Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Borisz76 #68074 üzenetére

    Vagy szívsz a wifi-vel és minden hátrányával...
    Most ez a helyzet, és arra lennék kíváncsi még mindig, hogy egy AX routerrel több esélyem lenne-e, el tudnék-e érni magasabb sávszélt azonos környezetben?

    Vagy szépen becsövezel mindent és kábelezel.
    Már nem opció. Ez egy '86-os ház, és szerencsére egy informatikus építette, így a szobák be vannak kábelezve, de a pincében/garázsba nem vitte le a jóember. A padlásra vittem fel pár éve, de mégsem ott szeretném tartani a NASt.

    Nincs esetleg valami alternatív lehetőség lemenni a pincébe vezetékkel ?
    Mi van a fallal ?
    Fent kimész falon kívülre...pár méter kábelcsatorna és lent bemész a pincébe , falon, ablaktokon át ?!

    40centi vastag a fal. De így is eljátszottam ma már a gondolattal, ezen agyalok. Csak hát a fal túloldalán van egy terasz. Szóval a kimegyek, lehúzom, lent bemegyek nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, mert a teraszon keresztül kéne húzni a madzagot, és állandóan elesnénk benne.
    Vagy kimegyek, megkerülöm a fél világot a sarkokban, lemegyek a terasz alá, alul visszamegyek, és ott bemegyek a pincébe. Ez az egyetlen lehetőség a kábelre.

    A házon belül le lehet menni a pincébe ?
    Igen, a ház túlsó felében van egy lépcsőház. Szintén nem opció.

    Így látatlanban nehéz tanácsot adni is.....
    Nem is jött válasz az eredeti kérdésre. Nagyobb sávszél átvihető-e AX-es routerre cserével vagy sem?
    Ha könnyű/ésszerű lenne kábelen, már rég megcsináltam volna, és nem tévedtem volna ide.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák