Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJMDJM

    tag

    Sziasztok,

    Új vagyok ebben a topicban, nem tudom mennyire mélyen boncolgatjátok a Windows serverekkel kapcsolatos hálózatkezelést, de egy másik topicban sokszor volt itteni hozzászólás idézve, gondoltam az elmúlt idők prohardveres pozitív tapasztalatai alapján teszek egy próbát. Bocs a hosszú bevezetés miatt.

    Tehát a gondom, hogy otthon Windows 2012R2 szerver van egyéb okokból, így a céges dolgok az otthoniaktól nem teljesen különülnek el, már ami az adattárolást illeti. A filmeket, zenéket, képeket is itt tárolom, erről osztom meg. Miután 2012R2 (előtte 2008R2 volt, azzal működött a samba) került a szerverre, a samba megosztást Popcorn A-210 lejátszó nem érte el, mivel samba 1.0 kikerült a 2012r2-ből (vissza lehetne varázsolni, de nem akarnám, ha nem muszáj). A magasabb bitrátás filmek miatt már eddig is terveztem, hogy NFS-t használok, de különösebb gondom 1-2 kivételtől eltekintve nem volt, ezért nem is foglalkoztam vele. Itt mivel rákényszerültem, megcsináltam és ostoroztam is magam, hogy miért nem csináltam meg korábban, mert popi megfickósodott tőle. Egészen addig, ameddig egy fájlhoz nem 2 eszköz vagy program kapcsolódik, fér hozzá (pl. torrent kliens, dlna server). Samba-n ilyen gond nem volt, most viszont akár filmnézés közben leáll a lejátszás, mert másik program hozzáfért a fájlhoz és amíg az olvassa nem is enged hozzáférni. Van ötletetek, hogy ezt át lehet-e vhogy hidalni vagy el kell fogadni, hogy NFS butább Win serveren, mint a samba?

    Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák