Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    "Nekem 65GX830-am volt.[..]fekete megjelenítést ne várj tőle, nagyon rossz ilyen szempontból. Majdnem azt mondom, hogy IPS szintű gyenge "feketéje" van. "

    "Igen ezt észrevettem a kiállított 75"-os GX-nél, hogy feketét ne is várjak tőle! "

    Srácok, tisztelettel... ugyan már! :N

    A "Panasonic 75GX942e" készülékről van szó?

    Az is, és a "GX830" is az AUOptronics "MVA" paneljével lett szerelve, ami a piacon jelenleg a legjobb VA típusú panel.

    Általánosságban kifejezetten magas, 4.000-6.000:1 körüli natív kontraszt jellemzi. A másik jellemzője, hogy elég ritka a fényszivárgás miatti inhomogén példány.

    (Én sajnos most éppen kifogtam egyet; arról hamarosan írok külön, Pietro fórumtárs fenti hozzászólására reagálva.)

    Márpedig, ha ilyen szempontból homogén a panel, akkor bizony pazar fekete szintet tudnak ezek a tévék produkálni.

    A "HX" sorozatban már más gyártó VA paneljét használta a cég, és általánosságban a fényerőben sem képesek hozni a "GX"-ek szintjét. (Pl. a "HX940" olyan 450-500 nit körüli max. HDR fényerőt produkál, szemben a "GX942e" 700-750 nit körüli értékével.)

    Ettől függetlenül, ha leteszteled, és tetszik, akkor bátran megveheted.

    A Pana 8-as szériája, 810-től felfelé a 60 Hz-es panel ellenére is nagyon korrekt készülékeket rejt. (Ha visszaolvasol itt az elmúlt 1-2 év hozzászólására, találsz nem egy felhasználói véleményt.)

    A 200.000 forintos ár 65 colban kifejezetten jó vételnek számít. :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák