Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok! 70m2 panelben szeretnék bővíteni a hálózaton. A nyíllal jelölt helyen, az ajtó mellett jön be a (most még 100-as, de jövő hónaptól FTTH gigabit) digi, onnan a falban UTP a nappaliig (piros vonal), ott van kiállás, ez megy be a jelenlegi router (Asus AX55) WAN-jába. Onnan vezetéken kapja a NAS és a PC, én a szomszéd szobában dolgozok 2 laptopon (az egyik wifi6-képes). Én és asszony is okostelózunk nyilván :D +van két gyerekfigyelő kamera, a gyerekszobai (jobb felső szoba) rendszeresen eldobálja a kapcsolatot, vagy "leszabályoz" ilyen 300x200 pixeles képre és pl. a videochat is szokott akadozni abban a szobában.

    Sajnos a lehetőségek elég korlátozottak az alaprajz és a fix kábelezés miatt (nincs konnektor máshol és kábelcsatornát se fúrnék betonba szívesen), én arra gondoltam hogy a bejárathoz (piros nyíl) beteszek egy másik routert (vagy átteszem a mostanit), abba menne be a Digi, és a másik ami a nappali kiállásra van dugva, AP-ként fog menni tovább.

    Praktikusan a dolgozóhoz közelebb mindenképp wifi6 routert raknék/hagynék, ha már van eszköz ami támogatja, és mivel Asus AIMesh képes a router, akkor egy másik hasonlót vennék mellé (már ha nem az Asus marketing sallangja az egész), azt nem tudom hogy az praktikusan legyen AX-es, vagy elég az AC-s? (keret mondjuk 50-nel bezárólag, és inkább kevesebb legyen mint több :) Bár ha tényleg megérné, egy AX58U még beleférne 53-ért).

    A vezetéken nyilván megvan most is a gigabit körül, annyi elég is, csak arra töltök nagy fájlokat netről, azt se gyakran, a wifi elég ha hasonló kaliberű megmarad mint most van, csak legyen stabil.

    Köszi a tippeket előre is!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz mezis #56115 üzenetére

    Köszi, ezt előtte néztem már :) Mondjuk nagy következtetést nem tudok levonni, max azt támasztja alá, hogy az 5GHz-ről ha nem csatlakozik át a telefon a 2.4-re (márpedig nem), akkor érthető hogy a jobb felső kisszobában miért akad pl. a videóchat a telefonon. (a kamerák pedig csak 2.4GHz-en működnek úgyhogy ott nincs válogatás)

    [dolgozó 2.4]
    [dolgozó 5]
    [kisszoba 2.4]
    [kisszoba 5]

    Tavalyi homeoffice kezdete előtt amúgy úgy volt hogy jobb alul bejáratnál (ahol bejön a Digi) volt a router, úgy a jobb felső kisszoba vállalható volt, a nagy nappali is, és senkit nem érdekelt a mostani (bal felső) dolgozószoba. Viszont amikor beköltöztem oda, átkerült a nappaliba a router, mert kb. 0 minőségű volt a wifi a dolgozóban a router eredeti helyétől nézve.

    Ezért gondoltam hogy +1 router vissza a bejárathoz, és marad a másik a nappaliban, és akkor minden rendben.. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    A lakás egyik szobájába bekerült egy asztali gép. Egy ideig úgy ment hogy a mellette lévő laptopon beállítottam, hogy a wifi meg volt osztva a LAN portra, az sima patch kábellel át volt a gépbe dugva, tökéletesen ment.

    Viszont most a laptopot vissza kell adnom, és ebbe a szobába csak a wifi ér el, 10-15 méter kábelt nincs lehetőség kihúzni mindenen át, sem átköltözni más szobába.

    A következők merültek fel bennem, csak nem tudom mi működik egyrészt egyáltalán, másrészt legjobban/hatékonyabban legalább egy párszáz megabit átvitelében (a fő router egy Asus AX82U és abba pedig digi gigabit megy, szóval lenne mit átpréselni :D ).

    - keresek wifi extendert amin van egy ethernet csatlakozó is (legolcsóbb megoldás, de bőven nem megy át csak párszáz megabit, pl Asus RP-N12-n ha jól látom van ethernet port is?)
    - veszek egy olcsóbb routert (egy tplink vagy asus 15-20k körül), belövöm AP módba a fő wifihez (így lehet LAN portra átvarázsolni a netet egyáltalán?)

    Nyilván felmerült pcie wifi kártya is, ha kell akkor megveszem 30-ért az AX-est hogy minden menjen rendben, de ha egyszerűbb és ugyanolyan jó feleannyirét egy budget routerrel akkor mégis inkább azt választanám :D Csak nem nagyon vágom ezt a visszafelé wifi--> vezetékes dolgot, azon is meglepődtem hogy pár kattintással a laptop le tudja osztani a wifit a saját hálókártyájára és rá tudtam kötni a gépet :)

    Köszi előre is!

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák