Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz Hulk24 #6079 üzenetére

    Szia! Jól érzem az írásodból, hogy egyetlen gép ami használná a nyomtatót, az tiéd? Tehát nem vagy sem lokál hálózatban, sem vpn-en? Vagy másnak is kellene rá tudnia nyomtatni? Első esetben érdemes az usb vagy párhuzamos (neadjisten soros?) csatival gépre kötni, ha erre nincs lehetőség, egy ingyenes dhcp szerver szoftverrel kiosztasz neki egy címet és hajrá. Ez elmélet, gyakorlatban is működnie kellene, bár nálunk külön dhcp/dns/wins kiszolgáló működik (egy gép), de a ezeknek programoknak is mennie kell (hiszen pont erre vannak, hogy egy kliensgépet felruházzanak bizonyos hálózati szolgáltató szerepkörrel).
    Még valami (remélem nem írok butaságot): ha beállítasz neki manuálisan egy ip címet és azt telepíted nyomtatóként? Tudod hogy kell: helyi nyomtató->új port->tcp/ip.
    Sőt, ha IIS telepítve van, még http-n keresztül is nyomtathatsz rá (alapból nem települ). Hajrá :)
    Szerk.: hozzá kell tennem, nem vagyok guru, elméletbeni dolgokat írtam, amiket még sosem csináltam, de én ezeket próbálnám ki elsőként.

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • looser

    addikt

    válasz Hulk24 #6081 üzenetére

    Na, akkor előrébb vagyunk, nem tudtam, hogy van routered :) A routernek ugye van egy saját konfigurációs felülete (általában 192.168.1.1 címen), ahol megadhatod azokat a gépeket (ip tartományt), amelyeket kiengedsz a netre vagy egyéb (hálózatos) szolgáltatásokat engedélyezel nekik. Ha a nyomtatónak van dhcp funkciója, akkor a router neki is ki fog osztani egyet, akkor lehet gond (ilyenbe már belefutottam a cégüknél), hogy hozzánkcsaptak egy új csapatot akik hozták magukkal a számítógépeiket, nyomtatóikat. A nyomtatók szépen manuális konfiggal be voltak állítgatva az előző munkahely rendszerébe. Azokat csak ki kellett venni és dhcp-re átállítani. De volt egy, amelyen semmilyen felület (webes konfig vagy a kijelző) nem volt elérhető (talán a te nyomtatód ilyen), annál a törlés gombot kellett nyomvatartani 10mp-ig miközben mási kkézel bekapcsolod a nyomtatót, így minden alapra állt vissza (a háló pld. dhcp-re). Ez egy HP asztali netes printer volt, de lehet, nálad is ez a baj (mármint hogy kézzel van beállítva rajta egy ip cím). A nyomtatót ezután tudod név alapján telepíteni, vagy az ip címét rezerválni (ha ad erre lehetőséget a router) és arra telepíteni. Lehet egyébként, hogy mivel már a router telepítésénél elakadtál, ezek haszontalan információk neked :)
    Apropó, visszatérve az egyes pontra, a router ip címét kell elsőnek megtudni és azt kell beírni a kedvenc böngésződbe, onnan indul a dolog.
    Ne add fel :)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • rdi

    veterán

    válasz Hulk24 #6079 üzenetére

    Ennek van hálókarija, amire kioszthatsz fix ip címet és bizony működnie kell hálózaton.
    Ezért hívják hálózati nyomtatónak :)

    And: jogos, már megint pongyola voltam.

    Fej! Tor! Potroh!

  • looser

    addikt

    válasz Hulk24 #6099 üzenetére

    Nagyon örülök, hogy megoldódott! :)
    Tally nyomtatók rendkívül megbízhatóak, régi név a szakmában (Mannesmann Tally volt, ha jól emlékszem). Ilyen tűs nyomtatókat akartam a pénzügyre, de 500k körül alakult, aminek az Epsonos megfelelője 150k-ból kijött, ezért a vezetőség a mellett döntött. Igazából azok is beváltak. Szóval tényleg jó nyomtató lehet!
    A kérdésedre visszatérve, amit régebben írtam, nézd meg (dhcp vagy manuális, mert mindenképpen dhcp-re kellene állítani).
    Hajrá! :)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák