Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz inf3rno #289 üzenetére

    Ez a kérdés vagy nagyon komplex vagy nagyon egyszerű :DDD Ennek oka, hogy attól függ, milyen szemmel nézed? A családod valószínűleg ránéz, jó oké, ugyanazt csinálja, van tőle net, tök jó, kit érdekel? Szakértői / érdeklődő / hobbista szemmel viszont köze nincs a két megközelítésnek egymáshoz.
    Egy SOHO router az van azt kész, oszt netet, szór wifit ezek az újak tudnak már 1-2 vicces extra dolgot amit jobb esetben a SoC meg a ramjuk el is bír-ogat úgy ahogy aztán viszlát.
    Egy pfSense (de talán okosabb lenne úgy fogalmazni, hogy "épített" dolog utalva pl. a bejegyzés első/előző részére) meg annyit úgy és annyira jól fog csinálni, ahogy akarod és meg tudod oldani, nincs határ. Jelenleg hálózatos/szerveres/itsecurityanalyst keverékként dolgozom és őszintén merem állítani, hogy tudja azt amit a több tíz sőt százmilliós Palo Alto, FortiGate, Stormshield vagy mondj akármit, sőt, néha jobban. Ha épp valamit nem tud, akkor megoldod máshogy, mert ahogy helyesen írtad is, egy BSD. UNIX -on pedig mit nem lehet megoldani? Azt, amihez (még) kevés a tudásod, nincs lehetetlen ;) :DDD

    Én azt gondolom, hogy otthonra, kiscégnek de akár nagy cégnek is, ahol nem az van, hogy a pénz kit érdekel csak ki lehessen tenni a plecsnit, hogy EZ VÉD MINKET közben meg egy elavult szar, ott teljesen racionális választás egy hasonló (nem kötelezően és egyértelműen pfSense de hasonló) megoldás okosan összerakva. Otthonra pedig érdeklődő vagy szakértő embereknek szerintem verhetetlen.

    Én eleve semmiben nem vagyok a híva a "mindent egyben nagyon tud" eszközöknek, tehát nálam egy hálózat onnan indul, hogy van egy tűzfal, egy managed switch és van(nak) acces point(ok). Az más kérdés, hogy csóróságból ez(ek) nálam is használt TP LINK Archer C5-C7 és társai, mert pl AP -nek marha jók és olcsók, szerintem.

    Ha most akarsz nulláról nekilátni és nem tudsz kukázni valami értelmes fogyasztású és erejű PC -t, hanem venni kéne, akkor is ki lehet jönni 50 -ből. Ilyen Ivy Bridge -től felfele induló Dell Optiplexek már vannak 20 körül, 1 éve is voltak, egy kis ram, egy kis ssd, egy 4x intel gigabit dedikált NIC és még mindig hol jársz? 30-40? Régi router beáll AP -nek, maradék 10-20-30 -ból akár most akár később veszel AP -ket, ízlés és pénztárcától függően. El lehet menni akár Ubiquit irányba is, verhetetlenek ár/érték és tudásban is, AP -ben is.

    ..mindez akkor, ha érdekel, szereted, fogsz vele törődni. Ez egy PC lesz bárhogyan is, nem fogja azt feltétlen tudni, hogy kiveszed a dobozból, bedugod és 10 évig rá se nézel. Tudja és tudhatja ezt is, csak akkor az előnyei eltörpülnek a hátrányai viszont nem

Új hozzászólás Aktív témák