Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz CPT.Pirk #101228 üzenetére

    Hm. Azért ennyire nem gondolnám, hogy gyenge lenne. SSD-vel pláne. Azért én sima, még öregebb vasakon is simán járatok ilyen dolgokat (facebook mindenképp, de még youtube sem szokott gond lenni, persze nem 4K-s videókkal).

    Épp a napokban vittem egy nénikének egy ezercsillió éves Dell OptiPlex 380 gépet, E5300 CPU-val, 2 GB rammal és meg is lepődtem, hogy mennyire fürge, Win10 Pro-val, facebook és youtube semmi gond nincs vele, direkt lepróbáltuk, flottul és gyorsan ment minden. Ő meg örült, hogy milyen gyors a korábbi gépéhez képest.

    Ez az N3350 azért bőven fejlettebb, mint a millió éves E5300 volt.

    Viszont ha 10k és környéke, akkor hagyom a francba, csak annyiba lenne a billentyűzet csere rajta, mert az kuka.

    Vagyis akkor a másik tervem valósul meg vele: építek egy NAS-t belőle, apró pindurka alaplapja van, azt kibelezem belőle, befér egy nagyon pici műanyag dobozkába és mehet mellé 1-2 HDD és kész. USB-s billentyűzettel gond nélkül megy, telepítés után meg SSH-val és/vagy webminnel konfigurálom. Akkor ez történik vele azt hiszem... :) És rögtön a szünetmentes tápellátás is megoldott, mert az akkuja is apróka, az is mehet a dobozkába.

    A kijelző meg úgy is kellene másik laptopba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák