Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz gPoint #21692 üzenetére

    Szia, ha Sambán keresztül akarod elérni, akkor pl a Total Commandernek van egy lan pluginja, ha meg dlna-n, akkor pl a Mediahouse jó lehet.

    Szerk: most látom, ez egy Win 8-as telefon, akkor nem tudom :) De ha rákeresel arra a storeban, h dlna client, akkor tuti találsz hozzá való alkalmazást.

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz gPoint #26581 üzenetére

    Két eszköznek nem lehet egyszerre ugyan az az IP címe. Általában az szokott ilyenkor a baj lenni, hogy valamelyiket/mindkettőn fix-en van beállítva az IP cím és nem automatikus kiosztásra.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz gPoint #26584 üzenetére

    A legjobb módszer a router-en MAC cím alapján fixen rendelni egyet hozzá.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • mobilizmo

    addikt

    válasz gPoint #26625 üzenetére

    Teljesen felesleges mindkét helyen beállítani a DDNS-t. Elvileg mindkét helyen működhet, de mivel a router az útválasztó, én ott állítanám be (pontosabban ott is állítottam be, bár más típusú készülékeim vannak, de a hálózati konfiguráció úgy néz ki, mint nálad).
    A másodikat nem értem, nekem nem legördül, hanem kézzel beírom azt az ip-t amit meg akarok címezni. Ugye nem DHCP-vel osztod ki a címeket a routerben? Ha igen, írd át static DHCP-re, MAC Address alapján mindig ugyanazt az IP-t kapja az eszköz.
    FTP-hez nem tudom miért kell virtual machine. Nálam be lehet állítani, hogy az FTP ne a szabványos 21-es porton legyen, hanem ahova én szeretném. Arra figyelj ha ez a lehetőség nálad is adott, akkor a port forwardnál arra a portra hivatkozz ami be van állítva.
    Ha az asztali gépen beállítod az FTP szervert, az vajon hogy befolyásolja a NAS-od elérését FTP-n keresztül, amikor az asztali géped ki van kapcsolva? Természetesen nem kell, ha mégis csinálsz, akkor az asztali gépedet tudod elérni FTP-n, már ha be van kapcsolva és a port forward is be van állítva hozzá.
    Igen csak ne felejtsd el a végére odaírni a PF-ban beállított portot is. Nálam nagyjából így néz ki: felhasználó.minidns.net:nnnn. Ez minden a saját hálózatodba lévő eszköz elérésére igaz. A DDNS szolgáltatás annak az eszköznek a címét adja vissza amire beállítottad (router), minden mögötte lévő eszközre egy porton keresztül tudsz hivatkozni, amit a port forwardban be kell állítanod.

    [ Szerkesztve ]

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

  • krealon

    veterán

    válasz gPoint #26625 üzenetére

    "Routerben ÉS nas-on is enabled legyen a DDNS?"

    Mivel a DDNS arra valo, hogy egy nevhez egy IP-t (a rendszer internet feloli IP cimet) rendeljen, eleg, ha egy helyen fut, lehetoleg ott, ahol gyorsan kiderul, ha valtozik a WAN kapcsolat IP cime (ez tipikusan a router).

    "Port forvardingot a 192.168.0.110-es nas-ra állítsam?"

    Igen.

    "20-as és 21-es portra is?"

    A 20-as portra felesleges.
    Az FTP osszesen 2 db csatornat (portszammal azonositott kapcsolatot) hasznal.

    Az egyik a parancs csatorna, amit a kliens egy veletlenszeru (es nagyobb ont 1024-es szamu) portrol kezdemenyez a szerver 21-es portjara.
    A masik az adatcsatorna,
    - amit aktiv esetben a szerver kezdemenyez egy veletlenszeru magas portrol (nagyobb mint 1024) a kliens 20-as portjara,
    - valamint a passziv esetben (PASV parancs) a kliens kezdemnyezi (PORT parancs) a szerver egy magas portjara.

    Mint latszik ez egy eleg osszetett kommunkacios forma, igy szukseges a cimforditast vegzo router-ek reszerol tamogatas, amit az alap 21-es port hasznalata eseten biztositott is szokott lenni.

    "Itt jegyzem meg, hogy a legördűlő menűből 192.168.0.100-105-ig vannak felsorolva az ip-k a 110-es portot nem adja be de manuálisan beírva elmenthető a beállítás."

    Az ilyen menukben a router DHCP szervere altal kiosztott IP cimek szoktak szerepelni, igy ha manualis IP bealitas van a NAS-on, nem csoda, ha nem listazza.

    "Virtual machine-t kell -e állítanom a 192.168.0.110-re?"

    Virtualis geprol eddig szo sem esett... Mi ez?

    "A 192.168.0.100 asztali gépen lévő Totalcommanderben kell-e beáűllítanom FTP servert vagy ennek megfelel a NAS-felületen beállított?"

    A TotalCommanderben FTP kapcsolatot allitasz be, a szerver program a NAS-on fut.

    "Valamint a végére egy igazán beginner kérdés :) - telefonomon a total commanderbe ip helyett az xy.dlinkddns.com -ot kell beírnom. Én logikusan úgy gondolom, hogy igen mert ez alakítja a dinamikus ip-met."

    Jol gondolod.
    Valoszinuleg a DDNS nevvel letrehozott kapcsolat csak kulso halorol fog mukodni, mert az otthoni routerkben nem szokas implementalni a NAT loopback-et, igy ha az otthoni WiFi-re csatlakozol, akkor annak uj kapcsolatot kell beallitani a NAS helyi IP cimevel vagy a NAS nevevel.

Új hozzászólás Aktív témák