Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #169 üzenetére

    Köszi a részletes véleményt! :)

    "Jól látszik, hogy a min. 20 pontot elért egyébként nem kevés tippelő között csak egyetlen fórumtag nem tett "tétet" Mercedes, vagy Hamilton elsőségre."

    Ez ebben a formában nem teljesen állja meg a helyét, még akkor sem, ha a Rosberges tippeket nem veszem figyelembe. :) A 20 pont feletti teljesítményben benne vannak a random kérdésekre kapott pontok is, ez pedig nehezítheti az első rész elemzését. Célszerű ezért csak az első részre leadott tippek után kapott pontok kapcsán vizsgálni a legjobbakat. Ha megnézed, fentebb épp ezt tettem, Tény, hogy a legerősebb csapatok között a legtöbb tartalmaz Mercis komponenst, de azért közel jópár nem, köztük a hétvége legerősebb felállása sem!

    RAI + RAI + WIL (19 pont) 2 db
    VET + RAI + TR (18 pont)
    RAI + BOT + FER (18 pont)

    Hozzáteszem, hogy volt egy még erősebb felállás is, amit senki nem talált meg, és ebben sincs Mercis komponens: VET + RAI + LOT (20 pont)

    Ez négy jelentősen eltérő felállás, ami mind eredményes volt/lett volna a hétvégén. Szóval nem értek egyet azzal, hogy a Merci nélkül esélytelen a jó szereplés, sőt, a két legjobb kombóban, mint láttuk nem szerepelt Mercis komponens (és ez már nem az első ilyen hétvége volt).

    Egyébiránt az a csapat, amivel te neveztél, szintén ígéretes volt, és csak Massa pechjének köszönhető, hogy nem szereztél vele jóval több pontot. Ha nincs a rajtnál problémája, egy 5. helyet feltehetően minimum hozott volna, de lehet, hogy a 4. is összejött volna. Ezzel neked is meglett volna a 17-18 pont az első részből. Nem volt várható, hogy Massának gondjai lesznek... Ha helyette a Mercisek vagy Ferrarisok egyike szenved hasonlóan, az egy csomó más játékos csapatát kompromittálta volna. Mondhatom úgy is, hogy jól döntöttél, erős csapatod volt Merci nélkül is, de szerencséd kevésbé. Majd legközelebb!

    Az árazás persze sosem tökéletes, finomítom is minden egyes verseny előtt. :) A Mercis komponenseket ugyanakkor túlárazni sem akarom! Ne feledd, hogy egy Hamilton vagy Rosberg tipp is csak addig bombajó, amíg a választott pilóta célba is ér (és dobogóra áll). Amint kiesik mondjuk ugye fékprobléma miatt, rengeteget bukik az, aki a költségvetése kb felét erre a tippre használta fel... Eddig nem volt Merci kiesés, de mind a tavalyi év, mind idén bizonyos jelek arra utalnak, hogy előbb-utóbb azért lesz majd...
    A Mercis árakat eltúlozni továbbá amiatt sem szeretném, mert el akarom kerülni azt, hogy Grosjean / Perez / Manor szintű összeállításokat kelljen választani a kevés pénz miatt. A legtöbbeknek az élcsapatok pilótái a kedvencei és sokkal szívesebben teszik be őket a csapatukba, mint a középmezőny szürkébb figuráit.

    Fontos, hogy nehéz legyen a tippelés, sok jó lehetséges csapattal, ugyanakkor mindez ne kösse meg túlságosan a játékosok kezét, hiszen úgy talán nem is élveznék a játékot. Szerintem egész jól megtaláltam az optimumot, de természetesen minden kritikára nyitott vagyok, és igyekszem a játékot úgy alakítani, hogy minél inkább elnyerje a közösség tetszését. :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #236 üzenetére

    Sajnos ez benne van. Nem vagy vele egyedül! :(

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #243 üzenetére

    Kemény három ember. :D
    Igen, eléggé tippgyilkos lett, valószínűleg az eddigi legalacsonyabb nyertes pontszám itt lesz.
    Neki is látok kiszámolni, hogy mi lett a vége.

    Szerk.: Tévedtem, Real93 kolléga jó eséllyel megnyeri a hétvégét 30 pont körüli pontszámmal. Ilyen kaotikus verseny után ez igen meglepő! :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #250 üzenetére

    Azért annyira még nem rossz a helyzet! :D
    Máris jönnek az eredmények.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Piftuka #268 üzenetére

    Tippelésnél a különböző mi lett volna ha kombinációkból jön meg a végső ihlet. Ez a játék 50%ban matek. :) (a többi meg statisztika)

    Kvyat helyet cserélt Ricsivel?

    [ Szerkesztve ]

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Piftuka #274 üzenetére

    Irónia volt csak, de azért az F1 kiszámíthatóbb mint a foci. Az eredmények meg minket igazolnak.

    Egyébként meg nem játszok semmilyen szerencsejátékkal. (Egyszer tipszmixűtem életemben,nyertem is vagy 4000 Ft-ot) :)

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Piftuka #276 üzenetére

    Meg Ferrari és Mercedes uraságon. :) (stabil eredmények=statisztikai sokaság) :)

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz Piftuka #274 üzenetére

    Szerintem azért a szabadedzések eredményét kötelező végignézni, én is mindig azzal "tippelek". Pl múlt hétvégén a Williamsek megrakása kézenfekvő lett volna a szezonjuk alapján (stabil 3-ik hely, relatív kevés zsetonért), aztán mégis mi volt velük...

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Piftuka #303 üzenetére

    Vagy levonni 10 misit és az IM pontokat. A maradék 10-ből meg tippelhet holnapig.

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #303 üzenetére

    Köszönöm a részletes véleményt, öröm, ha láthatom, mit gondoltok a játékról, és leírjátok, mitől lehetne szerintetek jobb.

    Ami RobiGida tippjét illeti, igazad van. Ugyanakkor szerintem az ilyen helyzetek általam kitalált kezelése maximálisan korrekt. Hadd idézzek magamtól:

    "arra jutottam, hogy ilyen esetekben törlöm az érintett játékos csapatából a legolcsóbb olyan komponenst, melyet meg lehet úgy változtatni, hogy a kapott kombináció beleférjen a limitösszegbe. Ezen komponens után a játékos természetesen nem kap pontot, ugyanakkor az összes többi komponense/válasza után igen."

    Ha ezt az elvet követem, a szabálytalan tippelő nem jut jogosulatlan előnyhöz, hiszen a leggyengébb lecserélhető komponense helyett maga is választhatott volna olyat, mellyel már nem lépi túl a limitet a csapata. Sőt, hátrányba kerül, hiszen ha maga lépi meg a cserét, akkor akár még pontokat is szerezhet az így választott komponense után, míg ha én húzom ki a túl drága versenyzőjét/csapatát, akkor azzal a komponenssel biztosan nullázni fog.

    Ugyanakkor fontos megjegyeznem, hogy habár az elv jó, ezúttal nem azt alkalmaztam! A nagy rohanásban hibáztam, és csak arra figyeltem, hogy a kihúzott komponens után a maradék kettő már beférjen a 20 milliós keretbe... azonban így szabálytalan lenne RobiGida tippje. Szóval jó az elv, csak rosszul alkalmaztam. Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmemet! Korrigáltam a tippes táblázatot, RobiGidának sajnos két komponensét is kénytelen voltam kihúzni, máshogy nem lehetne a leadott csapatát érvényesen módosítani.

    Szerintem, ha átgondolod, te is belátod, hogy így már nem kerül jogosulatlan előnybe, hiszen egyetlen Hamilton komponense marad, amit bárki más is betehetett volna, ráadásul két másik érvényes tipp mellett. Ahogy remélem, hogy azt is belátod, hogy az alkalmazott eljárás helyes, hiszen legfeljebb csak hátrányba kerülhet vele a szabálytalan tippet leadó játékos.

    "tartom magamat a korábbi véleményemhez, hogy az "IM-RACE-TEAM" pontozása alapjaiban rossz. Ha szeretnéd, szívesen leírom, hogy miért."

    Érdekel, hogy miért gondolod így, szóval bátran leírhatod. Emellett arra biztatnám a többieket is, hogy írják le ők is, mit gondolnak a pontozásról, jónak tartják-e így, vagy sem. Fontos lenne, mert a visszajelzések alapján lehet úgy módosítani a játékot, hogy az elnyerje a játékosok tetszését.

    A saját véleményem az, hogy jó ez így. Minden egyes versenyhétvégén változatos tippek születnek, rengeteg különböző csapattal. Ha egyértelmű lenne, hogy mit kell tippelni, nem ezt látnánk. Ha az zavar, hogy nem tippelheted be mindenhova a Mercis komponenseket, akkor nem érted a játék lényegét. Itt nem az a kihívás, hogy eltaláljuk a győztest (az nagyon könnyű lenne), hanem az, hogy úgy sakkozzunk a komponensekkel, hogy az adott szűkös keretből a lehető legtöbb pontot hozzuk ki. Ettől lesz kihívás, ettől lesz érdekes, ettől lesz igazán értelmes. Tudom, hogy ezzel tisztában vagy, de azért fontosnak tartottam kiemelni.

    Szóval várom a kritikákat, véleményeket. :)

    "A random kérdésekbe rengeteg energiát fektetsz bele, és nem akármilyen fantáziával dolgozod ki a kérdéseket, ez nyilvánvaló. A mostani különösen érdekesre sikerült, de szerintem pár apróság nem "illik bele". Ez pedig a "fele/harmad" pont a második és harmadik legjobb tippekért." ... Azért mégis csak a telitalálatot "illik" a legtöbb ponttal jutalmazni.

    Köszönöm! :B Valóban sok energiát fektetek bele. Igyekszem színesíteni, minden alkalommal némileg újjal előállni. Fontos, hogy a random kérdéssor is gondolkodásra késztessen, kihívás legyen.
    Ami a 2. és 3. legjobb tippeket illeti, szerintem jó az, hogy nem csak a legjobb után jár pont. Sok a válaszlehetőség, és páran alig, vagy egyáltalán nem szereznének pontot a kérdéssorra, ha nem így lenne. Ráadásul az IM - RACE - TEAM tippeknél sem úgy működik a pontozás, hogy csak a győztes után jár pont, szerencsére. Az első random kérdésnél a 3. legjobb időt (a választható versenyzők közül) Verstappen érte el. Ugyan senki nem tippelt rá, de én nem tartom ördögtől valónak azt, hogy az ő jó Q1-es szereplését eltaláló játékos több pontot szerezhetet volna (5 pont), mint a magától értetődő Rosbergre tippelő (2 pont).
    Ezzel együtt köszönöm ezt az észrevételt is, és ezzel kapcsolatban is örömmel veszem mások véleményét is. Mivel úgy látom tetszik a társaságnak a mostani különleges random, feltehetőleg nem ez lesz az utolsó ilyen. Ezért sem mindegy, hogy mit gondoltok róla. ;)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #303 üzenetére

    Erre a részre még reagálnék:

    "Már a spanyol nagydíj után is nehezményeztem azt a liberális hozzáállást, amely szerint 18 pontot kaphatott a szabálytalan tippjére, és ezzel már önmagában több pontot szerzett, mint az utána következő becsületesen tippelő másik 10 versenyző mindegyike."

    Nem szerzett az utána következőkkel szemben jogosulatlan előnyt. Ők is tippelhettek volna Rosberget az időmérőre és Mercit csapatnak, plusz jó pár, még épp beférő pilóta közül bárkit a versenyre. Legalább annyi pontjuk lett volna, mint RobiGidának, ha nem több. Ja, hogy rosszabb tippeket tettek? Sorry, ez már az ő bajuk, ezért nem RobiGidát kell büntetni. Kérlek ne tegyél úgy, mintha jogosulatlanul hoztam volna előnybe az alkalmazott korrekcióval, mert egyáltalán nincs így.

    Nem fogok senkit semmilyen szabálysértését jobban megbüntetni, mint amivel biztosítom, hogy ne járjon jobban annál, mintha nem szegett volna szabályt. Számomra ez evidens.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #377 üzenetére

    Látod, pedig most is kezedben volt a talán legjobb tipp: a VET - VET - LOT felálláson filóztál, de ez nem fért be, ugyanakkor ahogy írod, kb egyenlő jónak érezted a Lotust és a Force Indiát. Innen már csak egy apró lépés lett volna a VET - VET - FI felállás megtalálása. Azt gondolom, hogy az, hogy ezt végül nem lépted meg, nem a játék vagy a szerencse faktor hibája! ;)

    Az adatok és esélyek gondos elemzése bizony (sokat) segít. Én pl nem a véletlennek tulajdonítom azt, hogy elöl vagyok, de sztem Turbolada, illetve sokan mások sem. A kulcs az, hogy nem fogsz minden futamon az elejében végezni attól, hogy sokat számolgatsz és elemzel. Viszont átlagban sokkal jobb leszel, és végső soron ez az, ami számít.

    Tudom, hogy nem fölösleges agyalni a válaszokon, ez nem szerencsejáték (bár jut benne szerep a szerencsének is). Ha mégis annak érzed, akkor lehet, hogy benned van a hiba! Ahogy én látom, a játékosok döntő többsége elégedett, a játékot izgalmasnak és változatosnak tartja, te pedig "inkább kivétel vagy, mintsem szabály". Mielőtt újabb "dörgedelmes" kritikádat megfogalmazod, kérlek ezen gondolkodj el. Köszönöm. :)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #395 üzenetére

    1. Igen, kulturált, értelmes kritikát fogalmaztál meg, amit nem tagadtam, sőt, megköszöntem. Nem szúrtalak le érte, csak arra kérlek, hogy ugyanazt sokadszor ne írd már le. Tudom, hogy szerinted rossz a pontozás az első három kérdésnél, de mindenki más szerint meg jó, ezt kérlek tartsd tiszteletben. Meghallgattam a véleményed a kérdésben, de nem értek vele egyet, le is írtam, hogy miért. Nincs értelme annak, hogy ismét leírd ugyanazt. Ha mégis mindenképp ezt szeretnéd tenni, kérlek privátban tedd, ne untassunk vele másokat. Amennyiben valami új meglátásod van a játékkal kapcsolatban, természetesen örömmel veszem, ha megosztod velünk. Azzal sem értek egyet, hogy kizárólag a szerencsén múlnak az eredmények. Szerintem ebben a kérdésben is teljesen egyedül vagy a véleményeddel.

    2. Nem értelek RobiGidával kapcsolatban sem.

    "szinte már pátyolgatva, segítve a szabályszegőt, miközben akik szabályos tippet adtak le, rosszabbul jártak."

    Ezt határozottan visszautasítom.
    Nem azért jártak rosszabbul, mert segítettem volna a szabályszegőt (ilyet nem tettem), hanem azért, mert gyenge tippet adtak le. Semmi nem akadályozta meg őket abban, hogy ők is egy akármi - Hamilton - akármi tippet adjanak le. Ha így tettek volna, ugyanannyi, vagy sanszosan több pontot szereztek volna, mint RobiGida, hiszen nála csak egy érvényes komponens maradt a korrekció után. (Igen, eredetileg kettőt írtam, de ott én rontottam el a javítást, és nem érzem korrektnek, ha ezt számon kéred, mivel csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Siettem, hogy gyorsan lássátok a tippeket, és hibáztam.)

    Egyébként RobiGidával azóta egyeztettem privátban, megértette a hibáját (mert természetesen nem szándékosan tette, amit tett) és most már szabályos tippet adott le, úgy gondolom ezzel engem igazolva. A te kizárásos módszered szerintem csak arra lett volna jó, hogy elvedd a kedvét egy játékosnak a játéktól. Azt pedig még egyszer megismétlem: semmi előnyhöz nem jutott a szabályszegéssel! Ha ezt nem látod be, akkor ismét csak azt kell mondanom, hogy nálad lehet a hiba, hiszen ha megfigyeled rajtad kívül senki nem hőbörög ezen. Vajon miért?

    Igazából elég parttalannak látom ezt a vitát. Olyan problémáid vannak a játékkal, mint senki másnak. Mindenki másnak megfelel, sőt, tetszik, továbbá szerintem is így jó, helyes és korrekt, ezért nem fogok érdemben változtatni rajta a közeljövőben. Mivel a többieket feltehetően untatja, kérlek, hogy amennyiben tovább szeretnél a fenti két téma bármelyikében is vitázni, inkább privátban folytassuk. Köszönöm.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #395 üzenetére

    Még annyit, hogy a RAI - VET - LOT kombód tényleg erős, de sajnos Kimi miatt peches vagy.
    Az derék, hogy nem akartad lemásolni a tippjeimet, de ha ilyen helyzetben azt a csapatot éreznéd a legerősebbnek, akkor nem érezném azt sem problémásnak, ha megtennéd.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #555 üzenetére

    Mint a példa mutatja, tavaly 3x, idén eddig 2x fordult elő, hogy nem a Merci nyert, továbbá ezúttal dobogót sem hoztak. Aki Hamiltont választotta 12 millióért, biztos jobban is elkölthette volna a pénzét! Persze máskor meg jó a Mercis tipp, sőt, legtöbbször jó. Ezzel együtt mostanra már elég drágának érzem őket, illetve nem véletlenül korrigálok az árakon minden verseny előtt némiképp.

    A privátot köszi, láttam, reagálok majd rá. :)

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #555 üzenetére

    Most jött el a Te időd? :)
    PER / HAM / FI - talán a legerősebb tippnek tűnik pillanatnyilag, bár azért akad még további pár igen jó kombó.

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Piftuka #586 üzenetére

    Rai-t még lehet, hogy meg is büntetik. A franc tudja, hogy az a csomag nem-e sérült, vagy elég visszaállítani az olajnyomást, és végigmegy? Kétlem. Elég beteg hangja volt. Ha nem cserélnek semmit, akkor félő, hogy szétesik a futam közben, és akkor biztos, hogy nem hoz pontot senkinek.

  • EmberXY

    addikt

    válasz Piftuka #655 üzenetére

    Köszönöm a gratulációt, és én is gratulálok neked a dobogóhoz, nem rossz az a 2. hely se. :D :R
    (Vettem is aztán gyorsan egy ötös lottót, bár az nem jött be :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

  • JJános

    addikt

    válasz Piftuka #991 üzenetére

    Én meg semmi infó, hasra ütve kitöltöttem, és elutaztam. Most jöttem meg. Túl sok siker nem lesz ma sem.

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák