Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Treff

    aktív tag

    válasz _seth_ #11026 üzenetére

    Látom nagyon szereted osztani a népet meg a dolgokat, ezért csak lehetőleg röviden válaszolnék rá és részemről lezárva a téma, mert úgy is hajtod a magadét. Tisztában vagyok az ebay-el és annak működésével, akár hiszed akár nem, de:
    - ami nekem kell termék és amit néztem, azok kivétel nélkül mind drágábbak az általad dicsőséges magasságokba emelt ebayen, mint ahogy én azt Magyarországon meg tudnám venni; max. hasonló árkörnyéken mozognak. Ráadásul hiába lehet paypallal fizetni, sokan nem szállítanak Mo-ra, vagy ha igen, akkor sok-sok ezer Forintért. Ha már a gumiabroncs ki lett emelve, itthon a szállítási költsége 800-1500ft/db a magyar oldalakról, illetve van, ahol ingyenes...
    - ebay olyan, mint mondjuk a vatera: a rajta lévő cégeket leszámítva nagyon sok a zsivány - persze van temérdek tisztességes kivétel - ezért ilyen helyről nagy értékű, drága cuccot soha sem vennék magánembertől (teló, tv, hifi, stb.). Aki így tesz, meg is érdemli a következményeket. Elég csak ebben a fórumban visszaolvasgatni a refundolásokat illetően. Egyébként vásároltam már én is mindkettőről kisebb dolgokat.
    - igen, ha hiszed, ha nem, ismerem a Paypal weboldalán lévő elfogadó webshopok listáját, de akkor nézd meg, hány magyar webshopot hoz benne....segítek, EGYET SEM! Magával a paypallal is kapcsolatba léptem, hogy írják meg a magyar partnereiket, amire azt a választ adták, hogy nincs ilyen adatbázisuk/listájuk. Erről ennyit...
    - visszatérve időszámításunk kezdetére, az eredeti, első kérdésem arról szólt, hogy ki tud MAGYAR webshopokat, ahol paypalt lehet használni? Nem ebay, nem külföldi, hanem magyarországit! Arra gondoltam, hogy ki lehet egymás linkjeit, tapasztalatait cserélni e téren, de nem, inkább jön az észosztás, a nagyképűsködés, a lekezelő stílus, holott ez egy fórum, ahol elméletileg az előbbiekben megfogalmazott tevékenység lenne a fő csapásirány.

    Végezetül pedig, bármilyen paypalos magyar webshoplinket szívesen vettem volna és veszek, mert úgymond gyűjtöm őket, "ki tudja mikor lesz éppen arra a dologra szükségem" alapon. Úgy gondolom, ez az info rajtam kívül más fórumtársnak is hasznos lehet (főleg annak fényében, hogy ugyanaz a jellegű kérdés 50 milliószor felmerül és időnként olyan banális b*romságokat tudnak kérdezni sokan, hogy döbbenet, úgy, hogy egy cm-t is visszaolvasnának.)

Új hozzászólás Aktív témák