Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz Technoman #1041 üzenetére

    Abban az esetben ha PC/Laptopról akarsz filmet hálózatban a Tv-ről nézni nem tudod kihagyni a DLNA-t.
    Keversz valamit ugyanis amint hálózatról játszol le bármit az a DLNA.
    Illetve, hogy pontosítsunk itt egy szösszenet róla.
    Az meg, hogy a panák médialejátszója egy hótbuta szoftver az tény, amit megfejel a windows beépített szerverének hüjjesége.
    A lejátszó kizárólag a windowsból hajlandó tallózni nem választható ki a forrás, pocsékul kezeli a könyvtárstruktúrát mert képes két alkönyvtár tartalmát kihányni a gyökérbe viszont másik ötöt ugyanonnan meg legalább elrejt közéjük mintha fájlok lennének.
    Amennyiben rosszul választod ki a tartalmat kép/hang/film, hiába akarsz formátumot váltani nem bírkózik meg a feladattal indulhatsz megint előlről a belépéstől.
    Háklis mint a fene a médiaszerverre mint példám is bizonyítja, hogy az egyiknél enged hangsávot, feliratot választani a másiknál nem, vagy egyáltalán be sem tölt feliratot, holott egy másik tv jól kezeli.
    Sajnos ezekkel a problémákkal együtt kell élni illetve megoldani a lehetőségek szerint.

    q13579
    Ha jól értem egy router a "szerver".
    Egy megoldás mint már fent írtam, ha van rá lehetőség másik dlna szerver telepítése a router-re, hátha azt megeszi a pana szoftvere.
    Ha így nem megoldható akkor sajnos IJ kell egy htpc vagy asztali lejátszó.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • q13579

    senior tag

    válasz Technoman #1041 üzenetére

    A gond ezzel az, hogy a winchesteren lévő dolgokat nem csak a tv-vel akarom megnyitni, ezért van a router-re kötve, amin keresztül gyakorlatilag bármilyen eszközről elérem a tartalmát (kell zene, film és egyéb dokumentum is).

    Szóval jó lett volna olyan megoldás, amivel a tv képes a megosztott tartalmakat is lejátszani, de akkor úgy látszik ezt nem nagyon tudja kezelni a szoftver.

Új hozzászólás Aktív témák