Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz haddent #328 üzenetére

    Régi routert nem tudom hogyan lehetne betenni AP-nek. Az UPC-s modem és router egyben, abból maximum modem lesz. Van egy olyanom még, amit aprón vettem, szintén router + modem TC7200, de modemként valamiért nem tudott működni. Nem derült ki, hogy mi a kínja, viszont helyi hálózatot tudtam vele csinálni. Azzal esetleg tudnék kísérletezni, hogy AP-t csinálok belőle, de fogalmam sincs, hogy ez egyáltalán lehetséges e.WAN nincs rajta, csak koax kábelnek van input meg 4 LAN port. Hagyományos régi PC-t nem vennék rá használtat, mert sokat fogyaszt 24/7. A másik gondom a szünetmentes. Gondolom egy sohosnál nem annyira lehet érdekes, ha elmegy az áram, egy ilyen mini pc-nél meg esetleg károsodhat tőle a gép, plusz az ébresztést sem tudom, hogy meg lehet e oldani, ha visszajön, mert aksiról mindig van, amíg teljesen le nem merül. Nem hiszem, hogy megoldható, hogy két gépet kössek a szünetmentes USB-jére, hogy mindkettő leálljon, ha lemerül az aksi, a szervernek pedig mindenképp kell ez a feature...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz haddent #328 üzenetére

    Jó, beraktam a TC-t és a CB-t is AP-nek, az Ubee meg lett a modem és router kikapcsolt wifivel. Egyelőre itt tartok, villognak, hogy nincs rájuk dugva koax, de nem érdekel, erre most rohadtul nem akarok költeni. A következőben majd csinálok egy külön router gépet, amibe teszek SFP+-t is, hogy legyen vezetéken 10 gigabit a szerver és az asztali gépem között. Arra jó is lesz a pfsense, csak egyelőre nem tudom, hogy hardveresen mi kell ekkora sebességhez. Majd még utána olvasok.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák