Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Melorin #492 üzenetére

    Ha egy hálózaton belül vannak a gépek akkor el kellene érniük egymást, nem kell hozzá tűzfalszabály. WAN címet mi osztott neked? Van mégegy router a hálózaton? Mert nálam pl. a WAN címem a külső publikus címem (PPPoE passthrough van beállítva a T-től kapott modemen). Akkor lenne belső cím ha azt egy másik routertől kapnám. Ha viszont ez így van akkor szerintem valami gubanc lesz a másik routeren. opnSense-t sajnos nem ismerem, ott kicsit másképp vannak a menüpontok mint pfSense alatt. Amit javasolhatok addig amíg nem jön valaki aki jobbam ért hozzá:
    - ha a szolgáltatói eszközöd NAT-ol (nem ugyanaz az IP címed a szolgáltatói routeren belül, mint a mondjuk a whatismyipaddress.com oldalon) és ezt nem is lehet átállíttatni, akkor a szolgáltatói eszközön adj az opnSense gépednek statikus IP címet MAC cím alapján,
    - ezután én előről kezdeném a telepítését a dolognak: ellenőrizd a letöltött pf/opnsense file-ok sha256 értékét, hogy minden rendben volt, azt töltötted le amit akartál; ha minden stimmel akkor húzd újra a gépet azzal a rendszerrel amivel akarod, esetleg megpróbálkozhatsz újra a pfsense-el, ahhoz sokkal több leírás és youtube videó-t lehet megtalálni a neten (bár opnsense-t nem kerestem): pl. elindulhatnál ennek a videónak a mentén: [link] , itt teljesen az alapoktól kezdik el, és ha jól emlékszem egy teljesen alap rendszert hoznak létre. Hátha csak valamit neked nem sikerült elsőre jól beállítani. Kövesgd pontosan a lépéseket, szerintem akkor nem lesz gond azzal, hogy működjön a net-ed és a hálózatod. Ha pedig fog működni akkor már ismerős lesznek a dolgok és eldöntheted, hogy merre is akarsz továbblépni: maradnál pfsense-en, vagy átmennél opnsense-re.

    Ha esetleg nincs kedved újra nekiállni a telpítésnek (amit teljesen megértenék, nekem a mostani konfigomat 3-4 nap alatt tudtam elérni, sokszor nem működött ez, vagy az és a vége mindig egy újratelepítés és elejéről kezdés lett, érdemes azért ennek türelemmel nekiállni, főleg ha először csinálsz ilyet), akkor várj egy kicsit, hátha lesz valaki aki tud majd segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák