Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz djsunny #172 üzenetére

    Még egy utolsó jótanács, mielőtt megveszed (és tényleg csak segíteni akarok):
    160.000Ft-ot kiadsz egy gépért. Kérdés: Mire kell neked?
    Csak a 12x zoom miatt veszed? És biztos vagy benne, hogy ez kell neked és fogod tudni használni? Mondtad a disco-t: Próbáltál már sötétben, zárt térben, közelre 12x-esen zoomolni és fényképezni főleg úgy hogy használható Iso max100 és minden gyorsan mozog? És Vakuval is próbáltad már? Most szerintem mindenki mosolyog akinek van tapasztalata.
    Mondtad a videót. Megvizsgáltad? Van annak értelme hogy 3 perc=1Gb :F

    Vagy csak azt válaszold meg: Mit tud ez a gép, amiért te kiakarsz adni 160.000Ft-ot?

    Hidd el én csak jót akarok, ne legyél a Panasonic elsőszámú fogyasztója. Annyira elcseszték ezt a gépet, ne dőlj be. Jól hangzanak a számadatok, de használhatatlan. De ha téged nem zavar a rossz képminőség, akkor minek adsz ki ilyen sokat egy gépért?
    Itt a tuti tipp neked: Olympus 770UZ. 10x zoom, kisebb, igazi compact, képminőség szerintem jobb mint ennek, ÉS MP4-be ment! 640x480, 30fps.Lehet hogy 5Mp, de:
    1.:nem is kell több
    2.:láthattad hogy Fz50 milyen 10-en, ennyi infót ez is nyújt 5Mp-en. És azt ráadásul elrontották mint mondtam, mivel ragaszkodtak a 10Mp-hez, de azt ilyen kicsi CCD-n nem lehet, ezeket kompenzálták, és rosszab lett a végeredmény. És ezen (Oly) ráadásul nincsenk ''nyomok'' az ilyen megtett ellenlépések következtében.
    Ja, igen: Canon EOS 350D 169.000Ft!! A legolcsóbb obival is messze messze fényévekkel felette jár. (vagy akár használt obival)

    Vagy akkor inkább már vegyél egy FZ7-et, bár én azt sem javaslom: Lásd Fz7 topicom 1# [link]
    De ezzel szintén nem tudsz videózni (nem tudom minek akarsz fényképezőgéppel), mert ezzel is 3perc=1Gb.
    De inkább ez mint 50-es. Nem értem miért ragaszkodsz minden áron ehhez a géphez, mikor itt mindenki foggal/körömmel, de próbál lebeszélni róla. Ha már nagyon sokan mondjuk ugyan azt, talán érdemes megfontolni.
    A döntés persze a tied, mi csak tanáccsal szolgálhatunk, de bármi lesz is az, sok sikert hozzá, és remélem nem fogod megbánni.:)
    Üdv

    [Szerkesztve]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák