor pedig órákat töltöttem az egyes csapatok forma elemzésével, a korábbi eredményeik, az ismert felállás, stb. alapján várható esélyek latolgatásával, akkor mindig a lehető legkevesebb pont jött össze. (Ez 10+ év tippeléseinek tapasztalata.)

    Itt sincsen ez másként. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Turbolada II #275 üzenetére

    "Irónia volt csak, de azért az F1 kiszámíthatóbb mint a foci. Az eredmények meg minket igazolnak."

    Persze, értem én, de azért fontos megjegyeznem, hogy az egyébként jelenleg kiváló eredményeid, ill. eredményeitek (dobogós helyezések) ellenére is úgy gondolom, egyedül Fortuna asszonyságon múlik minden. :)

    "Egyébként meg nem játszok semmilyen szerencsejátékkal. (Egyszer tipszmixűtem életemben,nyertem is vagy 4000 Ft-ot)"

    :C Erre mondják, hogy "a kezdők szerencséje"! ;) Azt pedig jól tetted, hogy többet nem is játszottál pénzért.

    Szerintem sem szabad. Éppen a "Fortuna faktor" miatt. Az egyetlen fajta "tippelősdi", amiért olykor-olykor pénzt (maximum egy szelvény, ill. játék ára) voltam hajlandó fizetni, az a Lottó, a Totó, vagy a Kenó volt. :)

    A manapság "divatos" sporteredményes fogadósdira viszont egy fillért sem mernék feltenni. Hosszú távon szerintem az olyan játékon csak veszíteni lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #297 üzenetére

    "Remélem nagyon sokat nem veszítünk ezen a hétvégén... Összesen amúgy 8 játékos szív máris az időmérőn választott Vettel vagy Massa tipp miatt. Ilyen az élet."

    Bizony ilyen. :K Arra én sem gondoltam, hogy Vettel autója meghibásodik.

    Mondjuk mivel a futamra Massa-t tettem meg, remélem, holnap élete versenyét nyújtja! :P

    "Itt vannak a tippek"

    Mivel a múltkori hozzászólásodban azt mondtad, hogy szívesen veszed a kritikát, így most leírom pár gondolatomat.

    Már a múltkor is szerettem volna megírni, végül elmaradt. Megírom hát most.

    - Kérem az összes tisztességesen tippelő játékostárs nevében, hogy RobiGida teljes "IM-RACE-TEAM" tippjére kapjon nulla pontot!

    Már a spanyol nagydíj után is nehezményeztem azt a liberális hozzáállást, amely szerint 18 pontot kaphatott a szabálytalan tippjére, és ezzel már önmagában több pontot szerzett, mint az utána következő becsületesen tippelő másik 10 versenyző mindegyike.

    Ez nem fair a tisztességes tippelőkkel szemben.

    Az, hogy most megint végigtippelte a "tuti Mercedes sort", és megint csak az egyik tippjét húzod ki... :(

    Én ezt nem tudom elfogadni. Így mi értelme van a szabályoknak, és egyáltalán ennek az egésznek?

    Most vagy komolyan vesszük a tippelősdit, vagy ne is osztogassunk pontokat. (Aki pedig nem képes a szabályoknak megfelelően játszani, az ne játsszon.)

    - Továbbra is maximális tiszteletem a Tiéd, amiért ilyen lelkiismeretesen intézed a tippjátékkal kapcsolatos teendőket; kérdéseket találsz ki, statisztikát készítesz, informálsz, stb. :R

    Viszont tartom magamat a korábbi véleményemhez, hogy az "IM-RACE-TEAM" pontozása alapjaiban rossz. Ha szeretnéd, szívesen leírom, hogy miért.

    - A random kérdésekbe rengeteg energiát fektetsz bele, és nem akármilyen fantáziával dolgozod ki a kérdéseket, ez nyilvánvaló. A mostani különösen érdekesre sikerült, de szerintem pár apróság nem "illik bele". Ez pedig a "fele/harmad" pont a második és harmadik legjobb tippekért.

    Ebben az esetben ha utóbbi helyekre "meglepetés" versenyző kerül, tehát sok pontot ér még harmadolva is, előfordulhat, hogy az arra tippelő játékos több pontot szerez, mint aki telibe találta a végeredményt.

    Tippjátékról van szó, ez így nem jó. Azért mégis csak a telitalálatot "illik" a legtöbb ponttal jutalmazni.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #372 üzenetére

    "Kimivel nagyon óvatosnak kell lenni... nagyon bátor egy RAI - RAI tipp."

    Valóban. Lassan nekem is kezd elmenni a kedvem a tippeléstől. :( A Raikkönen, valamint Williams-Massa kombinációkkal mindig megjárom. Előbbire már szinte valóban nem szabad soha tenni, utóbbiak pedig szinte mindig a tippemmel teljesen ellentétesen teljesítettek.

    Ha filóztam, és rájuk tettem kiestek/rosszul szerepeltek, ha pedig nem bíztam bennük, mert a szabadedzésen rosszul szerepeltek, akkor az időmérő és a futam annak ellenkezőjét mutatta.

    A múltkor (nem kis részben a Turboladával és veled folytatott beszélgetésnek köszönhetően ;) ) a korábbi "hasraütéses" tippeléssel ellentétben, sokkal több időt fordítottam az adatok és esélyek elemzésére.

    Ennek meg is lett az eredménye, mert eddigi legjobb végeredményemet értem el; hatodik helyet, ami önmagában is remek eredmény szerintem. :K

    Most is hasonlóan megterveztem a tippelést, és ennyi időt az alapkérdésekkel talán még soha nem töltöttem el.

    Sajnos a Vettel-Vettel-Lotus tippre nem volt elég pontom! Csapat szinten a Williams nagy dilemma volt az ellentmondásos edzéseredmények miatt, de nehéz volt "kizárni" őket rögtön, mert az új fejlesztésekben nagyon bíznak.

    Végül néztem, hogy egy Ferrari csapat tipp belefér-e, akkor viszont az időmérő és verseny kombinációkra csak olyan pilóták írhatóak be, akikkel még viszonylag jó (~4-5... helyezés) tippel sem lehet annyi pontot szerezni, mint két "top" tippel.

    Aztán majdnem behúztam Massa-t az időmérőre, végül mégis a "jégember" kapta meg a bizalmamat, egyértelműen a két csapat, ill. pilóta edzéseredményei miatt. Pech.

    A Lotus és a Force India között is nehéz volt döntenem, mert mindkettő mellett szóltak érvek és ellenérvek, kb. egyenlő arányban. Végül a Lotus pilóták bizakodása és a fejlesztések az ő javukra billentették a mérleget.

    Ahogyan az edzések és az időmérő mutatják, még nem egyértelmű, hogy melyik a jobb tipp. (Bár jelenleg a "futottak még" csapatok közül egyértelműen a Williams tűnik a jó választásnak.)

    Tulajdonképpen a végül leadott tippem (Raikkönen-Vettel-Lotus) akár simán hozhatott is volna 20+ pontot, de most Raikkönen esetében a "szerencse faktor" nagyon csúnyán kitolt velem. :N

    Innentől kezdve esetemben is kisebb csoda lesz egy jó tipp eredmény a holnapi futamot követően. :(

    Most megint úgy látom, hogy semmi értelme "agyalni" a tippeken.

    Szerk: (Látom, hogy írtál, írtatok választ a múltkori hozzászólásomra. Nem nagyon jártam erre azóta, és most sincsen időm, mert megyek el itthonról, de ígérem, holnap válaszolok, és megírom a véleményemet, mert mint írtad "hasznos számodra minden építő jellegű kritika".)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #384 üzenetére

    "Látod, pedig most is kezedben volt a talán legjobb tipp: a VET - VET - LOT felálláson filóztál, de ez nem fért be, ugyanakkor ahogy írod, kb egyenlő jónak érezted a Lotust és a Force Indiát. Innen már csak egy apró lépés lett volna a VET - VET - FI felállás megtalálása. Azt gondolom, hogy az, hogy ezt végül nem lépted meg, nem a játék vagy a szerencse faktor hibája!"

    Hogy nem választotta ma VET - VET - FI kombinációt, nem hiba volt, hanem tudatos döntés.

    Szerencsétlenségemre ugyanis előtte benéztem ide a topic-ba, és láttam, hogy a te tipped is ez volt.

    Ezt követően nem éreztem volna korrektnek, hogy én is megteszem ugyanazt a kombinációt.

    Ez van, számomra a tisztesség, a becsület mindennél többet ér. Meséltem, hogy anno focis tippelésben vettem részt vagy egy évtizeden keresztül...

    Ott is előfordult nem egyszer, hogy a korábban tippelők már beírták azt az eredményt, amit én is jónak tartottam (pl. "borítékolható" 1:0-ás BL negyeddöntő, vagy döntő), de még az azt megközelítő eredményeket is (2:0, 3:0, stb.) ezért inkább egy egészen extrém és esélytelen 5:0-át írtam be tippnek. Naná, hogy nem nyertem vele, de mégis azt gondolom, így volt helyes, mert ha mindenki 1:0-át (illetve ugyanazt az eredményt) írja be, abban mi a kihívás, mi a játék, mi az érdekes? Szerintem semmi.

    Hát így.

    (Halkan jegyzem meg, hogy a RAI - VET - LOT kombinációmat mindentől függetlenül kifejezetten erősnek tartom. Az időmérő előtt ez a tipp teljesen reálisnak, és "sok pontot" hozónak tűnt. Az első komponens egy szerencsétlen dolog folytán kiesett. Hogy a VET - LOT kombó mennyi pontot hoz, az pedig majd kiderül 2 órán belül.)

    "Ahogy én látom, a játékosok döntő többsége elégedett, a játékot izgalmasnak és változatosnak tartja, te pedig "inkább kivétel vagy, mintsem szabály". Mielőtt újabb "dörgedelmes" kritikádat megfogalmazod, kérlek ezen gondolkodj el. Köszönöm"

    Nem értelek... "Dörgedelmes"? :F

    Minden héten elmondtam, mennyire értékelem a munkádat, az erőfeszítést, amit ennek a kis közösségnek a szórakoztatása érdekében végzel.

    A random tippeket is jónak, izgalmasnak tartottam, ennek mindig hangot is adtam. Igen, az első hármas kombó ponzotását nem tartom jónak, ezt most is így gondolom. Le is írnám, hogy miért, de a fentiek függvényében már nem vagyok benne biztos, hogy van értelme. :(

    RobiGida tippelésének kezelésével sem értek egyet, és talán ez lehet az egyetlen, ami a véleményemben "dörgedelmes" lehetett, bár én inkább a kérlelhetetlen jelzőt használnám.

    Ez van... írtam fentebb, hogy a tisztesség számomra milyen sokat jelent; bizony még egy ilyen "ártatlan" játékban is. Nem tudom elfogadni, hogy egy szabályszegést (mégha nem is "szándékosság", hanem puszta figyelmetlenség indukálta) ennyire liberálisan kezeljünk, szinte már pátyolgatva, segítve a szabályszegőt, miközben akik szabályos tippet adtak le, rosszabbul jártak.

    Ha én adtam volna le figyelmetlenül szabálytalan tippet, az értékeléskor én magam követelném, hogy töröld az egész fordulóra szóló eredményemet.

    Úgy gondolom, hogy maximálisan kulturáltan fogalmaztam meg a kritikámat, építő szándékkal, amit egyrészt megköszöntél, másrészt bíztattál is rá. Most pedig úgy érzem, ugyanezért lecseszel... :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Nekem a Massa-Williams versenytipp miatt ismét "rezeg" a léc. :(

    Már kezdem megszokni, hogy ők mindig azzal ellentétes teljesítményt nyújtanak, mint amit tippelek velük kapcsolatban. Ha bízom bennük, leszerepelnek, ha nem tippelek rájuk, brillíroznak.

    Azért sajnálom, hogy Felipe éppen ma nincsen "harapós" hangulatában! :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Nnna, ezzel a kieséssel most a random tipp-eket is csexhetjük elég sokan!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Áhhh.... már nem is mondok semmit... :U

    (Ezek amúgy tök vakok. Elsőre láttam, hogy Bottas abroncsa eltalálta a Red Bull szárnyát, és már mondtam is, hogy "ebből mindjárt defekt lesz".)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #511 üzenetére

    Engem csak a Vettel időmérő tipp mentett meg attól, hogy ne nulla ponttal zárjak. Elképesztő! Ez negatív rekord. Én már nem is tudom, mit mondjak a Williams-re... :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #526 üzenetére

    "Piftuka, külön a te figyelmedbe ajánlanám a mai futamot, mivel rendszeresen megemlíted, hogy szerinted nagyon olcsó a Merci és más csapattal esély sincs jól szerepelni. Íme az ellenpélda, amit többször előrejeleztem már. "

    A véleményemet továbbra is tartom, bár legutóbb már kellően sok pontba került bármelyik Merci-s tipp.

    Ilyen futam pedig minden évben kb. egyszer van. Így ezt most le is tudtuk.

    Mindamellett le a kalappal - irónia nélkül - mindazok előtt, akik komolyan elhiszik, hogy idén más csapat is végezhet az élen, mint a Mercedes.

    (FYI: Írtam neked üzenetet pár hete.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #585 üzenetére

    "Most jött el a Te időd?"

    Én szeretem nyugtával dícsérni a napot. :-)

    A tegnapi eredmények alapján a BOT / ROS / FI kombó sem tűnik rossznak. A HAM / PER / FI is jó lehet. Vagy a HAM / BOT / FI, ha kijön 20-ból, illetve a Force India és Williams csapatok és pilóták tetszőleges kombinációi.

    Mondjuk érdekes, hogy továbbra is a tippemmel ellentétesen szerepel a Williams. Nem gondoltam, hogy bármelyik pilótájuk az élemezőnyben végez az időmérőn. A Ferrari rossz rajthelyezéseivel érdekes futamnak ígérkezik.

    Persze a lehűlés és az eső mindent felboríthat.

    Mondjuk én egyetlen versenyt várok igazán minden évben, és az a Belga Nagydíj. Spa vitán felül a legjobb pálya; nem szokott csalódást okozni.
    Akár esővel, akár anélkül, legyen jó a futam, és nem is érdekel, mi lesz a tippelés eredménye! :P (Na jó... azért egy dobogós eredménynek én is nagyon tudnék örülni! :K )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #607 üzenetére

    "EmberXY és Piftuka csapata tűnik a legerősebbnek."

    Összességében valóban nem lett rossz a tipp. Azért tudtam volna értékelni, ha így a szezon felénél az első "épkézláb" tippem teljesértékű.

    Hülkenberg kiesése a csapat tippemnek nem tett jót. :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Én teljesen elfelejtettem, hogy ma is lesz futam. Most akartam gyorsan tippelni, de már nem engedi. :(

    Így jártam.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #621 üzenetére

    "Az eredmények (dobpergés...):

    1. EmberXY (27 pont)
    2. Piftuka (23 pont)
    3. [CS]Blade2 és Qorthral (21 pont)

    A Belga Nagydíj végeredménye

    Gratulálok a dobogósoknak,különösen a most először a dobogón állóknak! Szép volt!"

    Köszönöm! ;) Bár a magam részéről nem vagyok elégedett az eredménnyel. Volt már korábban 23 pontom, így ez csak az adott körben tűnik értékelhető eredménynek. Azért a dobogósok jellemzően 30 közelében (vagy felette) vannak, ha jól tudom. És hát egyébként is az első helyet tartom elfogadhatónak. Attól lefelé már mindegy, milyen eredménnyel zárok. :N

    Hulkenberg kiesése a valóban jónak tűnő alaptippből "átlagosat" csinált jelen esetben.

    EmberXY tippelése viszont tényleg nagyon jó lett! Én is gratulálok neki! :C

    Annak pedig örülök, hogy Spa ismét jó futamot hozott! :K BÍzom benne, hogy a mostani olasz nagydíj esetében is így lesz!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #977 üzenetére

    "Így jobb, de Massa miatt a Williams lesz a legjobb."

    Mehh.... Na ezért "dícsérem én mindig nyugtával a napot".

    Xxa meg, Raikkönen! :U

    Hát akkor ismételten ennyit a Massa - Williams hétvégémről! :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Csapoati #986 üzenetére

    "Nekem most ment el a kedvem az egesztol, ezt a ki...ott balszerencset (masnak meg nyilvan szerencse)... Tippelni meg fogok, de kulonosebben mar nem erdekel a dolog."

    Ugyan már, Ati! :N Egyébként "milyen" másoknak?

    Kíváncsi vagyok, hogy ez a hétvége kinek sikerült jól!? Nem lehetnek sokan.

    Én például az előző 3 futamot kihagytam. Esélyem sem volt tippelni, mert nem voltam gépközelben hosszú ideig, és szombaton is mindig később értem haza.

    A mostani futamot is Qorthral segítségével tudtam megtippelni, mert már a tool nem engedte, amikor hazaértem és a gép elé "zuhantam". Amolyan "minden mindegy" alapon egy teljes Massa - Williams hétvégét tettem meg.

    Sajnos ismét bejött, ami idén eddig kivétel nélkül minden egyes alkalommal:
    - A végeredményt tekintve a Williams és a pilótái a tippelésemmel ellentétesen teljesítettek.

    Hihetetlen, de amikor vaciláltam, végül nem bíztam bennük, mindig "arattak". Amikor pedig rájuk tettem a tippemet, akkor mindig csúfos kudarcot vallottak.

    Ezen az sem segít, hogy Massa most mentett néhány pontot. Bottas sikeres befutója esetén még egészen jó tipp is lehetett volna. Így viszont nem sokat ér.

    Ez van.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Qorthral #1163 üzenetére

    "Egész jó futammal mutatkozott be Mexikó a hosszú kihagyást követően újra az F1-nek."

    :F

    Minden szarkazmus nélkül kérdezem, hogy ugyan mit találtak sokan jónak ebben a futamban? Én azt gondolom, hogy a pályát övező "misztikum" és "hype" adta el.

    Az idei év egyik, ha nem "a" legunalmasabb futamja volt. Semmi kiemelkedő, érdekes esemény nem volt a futam alatt.

    A tippeken is meglátszott mindez. Ennél egyformább, "unalmasabb" tippek nem voltak még az idei sorozatban. Már amikor bemásoltad a futam előtt a leadott tippeket, akkor lehetett látni. Szinte mindenki ugyanarra tett nagy általánosságban. (Örülök, hogy azért sikerült 1-2 komponenst egyedül megtennem. Bár a győzelemhez ezúttal ez sem volt elég.)

    Gratulálok a dobogósoknak! Ilyen kiegyenlített pontszámok "erdejében" talán különösen nagy érdem az eredményük.

    "Feltűnő, hogy mennyire nem érkezett Williams komponenses tipp. Szinte egyáltalán nem."

    Hogy finoman fogalmazzak... a Williams és két pilótájuk keresztbe-hosszába beveheti a.... lapátnyelet. :P

    Te tudod, miért mondom... ;)

    Persze nem titok, mert itt is említettem már: az összes idei futamon a tippemmel szöges ellentétben szerepeltek.

    Tudni kell, hogy a mexikói tippem volt idén a legtudományosabb. Hosszasan tanulmányoztam a szezont, az esélyeket, és összevetettem teljes mélységében ezt a futamot az idei monza-i versennyel (hiszen a pálya karakterisztikája hasonló eredményt sejtetett)...

    Nagyon hasonló eredményt vártam... Nem jött be. Legalábbis nem eléggé. És ez csakis a Williams (és Massa) szerencsétlenkedésének köszönhető.

    Mindegy. Ha most nem teszek rájuk, még futamgyőzelmet is behúzhatnak. :DDD (Szóval, ha rájuk tesztek, jól jártok! :K )

    Üdv: Piftuka

    Szerk.: Áááhhh.... Mégsem tippelek. :( Már megy az időmérő? Hiszen tegnap megnéztem a versenynaptárat az F1Világ honlapján, és 18:00-ás kezdést írt...

    Amikor írtam, akkor jutottam a gép elé (sajnos sem tegnap este, sem ma nem tudtam, még az edzések eredményét sem tudom), még örültem is, hogy belefér az időbe a tippem...

    Hát akkor így jártam. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák