Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    válasz Piftuka #303 üzenetére

    Köszönöm a részletes véleményt, öröm, ha láthatom, mit gondoltok a játékról, és leírjátok, mitől lehetne szerintetek jobb.

    Ami RobiGida tippjét illeti, igazad van. Ugyanakkor szerintem az ilyen helyzetek általam kitalált kezelése maximálisan korrekt. Hadd idézzek magamtól:

    "arra jutottam, hogy ilyen esetekben törlöm az érintett játékos csapatából a legolcsóbb olyan komponenst, melyet meg lehet úgy változtatni, hogy a kapott kombináció beleférjen a limitösszegbe. Ezen komponens után a játékos természetesen nem kap pontot, ugyanakkor az összes többi komponense/válasza után igen."

    Ha ezt az elvet követem, a szabálytalan tippelő nem jut jogosulatlan előnyhöz, hiszen a leggyengébb lecserélhető komponense helyett maga is választhatott volna olyat, mellyel már nem lépi túl a limitet a csapata. Sőt, hátrányba kerül, hiszen ha maga lépi meg a cserét, akkor akár még pontokat is szerezhet az így választott komponense után, míg ha én húzom ki a túl drága versenyzőjét/csapatát, akkor azzal a komponenssel biztosan nullázni fog.

    Ugyanakkor fontos megjegyeznem, hogy habár az elv jó, ezúttal nem azt alkalmaztam! A nagy rohanásban hibáztam, és csak arra figyeltem, hogy a kihúzott komponens után a maradék kettő már beférjen a 20 milliós keretbe... azonban így szabálytalan lenne RobiGida tippje. Szóval jó az elv, csak rosszul alkalmaztam. Köszönöm, hogy erre felhívtad a figyelmemet! Korrigáltam a tippes táblázatot, RobiGidának sajnos két komponensét is kénytelen voltam kihúzni, máshogy nem lehetne a leadott csapatát érvényesen módosítani.

    Szerintem, ha átgondolod, te is belátod, hogy így már nem kerül jogosulatlan előnybe, hiszen egyetlen Hamilton komponense marad, amit bárki más is betehetett volna, ráadásul két másik érvényes tipp mellett. Ahogy remélem, hogy azt is belátod, hogy az alkalmazott eljárás helyes, hiszen legfeljebb csak hátrányba kerülhet vele a szabálytalan tippet leadó játékos.

    "tartom magamat a korábbi véleményemhez, hogy az "IM-RACE-TEAM" pontozása alapjaiban rossz. Ha szeretnéd, szívesen leírom, hogy miért."

    Érdekel, hogy miért gondolod így, szóval bátran leírhatod. Emellett arra biztatnám a többieket is, hogy írják le ők is, mit gondolnak a pontozásról, jónak tartják-e így, vagy sem. Fontos lenne, mert a visszajelzések alapján lehet úgy módosítani a játékot, hogy az elnyerje a játékosok tetszését.

    A saját véleményem az, hogy jó ez így. Minden egyes versenyhétvégén változatos tippek születnek, rengeteg különböző csapattal. Ha egyértelmű lenne, hogy mit kell tippelni, nem ezt látnánk. Ha az zavar, hogy nem tippelheted be mindenhova a Mercis komponenseket, akkor nem érted a játék lényegét. Itt nem az a kihívás, hogy eltaláljuk a győztest (az nagyon könnyű lenne), hanem az, hogy úgy sakkozzunk a komponensekkel, hogy az adott szűkös keretből a lehető legtöbb pontot hozzuk ki. Ettől lesz kihívás, ettől lesz érdekes, ettől lesz igazán értelmes. Tudom, hogy ezzel tisztában vagy, de azért fontosnak tartottam kiemelni.

    Szóval várom a kritikákat, véleményeket. :)

    "A random kérdésekbe rengeteg energiát fektetsz bele, és nem akármilyen fantáziával dolgozod ki a kérdéseket, ez nyilvánvaló. A mostani különösen érdekesre sikerült, de szerintem pár apróság nem "illik bele". Ez pedig a "fele/harmad" pont a második és harmadik legjobb tippekért." ... Azért mégis csak a telitalálatot "illik" a legtöbb ponttal jutalmazni.

    Köszönöm! :B Valóban sok energiát fektetek bele. Igyekszem színesíteni, minden alkalommal némileg újjal előállni. Fontos, hogy a random kérdéssor is gondolkodásra késztessen, kihívás legyen.
    Ami a 2. és 3. legjobb tippeket illeti, szerintem jó az, hogy nem csak a legjobb után jár pont. Sok a válaszlehetőség, és páran alig, vagy egyáltalán nem szereznének pontot a kérdéssorra, ha nem így lenne. Ráadásul az IM - RACE - TEAM tippeknél sem úgy működik a pontozás, hogy csak a győztes után jár pont, szerencsére. Az első random kérdésnél a 3. legjobb időt (a választható versenyzők közül) Verstappen érte el. Ugyan senki nem tippelt rá, de én nem tartom ördögtől valónak azt, hogy az ő jó Q1-es szereplését eltaláló játékos több pontot szerezhetet volna (5 pont), mint a magától értetődő Rosbergre tippelő (2 pont).
    Ezzel együtt köszönöm ezt az észrevételt is, és ezzel kapcsolatban is örömmel veszem mások véleményét is. Mivel úgy látom tetszik a társaságnak a mostani különleges random, feltehetőleg nem ez lesz az utolsó ilyen. Ezért sem mindegy, hogy mit gondoltok róla. ;)

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Új hozzászólás Aktív témák