Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CanibelZ

    aktív tag

    válasz Multibit #213 üzenetére

    Közben nézegettem a dokumentációkat és láttam pár érdekességet. Úgy néz ki nem kell erre az eszközre virtualizáció, vannak olyan pfSense csomagok, amikkel tudom a leírtakat helyettesíteni: openvpn hivatalosan van, wireguard még nem, de csomag már letölthető hozzá, DNS resolver-ként alapból tudja az Unbound-ot használni, piHole helyett meg van pfBlockerNG, ami kb ugyanazt tudja. Biztonsági szempontból nem tudom mit lehetne érdemes még felrakni. Az IPD/IDS eddig nem jutott eszembe, de jó ötlet, fail2ban majd valamilyen módon azokhoz az alkalmazásokhoz, amiket kiengedek netre, network monitor meg majd kiderül, nem tudom van-e benne alapból és az milyen.
    Eszközök szempontjából úgy nézne ki, hogy lenne egy szerverként használt gép, egy asztali PC, egy router (OpenWRT), amit acces pointként és switchként is használnék 2-3 eszköznek.

    Véreshurka

    Köszi a linkeket, este én is találtam ilyen eszközöket a kínaiaktól, konkrétan ezt nézegettem, nem tudtam, hogy ez is koppintás. Ha ez elég lenne teljesítményben az én igényeimnek, akkor lehet a lengyel barátainktól rendelek egyet, kínából ki tudja mennyi idő amíg ideér (ha ideér, de nem jártam még így szerencsére), vámmal kapcsolatban meg még soha nem volt dolgom. Ha jól számoltam, talán nem jönne ki sokkal olcsóbbra, de sose tudom ezeknél hogy megy. Ha mégis kijönne annyival olcsóbban, hogy megérje szórakozni vele, akkor rendelek egyet és feltelepítem a coreboot-ot, a laptopomra is fel akarom valamikor úgy is.
    Megkérdezhetem, hogy te melyik Qotom gépet vetted és mi megy rajta?

Új hozzászólás Aktív témák