Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz haddent #343 üzenetére

    Nyilván olyan szintről, ami releváns a napi munkád során. Minimálisan a hardverbe is bele lehet folyni, ha van valami ráhatása. Ha csak a routereket nézzük, akkor a memória, processzor magok, órajel, szünetmentes tápegység is elég sokat számítanak, és ezekről azért jó lenne beszélni legalább néhány mondatban.
    Összességében az egyetemi képzés átfogó tudást ad arról, hogy milyen eszközök vannak, és abból hogyan tudsz választani. A gyakorlatinál meg sokszor eléggé utána kell nyomozni, hogy találj valami eszközt, ami jó a problémádra, és akkor sem biztos, hogy optimális, amit találtál, mert nem ismersz túl sok eszközt. Nyilván idővel ez változik, ahogy nő a repertoárod, és sok év alatt el lehet jutni az egyetemi szintre így is.
    Én csináltam amúgy mindkettőt, van egy biomérnökim egyetemről, a programozást pedig magamtól tanultam, inkább gyakorlati, mint elméleti úton, úgyhogy elég jól össze tudom hasonlítani a kettőt. A hieroglifák azóta is hiányoznak, mert nem visz rá a lélek, hogy megtanuljam, pedig vannak tök jó tudományos cikkek algoritmusokról, amiket jó lenne megérteni. :D
    Ja amúgy ha nagyon elvetemült vagy, akkor nem a matekos halmazelméleti résznél kötsz ki végül, hanem a kvantummechanikánál, mert a számítógépek fizikai jelenségeket használnak fel számolásra. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák