Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashy

    veterán

    kumulatív válasz a korábbiakra, Bővebben: link célzattal.
    partition magic a legjobb amit próbáltam, nem ingyenes sajnos.
    amivel viszont a fórumon sokszor találkoztam, hogy a partíció összeolvasztást (merge) rendszeresen elrontja. mondjuk nekem életemben nem jutott volna eszembe ilyen hogy progival olvasztassak össze 2 partíciót úgyhogy nem fenyeget a dolog. a lényeg hogy partíció átméretezést még soha nem rontott el nekem, tehát az összeolvasztást inkább többszöri másolás-átméretezés-másolás-átmáretezés műveletsorral oldjátok meg.
    mit lehet csinálni: a windows rendszerpartíció helyzete maradjon (ha első partíció volt akkor maradjon is az) különben macerás kijavítani. a méretét lehet piszkálni, növelni is, csökkenteni is. olyan partíciót amin nincs oprendszer teljes mértékben lehet mozgatni, legfeljebb majd XP-ben kiigazítod a betűjeleket. betűjeleket ne pqmagic-kel, inkább az XP Lemezkezelőjében változtass, szintén rendszerpartíció betűjelét ne piszkáld mert macerás, inkább szokd meg. (igen, LEHET élni G: rendszerpartícióval, bár nekem direkt volt. most D:, ez is direkt :) )
    Linux rendszerpartícióval bármit lehet csinálni, max legelőször nem fog bebootolni, plusz ha a helyzete is változott akkor egykét konfigban kiigazítani (lilo.conf, fstab)

Új hozzászólás Aktív témák