Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sisco2

    tag

    válasz aujjobba #47992 üzenetére

    Mesh WiFi
    TP-Link Deco M4.
    34e körül van a 2pack -os lehet ez is elég, a 3pack -os 50e körül van.
    Ezek összevannak hangolva gyárilag így a ketteshez utolag lehet venni még mert külön is kapható viszont úgy drágább mert 18e /db.

    Egyik node-ot routerből utp-vel összekötöd, bekonfigolod többi már tud wifin egymással kommunikálni viszont így feleződik a sebesség ha wifin kommunikálnak a node-ok ahogy mész távolabb az első számútól.
    Ha midegyikbe tud utp kábel csatlakozni (ethernet backhaul) akkor az eredeti wifi sebességgel lefedi a területet.
    Egész hálózat ugyanaz az SSID, észrevétlenül kapcsolodik mindig a legerősebb jelű node-ra akárhova sétálsz a lefedett területen.

  • Sisco2

    tag

    Sziasztok!

    Van egy gigabites routerem (1043NDv2) amiből a PC egy Lan kábelen kapja a netet (FTTB Digi 500). Ez idáig rendben is van.
    A routerben meg lelőttem a WiFi-t (nem csak hide-oltam) el is tűnt az az SSID a listából. Innen Lan kábellel csatlakozik egy TP-Link RE200 -as Range Extender. Ez szórja a netet Wifin 2.4ghz -en és 5ghz -is. (Ez jobban betudja a szórni a lakást mert jobban eltudtam helyezni hosszabbítóval mint a nagyobb routert.)
    A RE200 Range Extender AccessPoint módra van átkapcsolva.
    Linksebességek: 2.4ghz (72Mbps) 5ghz (433Mbps)

    A kérdésem az lenne hogy a download miért jóval lassabb mint az upload?

    2.4ghz -en 30Mbps a letöltés, a feltötés 50Mbps.
    5ghz-en is 30Mbps csak a letöltés, feltöltés 94Mbps (ez a max mivel RE200 -on csak 100 Mbps -es az ethernet port)
    RE200 mellett mértem (-25DBa) nem falon keresztül több telefonnal is probáltam, speedtest app-al. De egyébként az egészlakásban ez a helyzet bárhonnan mérem.

Új hozzászólás Aktív témák