Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    A tegnapi hozzászólásomba leírt "hibának" (hálózati probléma) kicsit utánanéztem és a korábbi álláspontomat javítom Szóval, sajnos a külső media player-em (Dune) a ludas. Ő nem tudja rendesen -ezek szerint- lekezelni hálózatban a nagy bitrátájú filmeket (30 felettieket) :W Úgy látszik, hogy már korosodik a kis édes.
    Megnéztem a "hibás" részeket, ahol eddig mindig megreccsentek a filmek (sajna, egyre több film akad) és tökéletesen, hibamentesen vitte a Pana média lejátszója a kritikus részeket. Újabb probléma megoldva. Tudtam én, hogy nem vettem rossz TV-t :))
    virkir Megnéztem neked ezt a hangsáv problémádat. Amennyiben a film első hangsávja a magyar, akkor azt fogja lejátszani, nekem legalábbis így csinálja (mindig az "alapértelmezett" első hangsávot játssza le (a Dune-on betudom állítani az alapértelmezett nyelvet, itt még nem találtam ilyen beállítást) Az általad említett hibaüzenet (esetembe a "fájl nem támogatott") akkor szokta kiírni, hogy ha a 4TB-s WD-m "pihenni" tér (van benne valami hülye védelem, ha nem használom 5-10 percig, akkor átmegy Stand by-ba) A hangnál pedig -bár nem lesz tőle egy Mark Levinson csöves végfok- érdemes a "zene módba" tenni és mindent az égig húzni. Nekem a falra van feldobva a TV, de a távolságnál a "a 30cm felettit" választottam ki, mert úgy jobb.
    Ahogy fentebb már leírtam, nem lesz tőle sokkal jobb a hangzás, de így már közelit a régi, fadobozos Orion TV hangjához.
    De,akinek ezek után is van némi averziója a TV hangjával és van legalább egy AUX bemenettel rendelkező hangkeltője (rádióerősítő, mini hifi) az kipróbálhatja a következőt:
    Az egyik ismerősömnek -úgy emlékszem 600-asa van- állítja, hogy a SCART csatiból kitudja hozni a hangot (SCART/RCA csati) Sajnos a fentieket nem tudom megerősíteni, mert nem szeretném a falra feldobott TV-t most leakasztani, miközben a másik kezemmel az erősítő hátuljába turkáljak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák