Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    Sziasztok!

    Most kezdeném használni a Paypalt. Felregisztráltam, átutaltam pénzt a megadott számlára, jóvá is írták azt nekem.
    Bankkártyát próbáltam előtte "regisztrálni", de mivel maestro, nem volt rajta az a néhány számjegyű kód, szóval szerintem az nem sikerült, de ha jól tudom, e-nélkül is használható a rendszer, ha utaltam rá pénzt.

    A gondom, hogy a www.myprotein.com táplálékkiegészítő boltból szeretnék rendelni, és mikor leadnám a rendelést azt írja ki pár mp kapcsolódási kísérlet után, hogy: "PayPal is currently unavailable. Please pay by an alternative method".

    Szerintetek, hol lehet a gond? A webshopnál van valami, vagy a Paypalnal, vagy én csináltam valamit rosszul? Hozzá tartozik a dologhoz, hogy angolból gyenge vagyok.
    Előre is kösz a segítséget!

    Vikusz

  • Vikusz77

    tag

    Sziasztok!

    Csak közvetetten paypal a kérdésem, elnézést érte. Angolul alig tudok ezért kérem a segítségeteket.

    Csináltam egy paypal fiókot, átutaltam rá pénzt, minden ok.
    Rendeltem egy táplálékkiegészítő angliai boltból(myprotein), paypallal fizettem, rendben ment a dolog, de kaptam a következő e-mailt:

    "Thank you for placing your order with us.For security purposes and as part of our ongoing customer care we would like to verify your details.

    To enable us to proceed with your order can you please send evidence of your billing address, this can be in the form of a utility bill or credit/debit card statement."

    Erre elküldtem nekik a villanyszámla csekkem képét amin a címem is van, de gondolom nem erre vágytak.:)

    Ezt válaszolták:
    "I can confirm that evidence of your billing address, needs to be in the form of a utility bill or credit/debit card statement.
    Once you have sent this to us we will be able to look further into or order for you.
    We look forward to hearing from you."

    A webshopban paypallal fizettem, ezért nem értem miért kérnek bankkártya szerződést (?) - ami már nincs meg nekem - ahhoz, hogy a címemben biztosak legyenek.

    Mit kéne nekem küldeni? segítsetek légy szíves ha tudtok.

    Köszi!

    Vikusz

  • Vikusz77

    tag

    válasz horvathd #8551 üzenetére

    Köszönöm!

    "magát a számlát" alatt mit értesz? Azt a banki papírt ami arról az átutalásról szól amit az otp-s bankszámlámról, a paypalra történő átutalásnál kaptam?
    Bankszámla kivonatot tudok nekik küldeni, csak azt nem értem az minek nekik.

  • Vikusz77

    tag

    Sziasztok!

    Ugyanez a gondom, - ha jól értem - nekem is...

    Angliai webshopban vásárolnék.

    Mit kéne beállítanom, hogy a paypal, ne a hozzárendelt bankszámlámról akarja leszedni a vételárat, hanem a paypalnál lévő pénzemből, amit korábban átutaltam oda?

    Kisebb összegnél 3 ezer huf) mikor vásároltam, megkérdezte, honnan fizessen és a paypalnál lévő pénzből fizettem, most meg nagyobb összegnél (100 ezer huf) ami kb 10 ezer forinttal kevesebb mint ami a paypal számlán van(tehát van rá fedezet) , nem ad választási lehetőséget, csak a fiókhoz rendelt bankszámlát (amin nincs annyi pénzem, hogy ki tudjam fizetni a terméket amit venni akarok). Mit kéne tennem, hogy a paypal egyenlegből tudjak fizetni? A paypal számlán lévő összeget fontban is kiírja és 30 font maradna e-szerint vásárlás után, tehát elvileg bőven van rá fedezet. Nyomjak rá esetleg a felajánlott bankkártyás fizetésre és ha azon nincs elég pénz majd rákérdez arra, hogy akkor a paypalos egyenlegből fizesse-e?
    Vagy, ilyenkor leszedi ami van a bankszámlán és a hiányzó részt pedig a paypal számláról fizettetii? Ez is jó lenn nekem végül is, akciós a termék ezért sürgős a vásárlás.

    Előre is kösz!

    Vikusz

  • Vikusz77

    tag

    válasz Vikusz77 #8737 üzenetére

    Most kipróbáltam, ha úgy csökkentem a rendelést, hogy több mint 100 font maradna rendelés után akkor felajánlja, hogy a paypal pénzemből fizessek, ha több akkor meg csak a bankkártyás lehetőség van.
    Mitévő legyek? Mintha lenne egy kötelező tartalék.

  • Vikusz77

    tag

    válasz Vikusz77 #8738 üzenetére

    Végül megrendeltem a kisebb mennyiségű árút, amit a paypalon lévő összegből engedett fizetni.
    Amit nem értek, hogy a "pending" kifejezés szerepel a "completed" helyett a tranzakciónál. A más cégektől történt kisebb összegű vásárlásomnál azonnal a completed jelent meg és rögtön le is vonódott a paypal számlámról az összeg. Itt nem csökkent az egyenlegem. Korábban próbáltam már ettől a cégtől vásárolni és akkor arra való hivatkozással, hogy a paypalnal valami probléma lehet, végül visszamondták a rendelésemet.
    Mi lehet a gond?

  • Vikusz77

    tag

    Vitacost amerikai cégtől vásároltam vitaminokat weben 66 dollár értékben. A csomag megjött, kifizettem rá 4500 ft áfát+kezelési költséget.
    Itthon kibontottam, hiányzik a vitaminok több mint fele, értékben a háromnegyede! Bele se tették, mivel acsomag 72 deka, szemben a rendeléskor webshopban kiírt 1 kiló 5 dekával, szóval nem a magyar hivatalok a hunyók.Paypallal fizettem. Mit tudok tenni?
    Írtam a vitaminos cégnek, hogy mi van, fényképeket is küldtem, hogy mi van a csomagban illetve leírtam, hogy bele se tették a hiányzó vitaminokat amit bizonyít, hogy a feladáskori súlya (csomagon amerikai posta papírján és utána amagyaron is szerepel)már jóval kevesebb volt mint aminek kellett volna lennie.
    Mit tegyek még? Paypalnak érdemes írni, és ha igen mit? Legközelebb a postán nyissam ki? Menetem volna azzal valamire?

    Vikusz

  • Vikusz77

    tag

    Korábban írtam, hogy Vitacost amerikai vitaminboltból rendeltem 60 dollárért+10 dollár szállítás. Elvámolták, fizettem közel 5 ezer forint áfa-át. A vitaminok kétharmada hiányzott a dobozból, bele se tették (súlya is kisebb volt mint kellett volna lennie). Írtam az eladónak, tanácsotoknak megfelelően, képekkel illusztrálva, visszautalták a paypal-on keresztül a hiányzó termékek árát - 40 dollárt.
    A rám kirótt áfa veszteségét viszont nem akarják, mivel nincs róla tételes dokumentumom, csak egy aláírás nélküli vámnyilatkozat ami a dobozon volt.

    Kérdésem, hogy érdemes-e a paypal-nál kérnem, hogy ezen káromat is fizettesse ki, vagy ez már nem tartozik az ő hatáskörükbe, ők csak a termékkel foglalkoznak, és az én egyéb veszteségeimmel nem. Mit tegyek, ha érdemes hozzájuk fordulni ez ügyben? Holnap jár le a 45 nap.

    Kösz az eddigi segítséget!

    Vikusz

  • Vikusz77

    tag

    Amerikai vitaminos cégtől rendelnék 25 dollár értékben. Paypallal fizetnék, van rajta 125 font. Mindent leokéztam, erre a vásárlásomnál ez a szöveg jelenik meg a vitaminos oldalon:

    "Paypal was unsuccessful in processing your request. Please try another payment method or try again later."

    A paypal oldalán pedig megjelent a tranzakció és "Pending" státuszban van.Kaptam róla emilt is.

    Nem tudta a cég a paypallal intézni a dolgot, vagy mi a helyzet?

    Vásároltam már tőlük, csak akkor a paypalon keresztül a hozzárendelt bankkártyámat terhelték meg, azzal nem volt semmi gond. Új kártyám van nem tudok per pillanat onnan fizetni sajnos.
    Másik céggel pár hete ugyanígy jártam, nem tudtam fizetni nekik a paypalon lévő pénzemből.

    Mi lehet a gond? Valamit másképp kéne beállítanom?
    Magánszemélyeknek az ebayen, meg simán tudtam kisebb összegeket fizetni. Nem értem a dolgot.
    Segítsen légyszi valaki, hogy mit csinálok rosszul.

  • Vikusz77

    tag

    válasz axioma #8895 üzenetére

    Kösz, csak azt nem értem, hogy mikor e-bayről vásárolok dollárért, megcsinálja a konverziót automatikusan, sőt ugye mikor leokézza az ember a vásárlást ki is írja milyen árfolyamon, mennyibe is fog kerülni forintban, stb.
    Azt se értem, hogy szerinted akkor konkrétan erre a "pending" státuszban lévő tranzakció összegét kéne átkonvertálnom, vagy az összes pénzem (fontban jelenik meg a pénz ami fent van, de én úgy tudtam eddig, ennek semmi jelentősége, csak olyan pénznemben írja ki, amit én szeretnék)?
    A másik,hogy most akkor megvettem a terméket ha ilyen státuszban van, vagy sem? Újra kell rendelnem, ha meg akarom venni, vagy nem? Vitamincégtől nem kaptam emailt a rendelésemről.
    Ír olyat a Paypal a tranzakciók felsorolása alatt, hogy a "pending" státusz 4 nap alatt változik meg. Meg fog ez változni, vagy arra várhatok ítéletnapig?

Új hozzászólás Aktív témák