Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • humigabi

    aktív tag

    válasz Dzsekó #59937 üzenetére

    Összes router wifije ugyanaz, így az eszközök automatikusan áthangolnak.

    Ebben biztos vagy, tuti így lesz ha megcsinálja?

    humigabi

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Dzsekó #59937 üzenetére

    Ne haragudj, de ez eléggé furcsa tanács...
    - Nem kellenek router-ek, az egészen másra való! Inkább Switch - AP vonalon érdemes gondolkodni.
    - Az azonos "wifi" (SSID-re gondoltál szerintem ;-) nem elég ahhoz, amire te gondoltál - azt rendszerszinten kell támogatni, minimum valami Mesh rendszer kell.

    A kérdezőnek ;-)

    A 10Gbit-es hálózat iszonyú drága, főleg sok végponttal.
    A kábelezés meg utólag, sarkokban... Csak valami méretes kábelcsatornával, különben képtelenség bekanyarodni ;-)

    És nem is biztos, hogy kell: mert mire is kell? ;-)
    Mozgatsz rendszeresen piszok sok adatot ide-oda a hálózaton? Van pl. NAS-od 10Gbit-es porttal? Ha nem, akkor elég lesz a Gbit.
    Milyen gyors net várható? Mert OK, hogy lesz 2Gbit majd, de arra is gondolj, hogy szinte mindig többfelé osztódik az a sávszélesség...

    De a jövő miatt én a 2,5Gbit-et céloznám meg: elvileg a sokkal könnyebben kezelhető Cat.5e kábelen elmegy, az eszközök is sokkal olcsóbbak, és "mindenre" elég földi halandó számára.

    Amit elköltenél 10Gbit-re (és megőrülnél, mire a Cat.6e kábeleket begyömöszölnéd bármi mögé egy normál lakásban, ha nincs vaskos csövekkel szépen becsövezve a fal ;-) , azt inkább költsd valami okosabb rendszerre: nemrég írt itt valaki a TP-Link Omada-ról, stb.

    Az, hogy fel tudsz-e menni a szintekre elegendő számú kábellel a földszintről vagy a garázsból, vagy minden szintre kell egy switch, és csak egy kábelt húzol a szintek között, azt csak te tudod, te ismered a házat... Utólag így eléggé melós a dolog, én csak az egy szinten 4 szobás lakást csatornáztak - húztam körbe, de egy időre elment a kedvem a kábelezéstől ;-)

    Üdv: Vasti

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák