Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Multibit #65953 üzenetére

    Huhh, akkor megpróbálom egyesével... Az első kettő, általad linkelt kép ugyanaz nekem is. Ezek mindig is így voltak. A harmadik képet sajnos nem tudom hol kell beállítani...

    Windows 10 Pro (10.0.19045 build 19045) természetesen eredeti, hotmailemre regisztrált, onnan szedi a kulcsot telepítésnél.

    Az általad korábban javasolt SMB v1-et bekapcsoltam, azóta meg valamilyen jelszót kér ahhoz, hogy csatlakozzak a másik géphez - holott nem tudom, milyen felhasználónév és jelszó lehet... Egyetlen másik gépre sem kell jelszó, ha a W8-as gépre akarok csatlakozni, be se állítottams emmi ilyesmit, ráadásul mind a W8-as gazdagépen, mind ezen az újonnan telepített gépen is ki van kapcsolva a "Jelszóval védett megosztás" (lásd a második képed legalja).

    mezis: nem tudom mit jelent, mindig TC-ben csináltam ezt, esetleg Intézőben... Hiába foglalkozok számítástechnikával '94 óta, a hálózat része valahogy nagyon megragadt nekem az alapoknál...

    Így néz ki TC-ben a "Hálózat" fülem, ezen belül a "Greeny"-re szeretnék csatlakozni (ez a W8-as gép):


    És van felül egy "Workgroup, mint látszik, ha ezen belül, vagy kívül akarok a "Greeny"-re csatlakozni, akkor jelszót kér, mióta beállítottam azt az SMB-izét...


    Régen az első képen látható "Greeny"-re kattoltam kétszer és már meg is jelent a megosztott mappa a másik gépről (bár tudom, írtad, hogy nem releváns mi volt régen, de most is ugyanez van két másik géppel is a házon belül).

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

Új hozzászólás Aktív témák