Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz inf3rno #342 üzenetére

    Ez kicsit kétoldalú penge, mert mennyire alapoktól kezdenéd pl. a "hálózatok" témát? Layer 1 / hardver? Ha igen, akkor annak némi "kötelező" minimális történelmét, felépítését is? Nem olyan szinten, hogy te tudd a következő szabványt architektúrálisan leírni, de, hogy irodalmi nyelven "legyen fingod róla"? De ha így, innen elkezded, akkor nyilván ugyanezt minimális elméleti szinten el kell végezned magával a számítógépekkel is, mert arra épül. És a végén ott lyukadunk ki, hogy éveket ülsz papír felett, ahol absztrakt görög betűkkel matematikai nyelven halmazelmélettel és logikával írsz programot, papíron :DDD Persze, ez így a szép és kicsit sem bánom, de konkrétan egy profi, ebben dolgozó "hálózatos szakember" sem feltétlen tudja ezt így. Komoly elhivatottság kell ahhoz, hogy ehhez kedved és motivációd legyen végigcsinálni. Ha meg kicsit belekóstolsz előtte a "váó, ezzel így ezt meg tudom csinálni" -ba és utána / mellete / közben érdekességképp utánanézel, hogy "az tök jó, de mi van e mögött, mitől működik?" akkor lehet, hogy fenntartod az érdeklődésed és nem hónapokkal / évekkel később kell összekötni, hogy ahaaaa az ennek volt az előfeltétele és így ez az.
    Nyilván más szakmákban nincs megfelelő kompetenciám, de szerintem ez globálisan is elmondható, de az informatikában egész biztosan, vagyis akkor inkább úgy fogalmazok, hogy biztos vannak hozzám hasonló beállítottságúak, akik így sokkal jobban élvezik és könnyebben és nem utolsó sorban 1000x gyorsabban tanulnak ilyen módon.
    Azt nem tudom objektíven megítélni, hogy ebben mennyire játszik szerepet egy alapvető világra nyitottság, érdeklődés meg tényleg nagyon alap, de mégis valamelyest dolgokat átlátó előzetes ismeret.

    A másik véglet persze az, amikor pl. ismerősöm külföldön ment egyetemre, lényegében ugyanerre a szakra. Na ők nem papíron írtak programot csúnya hieroglifákkal, hanem 1. héten "csoportmunka: írjunk egy játékot". Na az lóf*#@ tejszínnel. Kattintgatsz meg húzogatsz mindent össze, mint egy hülye, csak fogalmad nincs róla, hogy ez mitől miért és hogy működik :R

Új hozzászólás Aktív témák